Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO ODMORIŠTE

Reci koje sadrze neki broj

Offtopic teme o svemu i svačemu

Re: Reci koje sadrze neki broj

Postod Daniel » Subota, 03. Decembar 2016, 08:34

Baš malo programče, ali sasvim dovoljno da „pokvari zabavu“. :thumbup:
Zapravo, najkomplikovaniji deo je bio pribaviti fajl sa svim rečima u našem jeziku (tako nešto mi je više puta zatrebalo za neke moje programe, nadam se da je dozvoljeno da ti taj fajl „maznem“ :) ).
Možda da još u niz „brojevi“ staviš i „sto“ i „nula“? Msm da za ostalim brojevima nema potrebe.
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+
  • +1

Re: Reci koje sadrze neki broj

Postod Rega » Sreda, 11. Januar 2017, 14:51

Da, da. Moć petlji je neograničena. :)
P.S. što ne javiš da ti trebaju wordliste naše? Znaš da ja imam toga na pretek. :D

Download:
#Link 1 (srpski paket za LibreOffice, sadrži oko 250.000 riječi (fajl ekstenzije .dic), mislim i da su case-sensitive, ali nisam siguran opet)
#Link 2 (fajl ekstenzije .csv sadrži srpske riječi, čini mi se da je ovo za neku android aplikaciju)
Slika
Korisnikov avatar
Rega  OFFLINE
 
Postovi: 45
Lokacija: localhost
Zahvalio se: 8 puta
Pohvaljen: 31 puta

Re: Reci koje sadrze neki broj

Postod Daniel » Sreda, 11. Januar 2017, 18:26

Rega je napisao:P.S. što ne javiš da ti trebaju wordliste naše? Znaš da ja imam toga na pretek. :D

Nisam znao, ali sad znam. :thumbup:

Thnx za fajlove, mogu da koriste i prilikom igranja Scrabble-a, kad se igrači pobiju oko toga da l' neka reč postoji u jeziku il' ne. :D
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

Re: Reci koje sadrze neki broj

Postod nikola011 » Petak, 14. April 2017, 11:12

@atp Koju verziju Python-a si koristio? Ne bi trebalo da zeza u trojci pošto u potpunosti podržava Unicode :)

Petobanka, negde sam čuo, ali ne znam gde se sve tačno koristi.
 
Postovi: 78
Zahvalio se: 65 puta
Pohvaljen: 18 puta

Prethodna

Povratak na ODMORIŠTE

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 19:53 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs