Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO ODMORIŠTE

Mapa matematike

Offtopic teme o svemu i svačemu

Mapa matematike

Postod nikola011 » Četvrtak, 11. Maj 2017, 20:03

Skoro sam naišao na ovaj sjajan video i ostao zapanjen koliko je zapravo matematika opširnija od onoga što se predaje u školama:



Da li postoji neka oblast u matematici (ili više njih) koju niste izučavali ili ste joj samo zagrebali površinu, a koju bi voleli da bolje poznajete? Meni su najfascinantnije Gedelove teoreme o nepotpunosti odnosno način na koji matematika opisuje ogroman broj stvari u Univerzumu iako se sasvim slučajno došlo do nekih zaključaka kroz istoriju.
 
Postovi: 78
Zahvalio se: 65 puta
Pohvaljen: 18 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+

Re: Mapa matematike

Postod atp » Sreda, 31. Maj 2017, 21:43

U fin klip, ima i za fiziku isto


Nijednu oblast matematike nisam ozbiljno izucavao, tek treba :D Planiram osnove svake oblasti dobro da naucim, pojma nemam xD
atp  OFFLINE
 
Postovi: 16
Zahvalio se: 8 puta
Pohvaljen: 12 puta

Re: Mapa matematike

Postod nikola011 » Subota, 03. Jun 2017, 18:24

Da, preko njega sam i saznao za ovaj video :)

Ja koristim Khan Academy za obnavljanje gradiva osnovne i srednje škole, planiram da izgradim dobar temelj u linearnoj algebri, statistici i računu zbog mašinskog učenja.
 
Postovi: 78
Zahvalio se: 65 puta
Pohvaljen: 18 puta


Povratak na ODMORIŠTE

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 11:20 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs