Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica MATEMATIČKI FORUM „MATEMANIJA“ – UOPŠTENO O RADU FORUMA PITANJA, PREDLOZI, ZAPAŽANJA...

Vreme izmene posta

Sve o radu foruma – pitanja, primedbe, predlozi itd.
Ova rubrika nije predviđena za zadatke, niti za bilo kakva pitanja u vezi s matematikom!

Vreme izmene posta

Postod Ilija » Utorak, 19. Januar 2016, 12:26

Postoji li mogucnost da vreme koje je korisniku na raspolaganju da izmeni post bude duze od pet minuta, cisto iz prakticnih razloga?
The difference between stupidity and genius is that genius has its limits. — Albert Einstein
Ilija  OFFLINE
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 505
Lokacija: Beograd, Srbija
Zahvalio se: 170 puta
Pohvaljen: 452 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+

Re: Vreme izmene posta

Postod Daniel » Utorak, 19. Januar 2016, 13:02

Tehnički postoji mogućnost. Prvobitno je rok za izmenu posta bio 15 minuta, ali je smanjen na pet, iz praktičnih razloga :) (npr. korisniku taman napišemo odgovor na pitanje koje je postavio, a on u međuvremenu to pitanje izmeni).

Koliki rok za izmenu posta predlažeš, i koji bi tačno bili praktični razlozi za njegovo povećanje? :)
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

Re: Vreme izmene posta

Postod Ilija » Utorak, 19. Januar 2016, 13:21

Pa sto se tice samog roka za izmenu, po mom misljenju, optimalno bi bilo staviti nekih 30 minuta. :D

E sad, sto se tice prakticnih razloga koje spominjem, pitao sam ovo, pre svega, zato sto se nekad desi da odgovorim na pitanje, i na primer vidim tek nakon nekog vremena (vise od 5 minuta) da sam u kucanju napravio neke greske (koje uticu na tacnost iznetog resenja). Iako ja uvek proverim sta napisem, ziv covek gresi. :lol:
Naravno, u vecini slucajeva njih moderator ne vidi, pa onda moram da ga "cimam" putem PM da to ispravi. To bi, generalno, bio jedini razlog.

Naravno, slazem se da moze biti i "zloupotrebe" izmene posta, kao sto si i pomenuo, ali ako se neko slozi sa mnom, moglo bi se ovo i usvojiti. :D
The difference between stupidity and genius is that genius has its limits. — Albert Einstein
Ilija  OFFLINE
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 505
Lokacija: Beograd, Srbija
Zahvalio se: 170 puta
Pohvaljen: 452 puta

Re: Vreme izmene posta

Postod Daniel » Utorak, 19. Januar 2016, 13:25

Ilija je napisao:E sad, sto se tice prakticnih razloga koje spominjem, pitao sam ovo, pre svega, zato sto se nekad desi da odgovorim na pitanje, i na primer vidim tek nakon nekog vremena (vise od 5 minuta) da sam u kucanju napravio neke greske (koje uticu na tacnost iznetog resenja). Iako ja uvek proverim sta napisem, ziv covek gresi. :lol:

Meni lično svakako je manje cimanje da me korisnik zamoli putem PP pa da mu korigujem post, nego da nekome napišem 10–20 redova odgovora da bih nakon objavljivanja video da je u međuvremenu sasvim promenio svoje pitanje. :P

No, kako i sâm kažeš, čujmo šta misle i ostali.
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

Re: Vreme izmene posta

Postod desideri » Utorak, 19. Januar 2016, 14:15

Ja predlažem sledeće:

1) Zaslužni forumaš može menjati post u roku od maksimalno 30 minuta od objavljivanja.
2) Korisnik koji nije zaslužni forumaš može menjati post u roku od maksimalno 5 minuta od objavljivanja.
3) Administrator, moderatori, zaslužni forumaši i svi ostali korisnici ne odgovaraju na postove zaslužnih forumaša u roku od 30 minuta.
4) Administrator, moderatori, zaslužni forumaši i svi ostali korisnici ne odgovaraju na postove ostalih korisnika u roku od 5 minuta.

Naravno da administrator i moderatori mogu uklanjati, menjati tj ispravljati post bilo kada bilo kom korisniku ili zaslužnom forumašu jer je moguće da bude kršenja Pravilnika i slično.
To je u skladu s Pravilnikom.
Ja pišem samo o odgovaranju na post. Ne o uklanjanju posta ili banovanju korisnika ili zaključavanju teme i slično.

p.s. Verovatno sam tek sada zakomplikovao, posebno u smislu tehničke realizacije na forumu kao i eventualne promene pravilnika, no ovo je samo predlog.
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 1542
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 1097 puta
Pohvaljen: 864 puta

Re: Vreme izmene posta

Postod Daniel » Sreda, 20. Januar 2016, 09:32

Pa, donekle. :)
Tehnički gledano, forumskim softverom nije predviđena mogućnost da za različite korisnike bude podešen različit vremenski rok editovanja posta. Kako se taj vremenski rok postavi, to je onda tako za sve korisnike.
Sad, možda bih i mogao naći (i instalirati) neki mod koji bi omogućio ovo što predlažeš, međutim, mislim da bi sledeće bilo problematično:
desideri je napisao:3) Administrator, moderatori, zaslužni forumaši i svi ostali korisnici ne odgovaraju na postove zaslužnih forumaša u roku od 30 minuta.
4) Administrator, moderatori, zaslužni forumaši i svi ostali korisnici ne odgovaraju na postove ostalih korisnika u roku od 5 minuta.

Na taj način bismo, umesto da favorizujemo zaslužne forumaše, iste diskriminisali, time što bi na odgovore čekali duže nego ostali korisnici.
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

  • +1

Re: Vreme izmene posta

Postod Onomatopeja » Sreda, 20. Januar 2016, 13:46

Staviti na 10, umesto 5 minuta, i gotovo.
 
Postovi: 613
Zahvalio se: 15 puta
Pohvaljen: 588 puta

Re: Vreme izmene posta

Postod Ilija » Sreda, 20. Januar 2016, 16:37

Iskreno, ne vidim neko poboljsanje i poentu u povecanju vremena sa 5 na 10 minuta. Tako da, moracu da ne podrzim tu ideju.

Desiderijeva ideja, iako zakomplikovana, ne zvuci lose. Doduse, nije mi najjasniji ovaj deo sa ne odgovaranjem.
The difference between stupidity and genius is that genius has its limits. — Albert Einstein
Ilija  OFFLINE
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 505
Lokacija: Beograd, Srbija
Zahvalio se: 170 puta
Pohvaljen: 452 puta

Re: Vreme izmene posta

Postod desideri » Sreda, 20. Januar 2016, 23:43

Ilija je napisao:Desiderijeva ideja, iako zakomplikovana, ne zvuci lose. Doduse, nije mi najjasniji ovaj deo sa ne odgovaranjem.

Ma jesam zakomplikovao, no na ovo sam mislio:

Daniel reče da mu se dešavalo da odgovori, a da korisnik izmeni post, pa je trud bio uzalud. Zato sam mislio da se izmenom Pravilnika preporuči bez obaveze sledeće:
1) Da se zaslužnom forumašu ne odgovara u roku od 30 minuta kako bi zaslužni forumaš imao vremena za izmenu svog posta (uz odgovarajuće tehničko rešenje no svestan sam toga da je ovo tehnički zahtevno) i pri tome niko ne bi gubio vreme u odgovaranju na pogrešan post. Ili post s banalnim greškama ili jednostavno nerazumljiv post, zbunjiv itd.
2) Da se bilo kom forumašu koji nije zaslužni forumaš ne odgovara u roku od 5 ili 10 minuta po Onomatopejinoj ideji kako bi imao priliku za izmenu svog posta, a pri tome niko ne bi gubio vreme u odgovaranju na pogrešan post. Ili post s banalnim greškama ili jednostavno nerazumljiv post, zbunjiv itd.
3) Administrator i moderatori zadržavaju sva prava u smislu uklanjanja bilo kog posta bilo kada, kao i pravo banovanja korisnika u slučaju drastičnog kršenja pravilnika.

Kao što vidite, ovaj moj predlog zahteva neke tehničke izmene i pored toga izmene Pravilnika foruma Matemanija. No o tome bih da s kolegama prodiskutujem i na Moderatorskom forumu, ali sam već izneo predlog i na javnom delu foruma pa sam hteo da ga obrazložim. Zanima i mene još nečije mišljenje, a pre svega naših zaslužnih forumaša.

Daniel je napisao:Na taj način bismo, umesto da favorizujemo zaslužne forumaše, iste diskriminisali, time što bi na odgovore čekali duže nego ostali korisnici.

Naprotiv. Moj predlog favorizuje zaslužne forumaše, jer bi oni imali duže vreme za ispravku eventualnih grešaka od ostalih forumaša. Sem toga, time se i zaslužni forumaši po mom mišljenju na neki način stimulišu da duže razmisle o objavljenim postovima. I ne bi bilo uzaludnog truda. A i zašto uopšte tako promptno odgovarati? Ne razumem to, makar sve jasno bilo šta ne valja. Naravno da možda nisam u pravu, no ovo je moje mišljenje.
p.s. Evo menjao sam ovaj post jedno deset puta u roku od pola sata, no to su već moderatorske privilegije. :)
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 1542
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 1097 puta
Pohvaljen: 864 puta

  • +1

Re: Vreme izmene posta

Postod Daniel » Četvrtak, 21. Januar 2016, 06:16

Au, kako od naizgled sasvim bezazlenog predloga ispade na kraju pravi nerešiv problem, poput trisekcije ugla :D (hm, da zovnemo ms.srkija da nam ovo časkom razreši? :think1: )

Predlažem ovako, da tehnički mnogo ne komplikujemo – da svim korisnicima povećamo vreme edita na 15 minuta. To je stvarno maximalno što bih mogao, mada vrlo, vrlo, vrlo, vrlo nerado, da prihvatim.
@Ilija, to bi bilo, dakle, čak triput više od vremenskog roka koji bi po meni bio optimalan, a samo dvaput manje od vremenskog roka koji si ti predložio. :) Tako da mislim da je ovo s moje strane sasvim fer ponuda. :)
I naravno da ne bih ovako izašao u susret svakom forumašu, ali sam ipak imao u vidu tvoje zasluge na ovom forumu.
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

Sledeća

Povratak na PITANJA, PREDLOZI, ZAPAŽANJA...

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 10:39 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs