Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO MATEMATIČKI SOFTVER

Modern Calculator

Re: Modern Calculator

Postod Daniel » Petak, 29. April 2016, 17:52

Super. :thumbup: Samo, vidi da nekako, posle stiskanja „Delete“, polje za unos bude i dalje vidljivo. Stanje je trenutno takvo da se posle stiskanja „Delete“ polje za unos uopšte ne vidi, pa korisnik mora da „napipava“ kursorom miša gde da unese sledeći izraz.
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+
  • +1

Re: Modern Calculator

Postod nikola011 » Petak, 29. April 2016, 19:49

Baš sam i sam o tome razmišljao danas. MDL tekstualna polja imaju ispod sebe liniju (border-bottom) tako da ću ga ostaviti i na tom polju, pored polja za TeX kod.

Elem, što se tiče izmena na strani klijenta veći deo stvari je odrađen i tu nema šta posebno da se dodaje (sad radim na nekom sistemu za bolje prikazivanje funkcija). Sada ću verovatno da krenem da implementiram sistem za registraciju i čuvanje izraza / istoriju kao i onih poznatijih za brzo unošenje. Naravno, ova verzija aplikacije će ostati ovakva kakva je i biće dostupna, samo ću iz nje krenuti sa novom, Modern Calculator Pro.
 
Postovi: 78
Zahvalio se: 65 puta
Pohvaljen: 18 puta

Re: Modern Calculator

Postod nikola011 » Utorak, 19. Jul 2016, 23:07

Ovog puta imam jednu dobru i jednu lošu vest :D

Dobra je ta da je Modern Calculator sada dostupan za desktop kao Modern Calculator for Desktop :)

Loša je ta što nije dostupan u binarnoj verziji - ovo znači da nema .exe, .app i Unix/Linux izvršivih datoteka za pokretanje već se projekat mora izgrađivati.

Evo kako to izgleda u praksi (na Debianu):

Slika

Projekat bi se mogao izgraditi za Windows (samo što sam ja trenutno zauzet nekim drugim projektima, a electron-packager kao za maler neće da radi na Linuksu). Ako ikoga ne mrzi da se bahće sa alatima, samo treba da skine Node.js i preko npm-a da instalira paket electron-prebuilt (iz komandne linije):
Kôd: Obeleži sve
npm install electron-prebuilt -g


Nakon toga samo uđe u direktorijum gde se nalazi mcalc-desktop i pokrene aplikaciju ovako:
Kôd: Obeleži sve
electron .


Source: https://bitbucket.org/zeyn99/mcalc-desktop
 
Postovi: 78
Zahvalio se: 65 puta
Pohvaljen: 18 puta

Prethodna

Povratak na MATEMATIČKI SOFTVER

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 18:36 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs