Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO ODMORIŠTE

Teorija ravne Zemlje i njeni „dokazi“

Offtopic teme o svemu i svačemu

Teorija ravne Zemlje i njeni „dokazi“

Postod Daniel » Ponedeljak, 24. Jun 2013, 16:48

Nema šta, tip dokazao. :lol:

http://ravnazemlja.bloger.index.hr/

Meni sve ovo izgleda kao odlično osmišljena zezancija i vrhunsko trolovanje, :) ali mnogi koji su ovo videli ubeđeni su da je čovek mrtav ozbiljan. Šta vi o tome mislite?

Inače, moji "absolute favorites" su:

Ravna Zemlja 1.png
Ravna Zemlja 1.png (2.89 KiB) Pogledano 7648 puta

Ravna Zemlja 2.png
Ravna Zemlja 2.png (1.63 KiB) Pogledano 7648 puta

Ravna Zemlja 3.png
Ravna Zemlja 3.png (2.34 KiB) Pogledano 7648 puta
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+

Re: Teorija ravne Zemlje i njeni „dokazi“

Postod blake » Ponedeljak, 24. Jun 2013, 16:57

Eto, ovo je primjer kad se čovik zapita u slobodu govora i demokraciju :lol2: :P
Pod Danielovom aristokracijom ovakve gluposti bi se rješile po kratkom postupku! :mrgreen: :wink2:

Ajde, vidim po komentarima da ljudi ipak ne puše ovakve gluposti, iako mi je glupo kad neko spominje hrvatskog novinara Krešimira Mišika u kontekst ovoga.
Autor bloga ima dosta slobodnog vremena i očito voli da ga se pljuje jer u suprotnom - čemu sve te laži?
blake  OFFLINE
 
Postovi: 371
Lokacija: Split, Croatia
Zahvalio se: 127 puta
Pohvaljen: 96 puta

Re: Teorija ravne Zemlje i njeni „dokazi“

Postod Milovan » Ponedeljak, 24. Jun 2013, 18:35

Pustite to. :D Lako je dokazati da Zemlja nije ravna ploča. Evo vam zahtevnijeg zadatka. :) Dokažite da je Zemlja okrugla. :D
Zadatak uopšte nije naivan... Dobar deo često pominjanjih argumenata bi mogao da zadovolji i recimo oblik diska...
Kako biste dokazali da je Zemlja baš sferičnog oblika (na stranu odstupanja od toga, Zemlja svakako nije idealna sfera), a ne valjkasta ili šta znam kakva? :)
Korisnikov avatar
Milovan  OFFLINE
 
Postovi: 568
Zahvalio se: 356 puta
Pohvaljen: 704 puta

Re: Teorija ravne Zemlje i njeni „dokazi“

Postod blake » Ponedeljak, 24. Jun 2013, 21:25

Slika

:mrgreen:
blake  OFFLINE
 
Postovi: 371
Lokacija: Split, Croatia
Zahvalio se: 127 puta
Pohvaljen: 96 puta

  • +1

Re: Teorija ravne Zemlje i njeni „dokazi“

Postod Milovan » Utorak, 25. Jun 2013, 12:33

Satelitski snimci se ne važe. :P

Inače, najbolji dokaz za koji ja znam je Fukoovo klatno. :D Postoji i jedan čisto matematički za koje nije potrebno poznavanje fizike. :D
Korisnikov avatar
Milovan  OFFLINE
 
Postovi: 568
Zahvalio se: 356 puta
Pohvaljen: 704 puta

Re: Teorija ravne Zemlje i njeni „dokazi“

Postod Daniel » Utorak, 25. Jun 2013, 15:46

Milovan je napisao:Satelitski snimci se ne važe. :P

Ja na tom snimku čak i ne vidim sferu, vidim samo disk. :tongue:

A, Fukoovo klatno se ne važi, :P polomilo se pre par godina, sigurno zato što je bila u pitanju neka zavera... :mrgreen: Šalu na stranu, odlično si se toga setio, i čudi me da naš teoretičar ravne Zemlje nigde u svom tekstu nije spomenuo (i, naravno, opovrgao) Fukoovo klatno. Upravo sam mu poslao komentar s tim pitanjem: :) Sve pohvale za ovaj vrlo poučan i logičan tekst, otvorio mi je oči... Ja, budala, sve dosad živeo u uverenju da je Zemlja okrugla... Nego, postoji li objašnjenje na koji način su zaverenici uspeli da „nateraju“ Fukoovo klatno da za 24h promeni ugao oscilovanja za punih 360º?

Ne znam na koji matematički dokaz misliš, voleo bih da ga čujem... Meni je, recimo, jedan od sasvim dovoljnih dokaza promena izgleda neba kako se krećemo po raznim geografskim širinama – kako idemo na jug ka ekvatoru, tako se Severnjača, tj. centar prividne rotacije nebeske sfere, oko kojeg rotiraju sve zvezde, spušta ka horizontu, a kako idemo ka Severnom polu, tako se dotična tačka penje ka zenitu. Mislim da nikakva teorija ravne Zemlje, niti Zemlje u obliku diska, niti bilo kog drugog oblika osim sfere, ovo ne bi mogla da objasni. :)
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

Re: Teorija ravne Zemlje i njeni „dokazi“

Postod blake » Utorak, 25. Jun 2013, 17:03

Prvi put čujem za ovo klatno, kako to da se baš neprestano giba?
Milovane, sumnjam da ću razumit taj matematički dokaz, a fotku san mora stavit tu jer je lipa :mrgreen:
Daniele, ljudi u L.A.-u su zaboravili šta su zvizde, šta bi njima onda reka? :DD
blake  OFFLINE
 
Postovi: 371
Lokacija: Split, Croatia
Zahvalio se: 127 puta
Pohvaljen: 96 puta

Re: Teorija ravne Zemlje i njeni „dokazi“

Postod Daniel » Utorak, 25. Jun 2013, 17:07

blake je napisao:Prvi put čujem za ovo klatno, kako to da se baš neprestano giba?

Pa lepo ja kažem – zavera... :mrgreen:

blake je napisao:Daniele, ljudi u L.A.-u su zaboravili šta su zvizde, šta bi njima onda reka? :DD

Da malo češće odmaraju oči gledajući u noćno nebo... :P
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

Re: Teorija ravne Zemlje i njeni „dokazi“

Postod blake » Utorak, 25. Jun 2013, 17:31

Daniel je napisao:Pa lepo ja kažem – zavera... :mrgreen:

A daj, lipo sam pita - vidim sad da se na to gleda ka dokaz Zemljine rotacije, ali me zanima do kada bi se to tako ka ljulalo?
Kad bi ja ovjesia kuglu na konop i malo "shake it up" pa to bi se ... zaustavilo... :whistle:

Daniel je napisao:Da malo češće odmaraju oči gledajući u noćno nebo... :P

Morali bi onda otić iz grada! :)
blake  OFFLINE
 
Postovi: 371
Lokacija: Split, Croatia
Zahvalio se: 127 puta
Pohvaljen: 96 puta

Re: Teorija ravne Zemlje i njeni „dokazi“

Postod Daniel » Utorak, 25. Jun 2013, 17:51

blake je napisao:
Daniel je napisao:Pa lepo ja kažem – zavera... :mrgreen:

A daj, lipo sam pita - vidim sad da se na to gleda ka dokaz Zemljine rotacije, ali me zanima do kada bi se to tako ka ljulalo?
Kad bi ja ovjesia kuglu na konop i malo "shake it up" pa to bi se ... zaustavilo... :whistle:

Ma naravno da se posle nekog vremena mora zaustaviti, ne može u praksi večito da se klati ne smanjujući amplitudu... Ali, vreme od započinjanja oscilacija pa do zaustavljanja može se povećati povećanjem inercije samog klatna, a to znači, ili povećanjem dužine žice o koju je kugla obešena, ili povećanjem mase kugle, ili i jednog i drugog. Prema podacima iz ovog i ovog članka, prvi Fukoov javni eksperiment sastojao se od 67 metara dugačke žice i kugle mase 28 kilograma, što je bilo dovoljno da se klatno ne zaustavi ni posle 24 časa.
Ma, Google sve zna. :)

blake je napisao:
Daniel je napisao:Da malo češće odmaraju oči gledajući u noćno nebo... :P

Morali bi onda otić iz grada! :)

Upravo. Ništa im ne bi falilo, baš naprotiv.
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

Sledeća

Povratak na ODMORIŠTE

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 21:16 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs