Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica MATEMATIČKI FORUM „MATEMANIJA“ – UOPŠTENO O RADU FORUMA PITANJA, PREDLOZI, ZAPAŽANJA...

Opcija "Sačuvati temu u PDF-u"

Sve o radu foruma – pitanja, primedbe, predlozi itd.
Ova rubrika nije predviđena za zadatke, niti za bilo kakva pitanja u vezi s matematikom!

Opcija "Sačuvati temu u PDF-u"

Postod Binom » Utorak, 11. Novembar 2014, 22:09

Jedan predlog za novu opciju... "Sacuvati stranu" da se pored stampanja stranica moze i sacuvati na racunaru u PDF-u ili Doc formatu. :)
Binom  OFFLINE
 
Postovi: 11
Zahvalio se: 14 puta
Pohvaljen: 0 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+

Re: Opcija "Sačuvati temu u PDF-u"

Postod Gamma » Sreda, 12. Novembar 2014, 00:21

Kad već to spomenu.I ja sam razmisljao o nečemu sličnome. Jer problem je kada je sačuvam kao offline web page latex se neće učita. A kada je sačuvam preko pdf creatora samo se jedna stranica sačuva. To predstavlja problem ako ima tema dosta stranica..
Gamma  OFFLINE
 
Postovi: 1009
Zahvalio se: 183 puta
Pohvaljen: 239 puta

Re: Opcija "Sačuvati temu u PDF-u"

Postod Daniel » Sreda, 12. Novembar 2014, 22:04

Hvala za ovaj sjajan predlog! :thumbup:

Dodao sam još jedan link za pregled za štampu, koji, za razliku od dosadašnjeg, kreira printabilan izgled svih postova u željenoj temi, tj. sve stranice jedne teme objedinjuje u jednu stranicu za štampanje. Tako da je time rešen ovaj problem koji je Gamma spomenuo, sa temama koje imaju više stranica.

Kad ste otišli na pregled za štampanje cele teme, dalje zavisi od browsera – ako koristite Chrome, možete pomoću CTRL+P ući u dijalog za štampanje, pod Destination kliknite na Change i odaberite "Save as PDF". Firefox, koliko vidim, nema ugrađenu opciju za izvoz u PDF, ali možete pomoću CutePDF-a ili ovog PDF Creatora koji Gamma spominje, dati iz Firefox-a komandu za štampanje, a zatim odabrati opciju da sadržaj umesto na printer ide u PDF-fajl.
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

Re: Opcija "Sačuvati temu u PDF-u"

Postod Gamma » Sreda, 12. Novembar 2014, 23:39

Evo upravo sam sam sve sačuvo ponovo. Ja sam mislio da samo kada sačuvam kao offline web page da će sve raditi normalno.Ima li još ko da je tako probavao? Meni se kod u latexu neće učita nikako. A također svaku stranicu teme sam morao pojedinačno sačuvavati.
Gamma  OFFLINE
 
Postovi: 1009
Zahvalio se: 183 puta
Pohvaljen: 239 puta

Re: Opcija "Sačuvati temu u PDF-u"

Postod Daniel » Četvrtak, 13. Novembar 2014, 00:20

Nisam siguran koliko sam te razumeo (pitanje je vrlo konfuzno napisano). Šta je, zapravo, tvoj cilj? Želiš li da sačuvaš temu kao offline html-fajl? Ja sam dao instrukcije za export u PDF jer mislim da je to praktičnije rešenje. Jesi li išao na onaj link za koji sam rekao (vidi sliku dole)? Možeš li tačno da navedeš redosled radnji? Koji browser koristiš?

link.png
link.png (14.81 KiB) Pogledano 1777 puta
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

Re: Opcija "Sačuvati temu u PDF-u"

Postod Gamma » Četvrtak, 13. Novembar 2014, 00:34

Jesam išao na taj link i sve ponovo sačuvao preko PDF creatora. Moj cilj je bio da se ovo sačuva bilo kako.Ranije i na ovome forumu i uopšte sam uvjek sačuvavao kao offline web page. Prije nego što si ovo uveo imao sam oko 50 offline webpage-ova sa ovoga foruma. Za koje sam poslije tek skontao da ne rade. Je kada tako sačuvam text obični se učita a latex (formule u njemu) ne učitaju se nikako.Mislio sam ako je neko radio ovako kao je da li se njemu učitavao latex da vidim da li se tu može nešto napraviti? Ali nema veze presnimio sam tih 50 stranica preko ove tvoje nove funkcije na forumu što si uveo.Ne znam baš ni ovo nije loše ali prednost offline webpage-a je što baš zauzima malo memorije.Ali nema veze to sada nije ni bitno. Najbitnije je da je rješen problem sačuvavanja na bilo kakav način.
Gamma  OFFLINE
 
Postovi: 1009
Zahvalio se: 183 puta
Pohvaljen: 239 puta

  • +1

Re: Opcija "Sačuvati temu u PDF-u"

Postod ubavic » Četvrtak, 13. Novembar 2014, 11:06

Hmm, koji browser koristiš? Koji render koristiš za Latex?
Evo ja kad sačuvam svih jedanaest stranica teme Limesi - zadaci kao web stranicu, html fajl mi zauzima 2.54MB. Takođe, čak i tada Latex formule se solidno prikazuju (mada u tom slučaju formule se ne renderuju preko latexa nego preko MathML ili HTML/CSS). Za razliku od toga, pdf fajl sačuvan pomoću chromeovog print dialoga zauzima 603kb.

Kada bi želeo da Latex radi i offline, morao bi da skineš MathJax paket koji najmanje zauzima 6MB (najnovija verzija je teška 30MB mada se može to dosta smanjiti).
ubavic  OFFLINE
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 623
Zahvalio se: 385 puta
Pohvaljen: 641 puta

Re: Opcija "Sačuvati temu u PDF-u"

Postod Gamma » Četvrtak, 13. Novembar 2014, 20:54

Koristim firefox,vidjećeš kada preko nejega sačuvaš HTML fajl zauzima dosta manje nego u chromeu.Preko chromea nisam radio ali to sada nije ni bitno. Koristim onaj pdf creator odštampam na virtuelni printer i sačuvam kao pdf.Što se latexa tiče ne koristim ništa vezano za njega.Ponekad uključim onaj online render ali rijetko je to. Inače pišem napamet kod u latexu. A taj matjax paket ne znam kako da instaliram.Jer nema nikakvog setupa sve neki fajlovi. Zapravo ne znam gdje ću sa tim fajlovima..
Gamma  OFFLINE
 
Postovi: 1009
Zahvalio se: 183 puta
Pohvaljen: 239 puta

  • +1

Re: Opcija "Sačuvati temu u PDF-u"

Postod ubavic » Četvrtak, 13. Novembar 2014, 22:46

Ne bih rekao. Ista tema (Limes-zadaci) HTML sačuvana sa HTML/CSS renderovanjem zauzima isto kad se sačuva sa Firefoxom i Chromeom - 2.54MB (što je i logično).
Kada se sačuva sa SVG renderovanjem html zauzima oko 1 MB. U tom slučaju latex formule će se prikazivati iako nemaš nikakav Latex instaliran. Tako da probaj da promeniš Latex renderer na SVG i onda sačuvaš stranicu (desni klik na bilo koju latex formulu na forumu > Math Settings > Math Renderer > SVG).
MathML render je najlakši - sve zajedno zauzima oko 600kB. Ali MathML još nije standard, tako da nije u potpunosti podržan na Firefoxu i Chromeu (zapravo na Chromeu nije uopšte podržan, dok na Mozili radi OK).

Instaliranje MathJaxa bi bio krajnji slučaj, za sada pokušaj sa SVG rederovanjem....
ubavic  OFFLINE
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 623
Zahvalio se: 385 puta
Pohvaljen: 641 puta

Re: Opcija "Sačuvati temu u PDF-u"

Postod Gamma » Četvrtak, 13. Novembar 2014, 23:09

Kada kliknem na neku formulu desnim klikom nemam tu opciju Math Settings/Rendered.Imam instaliran MathMl addon na firefox-u. Mada što se latexa tiče slabo se vrtim oko njega.
Gamma  OFFLINE
 
Postovi: 1009
Zahvalio se: 183 puta
Pohvaljen: 239 puta

Sledeća

Povratak na PITANJA, PREDLOZI, ZAPAŽANJA...

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Petak, 29. Mart 2024, 00:15 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs