Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO ZANIMLJIVI ZADACI

Zadaci koje klinci rešavaju brže od odraslih

Re: Zadaci koje klinci rešavaju brže od odraslih

Postod Sinisa » Subota, 18. April 2015, 19:14

mene iznenadjuje sama pomisao na to da ti nesta znas :)

-ako budes imao nekad vremena, objavi te provale da se i ja nasmijem... znam da ih ima, ali ne stignem ih procitati od tvojih silnih provala :)
Sinisa  OFFLINE
 
Postovi: 628
Zahvalio se: 74 puta
Pohvaljen: 399 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+

Re: Zadaci koje klinci rešavaju brže od odraslih

Postod Gamma » Subota, 18. April 2015, 20:56

Evo pogledao sam prvi još jednom.Nisam ni primjetio da nema četvorke nikako. To u ovome slučaju nije ni bitno. Zadatak se odnosi na zatovrene petlje, kao što oni kažu. Nikakvi krugovi se ne spominju. I nisu sve baš krugovi. A ovde je skoro svaka petlja koja je i zatvorena nekakvog kružnog oblika. Pitanje je važi li [inlmath]4444=4[/inlmath]?
Gamma  OFFLINE
 
Postovi: 1009
Zahvalio se: 183 puta
Pohvaljen: 239 puta

Re: Zadaci koje klinci rešavaju brže od odraslih

Postod Gamma » Subota, 18. April 2015, 21:09

Siniša, sledeći put kada budeš tražio odgovor obavezno pogledaj to malo detaljnije.Mora se to malo razraditi. Možda si nešto preskočio. Mislim onaj od koga si pročitao odgovor preskočio je nešto.
Gamma  OFFLINE
 
Postovi: 1009
Zahvalio se: 183 puta
Pohvaljen: 239 puta

  • +1

Re: Zadaci koje klinci rešavaju brže od odraslih

Postod Daniel » Nedelja, 19. April 2015, 01:15

Daniel je napisao:
Gamma je napisao:Čak sam jednom dobio [inlmath]87[/inlmath] ali naravno nisam bio siguran zato sam i pitao.

Bi li nam mogao pokazati taj drugi način na koji si došao do broja [inlmath]87[/inlmath], bez obzira na to što nisi bio siguran? Mislim da bi bilo zanimljivo znati dva moguća načina na koja se dolazi do jednog istog broja...

:ceka: :dots:
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

Re: Zadaci koje klinci rešavaju brže od odraslih

Postod Sinisa » Nedelja, 19. April 2015, 02:49

ovde jedini koji nesta preskace si ti, nikako da nam odgovoris kako si dosao do tog rjesenja...

-meni nije jasno samo jedno... ja kad napisem "oftamolog" bez L tu je pravi haos, odmah me opominjes na pravopis, a ti u svom rjecniku imas toliko nepravilnih rijeci da bi mogao napraviti novi kao sto su na primjer: "odakleN", "kojemE" itd... padeze slucajno nekad pogodis...

-nije mi jasna jos jedna stvar, ako tebe trapez podsjeca na romb - zasto mene onaj zatvoreni prostor kod sestice i devetke ne bi mogao podsjecati na krug?

a zaprepasten sam tim da si se doveo u situaciju da ne vjerujes nekome kada kaze da je uradio neki zadatak koji rjesavaju cak i djeca iz predskolskog... ustvari, ja razumijem i tebe, zadaci kada se sagledaju iz tvoje perspektive izgledaju cak i nemoguce...

-mislim da je pokusaj sabiranja, oduzimanja, pa cak i mnozenja u zadatku za koji je receno da brze rjesavaju djeca iz predskolskog samo odraz tvoje inteligencije, prisjeti se kad se uce operacije drugog reda :)

Gamma je napisao:Mora se to malo razraditi. Možda si nešto preskočio.

sta se mora razraditi? to da nije krug vec nesta sto podsjeca na krug? ili razrada u smislu da napravim plan za brojanje tih "geometrijskih objekata"... ako imas sta pametno za reci - onda reci, tvoja je svaka zlatna koju precutis :)


*** sumnjam da cemo ikada uspjeti saznati odgovor na to tvoje pitanje za [inlmath]4444=4[/inlmath]
Sinisa  OFFLINE
 
Postovi: 628
Zahvalio se: 74 puta
Pohvaljen: 399 puta

Re: Zadaci koje klinci rešavaju brže od odraslih

Postod ubavic » Nedelja, 19. April 2015, 10:06

Vas dvojica ste opasno smorili ostatak foruma sa prepucavanjem. :insane:

Evo jedan sličan zadatak od mene. Na koju stranu ide autobus? Levo ili desno?

busplus_plusbus.png
busplus_plusbus.png (7.27 KiB) Pogledano 506 puta


Kad smo već kod dečije inteligencije, moram šerovati ovo: https://www.youtube.com/watch?v=YtLEWVu815o :D
ubavic  OFFLINE
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 623
Zahvalio se: 385 puta
Pohvaljen: 641 puta

Re: Zadaci koje klinci rešavaju brže od odraslih

Postod Daniel » Nedelja, 19. April 2015, 10:13

Ne mogu da verujem, :) upravo je ovaj bus bio sledeće pitanje koje sam u ovoj temi mislio da postujem... :D Kô da smo se dogovorili. :thumbup:
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

Re: Zadaci koje klinci rešavaju brže od odraslih

Postod Gamma » Nedelja, 19. April 2015, 10:14

Ima li vrata?
Gamma  OFFLINE
 
Postovi: 1009
Zahvalio se: 183 puta
Pohvaljen: 239 puta

Re: Zadaci koje klinci rešavaju brže od odraslih

Postod Sinisa » Nedelja, 19. April 2015, 10:18

ima, sa druge strane :) evo vec si na pola puta do odgovora :D
Sinisa  OFFLINE
 
Postovi: 628
Zahvalio se: 74 puta
Pohvaljen: 399 puta

Re: Zadaci koje klinci rešavaju brže od odraslih

Postod desideri » Nedelja, 19. April 2015, 10:35

Imam potpitanje u vezi sa busom:
A šta ako ide od Melburna prema Sidneju i da li je to bitno? :)
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 1542
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 1097 puta
Pohvaljen: 864 puta

PrethodnaSledeća

Povratak na ZANIMLJIVI ZADACI

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 20:08 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs