Pisanje granica u Latexu

PostPoslato: Utorak, 21. Januar 2014, 00:24
od dj90
kako se pišu granice u lateksu

ne mislim na integral pa onda brojevi ispodi iznad nego na onu uspravnu crtu (kad rešim integral) i brojeve iznad i ispod nje

Slika



i jel ima neki dodatak za word da kad otkucam te kodove da mi se u wordu prikažu formule ?

Re: Pisanje granica u Latexu

PostPoslato: Utorak, 21. Januar 2014, 00:34
od Daniel
dj90 je napisao:kako se pišu granice u lateksu

ne mislim na integral pa onda brojevi ispodi iznad nego na onu uspravnu crtu (kad rešim integral) i brojeve iznad i ispod nje

Piše i to u uputstvu, u ovom delu:
Daniel je napisao:U slučaju da je, kod ovakvog načina pisanja zagrada, iz bilo kog razloga potrebno izostaviti bilo levu, bilo desnu zagradu, to se može učiniti tako što se umesto zagrade koja se izostavlja stavi . (tačka):
\left.\frac{a}{b}\right) će, kao rezultat, dati [dispmath]\left.\frac{a}{b}\right)[/dispmath]
Ovo može biti od koristi, recimo, u ovom slučaju:
\left.\frac{x^2}{2}\right|_a^b=\frac{b^2}{2}-\frac{a^2}{2} će, kao rezultat, dati [dispmath]\left.\frac{x^2}{2}\right|_a^b=\frac{b^2}{2}-\frac{a^2}{2}[/dispmath]



dj90 je napisao:i jel ima neki dodatak za word da kad otkucam te kodove da mi se u wordu prikažu formule ?

Ima, zove se Equation editor, mislim da je u novijim verzijama Word-a već po defaultu instaliran.

Re: Pisanje granica u Latexu

PostPoslato: Utorak, 21. Januar 2014, 00:41
od dj90
hvala

pronašao sam math type, bolji je od equanation-a