Zagonetne priče

PostPoslato: Nedelja, 23. Oktobar 2016, 14:21
od desideri
Došao sam na ideju da postavim novu temu u rubrici "Odmorište".
Sećam se da sam nekada voleo te tzv "Zagonetne priče", npr. zašto čovek kada ide na posao (a stanuje na petnaestom spratu) ide do prizemlja (liftom, normalno) a kada se vraća s posla samo do četrnaestog sprata pa potom pešači jedan sprat uz stepenice. Pri tome to ne radi zbog kondicije ili zato što je lift neispravan, naime ispravno funkcioniše i dugme br 15.
Tačan odgovor je da je čovek onizak i ne može da dohvati to dugme.
Ja predlažem (slično kao u Matematičkom kvizu) da ko god želi postavi neku zagonetnu priču pa ko odgovori tačno, postavlja svoju itd.

Evo i moje priče (izvor je jedan renomirani dnevni časopis, ništa nisam izmislio):

Potencijalni zakupac malinjaka krenuo je (videvši oglas) do gazde tog malinjaka da vidi da li mogu napraviti neki posao. Gazda je u jednom gradiću, stanuje pored prodavnice mešovite robe koja je takođe u njegovom vlasništvu. Zakupac je malo promašio gazdinu kuću, cirka pedesetak metara i parkirao kola. Raspitavši se zaključio je da mu se ne isplati da se okreće po uskoj ulici, bolje da prošeta. Našao je brzo gazdu i odmah se dogovoriše da prvo pogledaju malinjak, te ako utanače posao, potom to i zaliju u gazdinoj kući. Zakupac je primetio kola ispred gazdine kuće (sa ključem u bravi) i predložio da gazda vozi do malinjaka pošto najbolje zna put. Gazda se izvinio rekavši da je nešto malo popio alkohola pa je bolje da vozi zakupac, a on tj gazda će biti "navigator". Elem, za manje od pola sata sve su dogovorili na obostrano zadovoljstvo i krenuše nazad na to obećano piće. Kada su se približili gazdinoj kući, zakupac primeti da na putu ispred kuće saobraćajna policija legitimiše svako vozilo. Dalje ide dijalog:
Zakupac: Gde vam je saobraćajna dozvola, ovi legitimišu?
Gazda: Kakva saobraćajna dozvola?
Zakupac: Pa od ovih vaših kola.
Gazda: Ali čoveče, ovo nisu moja kola!
Zakupac: Ali nisu ni moja!


Evo i mog pitanja: Kakvo je logično objašnjenje ove zavrzlame ako se zna da su i gazda i zakupac govorili istinu?
Btw, policija je tražila kradljivca iliti "pozajmljivača" kola, no sve se brzo razjasnilo. Kako?
p.s. Priča je "iz života", od pre par dana.

Re: Zagonetne priče

PostPoslato: Sreda, 26. Oktobar 2016, 12:24
od coa
Citao sam u novinama o nesvakidasnjem nesporazumu, tako da ja necu odgovarati, ali svakako zanimljiva rubrika :)