Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica MATEMATIČKI FORUM „MATEMANIJA“ – UOPŠTENO O RADU FORUMA PITANJA, PREDLOZI, ZAPAŽANJA...

HTTPS

Sve o radu foruma – pitanja, primedbe, predlozi itd.
Ova rubrika nije predviđena za zadatke, niti za bilo kakva pitanja u vezi s matematikom!

HTTPS

Postod nikola011 » Subota, 18. Novembar 2017, 10:54

Da li se u skorije vreme planira prelazak foruma na bezbedniju verziju HTTP protokola, HTTPS ? Problem i ne predstavljaju toliko man-in-the-middle napadi, koliko to što Google lupa penale sajtovima bez nebezbedne konekcije. Relativno je jednostavan postupak, a može puno da pomogne.

https://letsencrypt.org/
 
Postovi: 78
Zahvalio se: 65 puta
Pohvaljen: 18 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+
  • +1

Re: HTTPS

Postod Daniel » Subota, 18. Novembar 2017, 23:54

Da, sugestija je sasvim na mestu, i svestan sam svega toga. Forum je koristio HTTPS protokol do aprila ove godine, dok je bio na starom hosting-paketu (kod Beotela) koji je uključivao besplatan SSL-sertifikat, dok hosting-paket na kojem je sad (Basic) ne uključuje ni SSL-sertifikat, ni SSH-pristup (prelaz na ovaj hosting ipak je bio neophodan, jer se svi sećamo koliko je na starom hostingu na Beotelu bilo nemoguće raditi, server je padao svaki čas). Ipak, s ovog linka što si mi poslao vidim da je i bez SSH-a moguće nešto skarabudžiti da se ostvari HTTPS, što, iskreno, nisam znao. Hvala ti na informaciji, :thumbup: pozabaviću se time narednih dana, a bio bih slobodan i da te pitam za pomoć ako šta ne bude išlo.
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

  • +1

Re: HTTPS

Postod nikola011 » Nedelja, 19. Novembar 2017, 12:31

Daniel je napisao:a bio bih slobodan i da te pitam za pomoć ako šta ne bude išlo.

Stojim na raspolaganju :thumbup:
 
Postovi: 78
Zahvalio se: 65 puta
Pohvaljen: 18 puta

Re: HTTPS

Postod Daniel » Sreda, 22. Novembar 2017, 03:10

E, 'vako stoje stvari. Kako su mi objasnili u tehničkoj podršci, uputstva koja su data na sajtu koji si mi linkovao odnose se samo na situaciju kad koristim zaseban server, a budući da njihovi hosting paketi podrazumevaju deljeni hosting server, onda to tako netje da može. Nude mi jednu od dve opcije: 1) prelazak na Standard paket, ili 2) ostanak na Basic paketu uz zakup SSL sertifikata. Budući da mi ni jedna ni druga opcija finansijski nije baš povoljna (ova druga pogotovo), moram o tome još razmisliti.
Takođe, ako bilo ko može da mi preporuči neki hosting-provajder čiji rad je pouzdan i koji daje HTTPS-podršku, a da pri tome ne dere kožu s leđa, može da mi javi na PP, bio bih mu zahvalan. :thumbup:
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta


Povratak na PITANJA, PREDLOZI, ZAPAŽANJA...

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju

cron

Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 15:24 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs