Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO ODMORIŠTE

Zagonetne priče

Offtopic teme o svemu i svačemu

Zagonetne priče

Postod desideri » Nedelja, 23. Oktobar 2016, 14:21

Došao sam na ideju da postavim novu temu u rubrici "Odmorište".
Sećam se da sam nekada voleo te tzv "Zagonetne priče", npr. zašto čovek kada ide na posao (a stanuje na petnaestom spratu) ide do prizemlja (liftom, normalno) a kada se vraća s posla samo do četrnaestog sprata pa potom pešači jedan sprat uz stepenice. Pri tome to ne radi zbog kondicije ili zato što je lift neispravan, naime ispravno funkcioniše i dugme br 15.
Tačan odgovor je da je čovek onizak i ne može da dohvati to dugme.
Ja predlažem (slično kao u Matematičkom kvizu) da ko god želi postavi neku zagonetnu priču pa ko odgovori tačno, postavlja svoju itd.

Evo i moje priče (izvor je jedan renomirani dnevni časopis, ništa nisam izmislio):

Potencijalni zakupac malinjaka krenuo je (videvši oglas) do gazde tog malinjaka da vidi da li mogu napraviti neki posao. Gazda je u jednom gradiću, stanuje pored prodavnice mešovite robe koja je takođe u njegovom vlasništvu. Zakupac je malo promašio gazdinu kuću, cirka pedesetak metara i parkirao kola. Raspitavši se zaključio je da mu se ne isplati da se okreće po uskoj ulici, bolje da prošeta. Našao je brzo gazdu i odmah se dogovoriše da prvo pogledaju malinjak, te ako utanače posao, potom to i zaliju u gazdinoj kući. Zakupac je primetio kola ispred gazdine kuće (sa ključem u bravi) i predložio da gazda vozi do malinjaka pošto najbolje zna put. Gazda se izvinio rekavši da je nešto malo popio alkohola pa je bolje da vozi zakupac, a on tj gazda će biti "navigator". Elem, za manje od pola sata sve su dogovorili na obostrano zadovoljstvo i krenuše nazad na to obećano piće. Kada su se približili gazdinoj kući, zakupac primeti da na putu ispred kuće saobraćajna policija legitimiše svako vozilo. Dalje ide dijalog:
Zakupac: Gde vam je saobraćajna dozvola, ovi legitimišu?
Gazda: Kakva saobraćajna dozvola?
Zakupac: Pa od ovih vaših kola.
Gazda: Ali čoveče, ovo nisu moja kola!
Zakupac: Ali nisu ni moja!


Evo i mog pitanja: Kakvo je logično objašnjenje ove zavrzlame ako se zna da su i gazda i zakupac govorili istinu?
Btw, policija je tražila kradljivca iliti "pozajmljivača" kola, no sve se brzo razjasnilo. Kako?
p.s. Priča je "iz života", od pre par dana.
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 1542
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 1097 puta
Pohvaljen: 864 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+

Re: Zagonetne priče

Postod coa » Sreda, 26. Oktobar 2016, 12:24

Citao sam u novinama o nesvakidasnjem nesporazumu, tako da ja necu odgovarati, ali svakako zanimljiva rubrika :)
coa  OFFLINE
 
Postovi: 44
Zahvalio se: 26 puta
Pohvaljen: 17 puta


Povratak na ODMORIŠTE

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Petak, 29. Mart 2024, 00:58 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs