Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO ODMORIŠTE

Nacin na koji nas uce matematiku

Offtopic teme o svemu i svačemu

Nacin na koji nas uce matematiku

Postod zolathegreat » Četvrtak, 09. Jun 2016, 21:36

Lepo znam matu, mogao bih da se takmicim donekle i sa gimnazijalcima.Ali nisam je uvek znao dobro.U skoli sam se stalno pitao sta je ovo i zasto? Nikako je nisam kapirao iako sam je ucio godinama.Medjutim sam pronasao na youtubu kanal i poceo da je ucim.Za mesec dana sam savladao ono sto nikada ne bih u skoli! Saznao sam da je mata toliko siroka da je metodom ucenja u skoli zaista nikada necemo nauciti.Ustalom, profesori su tako smoreni da mi je tesko nauciti od njih(ne svi, naravno).Znanje iz mate u skoli se svodi na resavanje standardnog testa!Cak, moja profesorka kaze da to vise nema veze sa matematikom! Ona je tako siroka i tako lepa, a svi te vredjaju ako je ucis(sto je jos jedan minus).Cela mata iz srednje moze stati u jednu knjizicu od 10 strana.Medjutim, pune je zadacima, a teorije nigde nema! Na kraju ostane da samo znamo da resimo sablon, a mata je toliko primenljiva(sada to znam), ali iz tog sablona tesko da se sta nauci.Moja teorija da to neko radi zbog novca i prodaje knjiga.
Hvala ako si procitao, morao sam da podelim svoju tugu :)
Korisnikov avatar
 
Postovi: 7
Zahvalio se: 0 puta
Pohvaljen: 5 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+

Re: Nacin na koji nas uce matematiku

Postod nikola011 » Nedelja, 24. Jul 2016, 16:11

Ceo školski sistem je takav :)

Da sam čekao profesore informatike da me ičemu nauče danas bih znao samo da nabodem neki tekst u Word-u i da napravim neku jednostavnu prezentaciju u PowerPoint-u ili spreadsheet u Excel-u ;)

Ja sam počeo od skoro iznova da ponavljam matematiku preko Khan Academy, a planiram da kad to pređem krenem sa AOPS, Brilliant i Expii.
 
Postovi: 78
Zahvalio se: 65 puta
Pohvaljen: 18 puta

Re: Nacin na koji nas uce matematiku

Postod extremesportist » Utorak, 26. Jul 2016, 16:36

nikola011 je napisao:Ja sam počeo od skoro iznova da ponavljam matematiku preko Khan Academy, a planiram da kad to pređem krenem sa AOPS, Brilliant i Expii.

Khan Academy je odličan, a što se sličnih sajtova sa ovih prostora tiče, izdvajaju se Škola Rajak i Toni Milun. Sva tri pomenuta sajta su mi mnogo pomogla oko spremanja prijemnog i savetujem svim školarcima kojima nešto nije jasno da ne traže od roditelja plaćanje privatnih časova, već da bace pogled na njih.

Naravno, ako negde zaškripi mogu pomoć da potraže i ovde i sigurno će brzo dobiti odgovor. Internet je stvarno odlična stvar, kada se pravilno koristi.
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 28
Zahvalio se: 18 puta
Pohvaljen: 13 puta

Re: Nacin na koji nas uce matematiku

Postod Batonja » Četvrtak, 28. Jul 2016, 01:16

Mali Off: Kud svi tu i mali mujo :D. Cim dodjem na matemaniju odmah sevaju poslovice/izreke :) .
Avaj kao sto vec neki znaju skoro sam spremao prijemni ispit koji sam kasnije uspesno uradio, za 6 meseci kompletno presao celu srednju skolu svaki dan sam radio po 5 sati u proseku a mozda i vise :D . Sto je najlepse nije mi tesko padalo i sad pisem ono sto sam mislio da nikad u zivotu necu reci: Ja realno volim da radim matematiku :D. Secam se osnovne skole kad mi je mata poprilicno tesko padala (5,6 imao dvojku-trojku ; 7,8 imao cetiri), u srednjoj sam bolje shvatao ali mi se desavalo da se ulenjim pocnem godinu ok i onda iz nekog razloga prestanem iz nekih meni sada nepoznatih razloga. Samo jos da nadopunim kolegu iz prethodnog posta koji je spomenuo skolu Rajak i Tonija Miluna pored njih veliku zahvalnost dugujem i coveku koji se na youtubu zove "Matematika i Elektrotehnika Fakultet" koji ce mi kako mi se cini trebati i sad na fakultetu :D. Sto se tice nacina na koji nas uce matematiku mislim da bi trebalo da se detaljnije objasni uceniku gde je pogresio i da mu se kaze da je to sasvim normalna stvar i da ce vremenom sve manje i manje gresiti mozda zvuci apsurdno ali ponekad se valja podsetiti :D. Za malo kompleksnije probleme tu je naravno matemanija <3 :D.
Batonja  OFFLINE
 
Postovi: 94
Zahvalio se: 44 puta
Pohvaljen: 1 puta

Re: Nacin na koji nas uce matematiku

Postod DzoniMaler » Utorak, 19. Jun 2018, 23:35

Slazem se sa vama, mene kod matematike najvise interesuje zasto je sve to tako i kako bi to mogli da primenimo, a u skoli se sve svodi samo na resavanje zadataka od kojih je dosta sablonski... Ne postize se mnogo samo radjenjem zadataka, meni je uvek najinteresantnije bilo kada preko jedne stvari dobijamo nesto totalno nepovezano sa tim gradivom. Secam se da kada smo ucili korenovanje kompleksnog broja za 6 koren nekog kompleksnog broja se na kraju dobijaju kordinate sestougla sto je meni bilo bas zadivljujuce- ispravite me ako gresim naravno ali imalo je neke veze sa sestouglom koliko se secam.
 
Postovi: 23
Zahvalio se: 16 puta
Pohvaljen: 20 puta

Re: Nacin na koji nas uce matematiku

Postod Corba248 » Utorak, 19. Jun 2018, 23:59

Odlazimo malo u offtopic, ali nema veze. U kompleksnoj ravni rešenja jednačine [inlmath]x^n=1[/inlmath] formiraju pravilan [inlmath]n[/inlmath]-tougao i svi leže na kružnici poluprečnika [inlmath]1[/inlmath] (naravno, ovo se može i još malo uopštiti, ali ipak smo u odmorištu). Zaista i jeste lepo videti da su matematičke oblasti međusobno povezane.
Meni je bilo veoma zanimljivo kada sam prvi put čuo primere raznih algebarskih struktura (za one koji poznaju algebru, a pogotovo linearnu) npr. da sva rešenja homogenog sistema linearnih algebarskih jednačina sa [inlmath]n[/inlmath] nepoznatih obrazuju potprostor vektorskog prostora [inlmath]\mathbb{R}^n[/inlmath] ili da skup svih polinoma nad nekim poljem u odnosu na operacije sabiranja i množenja čini komutativan prsten sa jedinicom, pa nejednakost trougla primenjena u mnogim dokazima kao npr. kod teoreme koja kaže da ako je red apsolutno konvergentan da je on i konvergentan itd. da ne nabrajam više. Zaista treba s vremena na vreme porazmisliti o ovim stvarima. :think1:
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 314
Zahvalio se: 37 puta
Pohvaljen: 352 puta


Povratak na ODMORIŠTE

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 17:13 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs