Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO MATEMATIČKI SOFTVER

Wolfram Alpha

Wolfram Alpha

Postod eseper » Četvrtak, 17. Januar 2013, 13:49

Ne spada pod klasične softvere, ali je sigurno vrijedno pažnje.

http://www.wolframalpha.com/

Računa sve živo i neživo, ispisuje grafove itd. Isprobajte! :D
Korisnikov avatar
eseper  OFFLINE
 
Postovi: 623
Lokacija: Split
Zahvalio se: 342 puta
Pohvaljen: 51 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+

Re: Wolfram Alpha

Postod PocetnikSRB » Četvrtak, 17. Januar 2013, 14:29

*Isprobajte

Da, super je :)
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 101
Zahvalio se: 48 puta
Pohvaljen: 12 puta

Re: Wolfram Alpha

Postod Daniel » Četvrtak, 17. Januar 2013, 17:28

U, extra! :thumbup: Sad možemo da gasimo forum, više nam nije potreban. :mrgreen:

Zezam se, super što si otvorio ovu temu, ja planirao već neko vreme, al' nikako da se nakanim... :techie-hourglass:

Wolframalpha hvale po svim forumima, isprobao sam ga i cool je skroz. Ja sam ipak, više po nekoj navici, ostao veran jednom starom offline programčetu, Derive, uz pomoć kog crtam sve one grafike funkcija i proveravam sve dobijene rezultate zadataka pre negoli ih objavim... pisaću o njemu o tom potom u posebnoj temi, pošto je ovo ipak tema za Wolfram. :mhm:
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

  • +1

Re: Wolfram Alpha

Postod Daniel » Sreda, 13. Februar 2013, 01:02

Da ne bude da ga samo hvalimo... Sad sam mu, rešavajući jedan zadatak, našao jednu, po meni, neoprostivu grešku...

Ukucajte u Wolfram funkciju [inlmath]\frac{1}{x}[/inlmath] i pogledajte šta će vam prikazati kao integral te funkcije. Umesto očekivanog [inlmath]\ln\left|x\right|+c[/inlmath], što bi bio ispravan rezultat, prikazaće izraz bez apsolutne vrednosti. Fail.
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

Re: Wolfram Alpha

Postod Milovan » Sreda, 13. Februar 2013, 13:42

Hm, deluje neverovatno da o tako nečem nisu vodili računa... Ipak je sve i svašta menjano i usavršeno kod njih tokom ovih godina, ne znam zašto se dešava ovo.

Jedino što mi pada na pamet je da je u nekim drugim zemljama konvencija sa zapisivanjem malo drugačija... Jasno je da je logaritam definisan samo za pozitivne vrednosti numerusa, pa se možda apsolutna zagrada podrazumeva, ali ne piše.
Korisnikov avatar
Milovan  OFFLINE
 
Postovi: 568
Zahvalio se: 356 puta
Pohvaljen: 704 puta

  • +1

Re: Wolfram Alpha

Postod Daniel » Četvrtak, 14. Februar 2013, 21:53

Proguglao sam malo, to pitanje je već postavljeno (i objašnjeno) ovde.

Ukratko, izgleda da je to namerno urađeno, zbog kompleksnog domena u kome je logaritam negativnog broja definisan [inlmath]\left(\ln\left(-1\right)=\ln e^{i\pi}=i\pi\right)[/inlmath] i u kome bi upotreba apsolutne vrednosti dovela do pogrešnog rezultata. Mada, po meni, ovako se pravi greška u realnom domenu, koji se ipak, kad su logaritmi u pitanju, daleko češće koristi... :?
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta


Povratak na MATEMATIČKI SOFTVER

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 18:38 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs