Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO ZANIMLJIVI ZADACI

Nastavi niz

Nastavi niz

Postod Sinisa » Utorak, 21. April 2015, 15:35

[dispmath]1[/dispmath][dispmath]11[/dispmath][dispmath]21[/dispmath][dispmath]1211[/dispmath][dispmath]111221[/dispmath][dispmath]312211[/dispmath]
Sinisa  OFFLINE
 
Postovi: 628
Zahvalio se: 74 puta
Pohvaljen: 399 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+
  • +2

Re: Nastavi niz

Postod Ilija » Utorak, 21. April 2015, 16:30

[dispmath]13112221[/dispmath][dispmath]1113213211[/dispmath][dispmath]\vdots[/dispmath]
The difference between stupidity and genius is that genius has its limits. — Albert Einstein
Ilija  OFFLINE
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 505
Lokacija: Beograd, Srbija
Zahvalio se: 170 puta
Pohvaljen: 452 puta

Re: Nastavi niz

Postod desideri » Utorak, 21. April 2015, 16:57

Dobro, i to što kažete :)
Ali hajde da vas vidim za nastavak ovog niza prirodnih brojeva (ja sam ovo davno čuo, ne verujem da ima na netu):
[dispmath]2,9,10,12,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,90,\ldots[/dispmath]
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 1542
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 1097 puta
Pohvaljen: 864 puta

  • +2

Re: Nastavi niz

Postod Sinisa » Utorak, 21. April 2015, 17:07

[dispmath]91,92,93\ldots99,200,201,202\ldots[/dispmath]
ovaj zadatak je dobar :wink2: :aureola:
Sinisa  OFFLINE
 
Postovi: 628
Zahvalio se: 74 puta
Pohvaljen: 399 puta

Re: Nastavi niz

Postod desideri » Utorak, 21. April 2015, 17:20

Bravo @Sinisa, posebno za tačno i duhovito objašnjenje :thumbup:
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 1542
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 1097 puta
Pohvaljen: 864 puta

Re: Nastavi niz

Postod desideri » Utorak, 21. April 2015, 17:49

Prosto moram da se doreknem :D
Oba ova zadatka su tipa (kako kažu na engleskom govornom području) "look and say", pri čemu sam ja od pre znao za fazon prvog zadatka u temi, no drago mi je da se to reši ovde kod nas, na našem forumu. Evo, ako bilo koji naš forumaš zatraži dodatno objašnjenje za prvi zadatak, ja ću ga objasniti, no @Sinisa naravno ima prednost u objašnjavanju jer ga je postavio, kao i @Ilija jer ga je rešio.
Ono što je mene frapiralo:
Ukucao sam u MS Excel Sinisin niz i program ga je nastavio sa meni totalno nejasnom logikom. Ako želite, obnarodovaću i to, ako ne... :(
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 1542
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 1097 puta
Pohvaljen: 864 puta

Re: Nastavi niz

Postod Sinisa » Utorak, 21. April 2015, 18:29

mene je frapirala tvoja ideja da taj niz ukucas u MS Excel :think1: :insane:
Sinisa  OFFLINE
 
Postovi: 628
Zahvalio se: 74 puta
Pohvaljen: 399 puta

Re: Nastavi niz

Postod Daniel » Utorak, 21. April 2015, 18:57

desideri je napisao:Ukucao sam u MS Excel Sinisin niz i program ga je nastavio sa meni totalno nejasnom logikom.

Kad Ekser ne ume da pronađe logiku u nizu [inlmath]1,4,9,16,25,36,49,\ldots[/inlmath], kako onda očekuješ da će je pronaći u ovom? :)
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

  • +1

Re: Nastavi niz

Postod desideri » Utorak, 21. April 2015, 23:35

Aj' što potcenjujete Excel-ove mogućnosti, i što niko ne ceni moj trud iskazan ovde (a posebno u četvrtom postu koji niko nije ni čitao, gde se između ostalog govori i o dinamičkom sortiranju niza brojeva, no to je sitno spram toga šta sam ovde pokušao) ali kako ste mogli pomisliti da sam ja hteo da nastavim niz tako što bih popunio par polja kolone pa "razvlačio" krstić :( .
@Sinisa, ukucavanje u Excel ima itekako veze sa tim šta se pod ukucavanjem podrazumeva. Ti bolje uzmi čekić :D
p.s. @Daniel neka ti da ekser :D
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 1542
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 1097 puta
Pohvaljen: 864 puta

Re: Nastavi niz

Postod Daniel » Sreda, 22. April 2015, 07:50

desideri je napisao:i što niko ne ceni moj trud iskazan ovde (a posebno u četvrtom postu koji niko nije ni čitao, gde se između ostalog govori i o dinamičkom sortiranju niza brojeva

Sorry, zaista... Čitanje tog posta (i ne samo tog), sasvim sam neopravdano prolongirao, iako mi je još od trenutka kad si ga napisao, pa sve do sad, bio na TO-READ listi... Sad ga iščitah (a napisah i tamo odgovor).

desideri je napisao:ali kako ste mogli pomisliti da sam ja hteo da nastavim niz tako što bih popunio par polja kolone pa "razvlačio" krstić :( .

Iskreno, to mi je, kao laiku za Ekser, prvo (i jedino) palo na pamet. Bilo bi zanimljiivo da nam opišeš način na koji si nastavio niz (u ovoj ili u zasebnoj temi – sâm proceni, u zavisnosti od opširnosti tog objašnjenja).

desideri je napisao:p.s. @Daniel neka ti da ekser :D

:laughing-rolling:
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta


Povratak na ZANIMLJIVI ZADACI

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Petak, 29. Mart 2024, 06:18 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs