Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO ODMORIŠTE

LOVCI U ŽITU

Offtopic teme o svemu i svačemu

LOVCI U ŽITU

Postod blake » Sreda, 13. Februar 2013, 23:44

Prije svega nazva sam ovako temu radi nekog novog bunta u kojeg, očito, sve više ljudi viruje. Ili je to samo neka nova teenagerska spika na internetu? Loš dan kad vas ništa ne ide? Šta mislite?
Koliko može bit produktivan taj bunt i uopće ovaj način razmišljanja? Šta se može postić ako se razbiju neke iluzije? Ili su iz nekog razloga kao npr. općeg mira one i potrebne?
Oće li mi itko moći odgovorit zašto je kraljica Elizabeta II. vrijednija od npr Daniela? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zašto milijoni trče za nekim singerima radi slike ili autograma? Zašto drugi milijone trče za sportašima? Dok isti ti zarađuju milijone na naš račun. Doslovno milijone! A ti? Ako si malo inteligentniji potrudit ćeš se bit dobar učenik da bi jednog dana upeca plaću od ne znam, 1000 i nešto eura ? Možda je ovo samo moj bunt jer ne volim gledat prijatelje za kladionicom i PC igrama non fu*king stop. Prijateljicu koja skuplja kune da bi vidila koncert neke kurve koja će profitirat od njih samo tako. Možda sam samo ljubomoran? Nema veze...
Ali zašto se osječam sve više kao rob okružen istima šta sam stariji?
Jer je jebeni C. Ronaldo ili Rihanna mom frendu nešto posebno?!

Slika
Maši mi i smiji se. Ali čini mi se da neko propagira mladeži nešto jako loše. Ka i šta u videu kažu s primjerom MTV-a kojeg sam i sam gleda prije par godina. Ima nešto otrovno u tome.
Možda sam ja večeras samo malo paranoičan. Ali zanima me, šta vi mislite? :P :happy-bouncyyellow:
Ovo je već drugi video ove vrste s ovakvom tematikom kojeg sam ja pogleda i svaki put me zainteresira. Znam da je bitno poštovati starije ljude i vlast koja je omogučila izgrađen svit u kojem živimo, ali svejedno, uvik nešto smeta, šta ne :mrgreen:

blake  OFFLINE
 
Postovi: 371
Lokacija: Split, Croatia
Zahvalio se: 127 puta
Pohvaljen: 96 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+
  • +2

Re: LOVCI U ŽITU

Postod Daniel » Četvrtak, 14. Februar 2013, 21:10

Svaka čast za temu. :thumbup:
Sve ovo si tako predobro opisao, da je posle ovoga teško dodati još nešto pametno što već nisi rekao...
Htedoh da se osvrnem na taj problem preterane popularnosti raznih sportaša i muzičara (ili „muzičara“), pa sam par puta pisao odgovor i brisao, kako se neko ne bi našao uvređenim... Zato želim da budem vrlo oprezan, svestan da nas ima različitih, što je i normalno – zajedničko nam je da smo ovde zbog matematike, ali, neki od nas su verovatno strastveni zaljubljenici u fudbal, košarku i ostale sportove, neki nisu (ja spadam u ove druge), neki vole ovu novu elektronsku muziku, neki ne (takođe, spadam u ove druge)... Ipak, jedan primer koji ilustruje ovo o čemu govoriš, a oko kojeg mislim da se svi možemo složiti, to je vrlo očigledna neravnopravnost onih koji su u životu okrenuti nauci u odnosu na profesionalne sportiste (pa, i muzičare i razne estradne zvezde). Kad fudbaleri, košarkaši ili vaterpolisti osvoje neko zlato, to se ceo grad sjuri na trgove, slavi se celu noć, organizuju im se dočeci i šta sve ne... Ali, kad mladi matematičari ili fizičari na nekoj međunarodnoj olimpijadi osvoje zlato, to jedva da se stidljivo i spomene u nekoj TV-emisji, onako usput... E to je ono što mi malo iducka na živac. OK, cenim ja profesionalno bavljenje sportom, i za to treba imati talenta, ali na to ipak gledam kao na zabavu za široke mase. Od toga nema nekog napretka čovečanstva, a od matematike, fizike, nauke uopšte, bogami, i te kako ima. Ali, sve je to s razlogom, a razlog je upravo ovaj o čemu si i ti pisao – zna vlast vrlo dobro šta da servira narodu, zna kako da svaki taj uspeh u sportu dobro iskoristi ne bi li građanstvu malo skrenula pažnju sa realnih problema. Što se kaže, hleba i igara...

Video koji si okačio je vrlo poučan, sve je rečeno u tih desetak minuta. Dobro, ima nekih delova koji malo zadiru i u utopiju, neke stvari koje ne bi bile održive na duže staze, ali većina stvari koju je tip rekao je gola istina. Ali, već sama činjenica da ovaj video, iako postavljen pre skoro godinu dana, ima samo [inlmath]750[/inlmath] pregleda, dok istovremeno jedna, po meni sasvim prosečna pesma, postavljena nešto kasnije, već ima [inlmath]>1,3[/inlmath] gigapregleda, sasvim je u skladu s ovim što si napisao, da je većina sveta željnija lake zabave nego da malo uključi mozak i zapita se u kakvom svetu živimo i koja je tu uloga svakog od nas, ponaosob...
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta


Povratak na ODMORIŠTE

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju

cron

Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Petak, 29. Mart 2024, 13:43 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs