Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO MATEMATIČKI SOFTVER

Tutoriali za GeoGebra?

  • +1

Tutoriali za GeoGebra?

Postod stevan95 » Sreda, 11. Jun 2014, 13:55

Nedavno sam skinuo ovaj program po Danielovoj preporuci, pošto počinjem da učim geometriju, pa bi mi lakše bilo da crtam nego da objašnjavam, kad mu zatreba pomoć oko nekog zadatka.

Prvi izazov mi je bio da konstruišem zarubljenu kupu i video sam da mi ne ide baš najbolje pa sam na netu našao ovaj tutorial, ali pretraživši Beginner i Getting started dokumente, nigde nisam našao ni da se pominje "cone", a kamoli "truncated cone". :(

Zanima me da li ima negde neki kraći tutorial pomoću kog bih mogao da pravim jednostavnije crteže tog tipa?
Uključite logiku i uživajte u matematici! :D
stevanpetrov.wordpress.com
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 140
Lokacija: Vršac
Zahvalio se: 166 puta
Pohvaljen: 71 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+
  • +2

Re: Tutoriali za GeoGebra?

Postod ubavic » Sreda, 11. Jun 2014, 23:50

Teško da ćeš to uspeti sa geogebrom. Koliko znam, stabilna Geogebra za sada podržava samo dvodimenzionalnu geometriju. Postoji i beta verzija koja podržava i 3D (nisam je koristio, ne znam koliko će biti jednostavno napraviti zarubljenu kupu). Probaj sa novom verzijom, ili sa nekim drugim programom koji podržava i 3D (ne mogu se sad setiti nijednog sličnog geogebri). :unsure:

BTW: Ako sam dobro shvatio, nepotrebno trošiš dragoceno vreme, crtajući na kompu takve slike za potrebe zadataka. Lakše je i brže koristiti se samo papirom i olovkom.
ubavic  OFFLINE
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 623
Zahvalio se: 385 puta
Pohvaljen: 641 puta

Re: Tutoriali za GeoGebra?

Postod stevan95 » Četvrtak, 12. Jun 2014, 01:37

Pomislio sam da je vredno truda, pošto sam video da pored 2D prikaza, GeoGebra ima i neki 3D prikaz u kome sam uspeo da iscrtam kupu.

Nisam siguran da li si me razumeo (a možda ja sad tebe nisam razumeo) – nisam mislio da na kompu konstruišem oblike u svrhe rešavanja zadataka, nego kad mi zatreba pomoć u vezi sa zadatkom iz geometrije, da mogu uz objašnjenje da priložim i sliku ovde na Matemaniji.

Inače, neka alternativa u te svrhe?

Mislim, meni nije problem ni da pošaljem crtež sa papira, al' ne ide mi slika crteža uz ovu haj-tek opremu koju imamo na Matemaniji (na Latex mislim :D ).
Uključite logiku i uživajte u matematici! :D
stevanpetrov.wordpress.com
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 140
Lokacija: Vršac
Zahvalio se: 166 puta
Pohvaljen: 71 puta

  • +1

Re: Tutoriali za GeoGebra?

Postod ubavic » Četvrtak, 12. Jun 2014, 14:07

Ako hoćeš pošalji mi taj geogebra fajl, da pogledam šta si radio. :)

Nisam te ja dobro razumeo :D . Baci pogled na neke od ovih programa sa liste. Čini mi se da je Geometria dobra, mada probaj i ostale. Inače i SketchUp je veoma dobar program zbog svoje jednostavnosti.

Sad ću da isproban ovu novu geogebru..
ubavic  OFFLINE
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 623
Zahvalio se: 385 puta
Pohvaljen: 641 puta


Povratak na MATEMATIČKI SOFTVER

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 09:37 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs