Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica MATEMATIČKA ANALIZA FUNKCIJE

Neprekidnost funcije

[inlmath]f\left(x\right)=x^3+\ln\left|x+1\right|[/inlmath]

Neprekidnost funcije

Postod dk0123 » Ponedeljak, 10. Septembar 2018, 14:31

Zdravo, nije mi jasan sledeci zadatak.
Odrediti konstante [inlmath]A[/inlmath] i [inlmath]B[/inlmath] ako je moguce, tako da funkcija bude neprekidna na skupu [inlmath]\mathbb{R}[/inlmath]. Funkcija je:
[dispmath]f(x)=\begin{cases}
\frac{x\cdot\cos x/2}{\sin x}, & x\in\left[\frac{-\pi}{2},\frac{3\pi}{2}\right]\setminus\{0,\pi\}\\
A, & x=0\\
B, & x=\pi
\end{cases}[/dispmath] Ja znam da uradim slicne zadatke gde je [inlmath]x=0[/inlmath], [inlmath]x>0[/inlmath] i [inlmath]x<0[/inlmath], u kojima treba da se izracuna limes funkcija kad [inlmath]x[/inlmath] tezi u [inlmath]0^+[/inlmath] i [inlmath]0^-[/inlmath], ali mi nije jasno kako da izracunam limes funkcije kada [inlmath]x[/inlmath] pripada intervalu.
Hvala unapred
Poslednji put menjao miletrans dana Ponedeljak, 10. Septembar 2018, 23:20, izmenjena samo jedanput
Razlog: Korekcija LaTex-a
dk0123  OFFLINE
 
Postovi: 2
Zahvalio se: 1 puta
Pohvaljen: 0 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+

Re: Neprekidnost funcije

Postod miletrans » Ponedeljak, 10. Septembar 2018, 23:25

Pozdrav i dobrodošlica.

Zašto te buni interval? Ti hoćeš da ispitaš kako se funkcija ponaša kada ti [inlmath]x[/inlmath] teži nuli sa jedne i sa druge strane. I treba da ispitaš šta se dešava kada prilaziš nuli. Uopšte ne treba da te zanima oblast definisanosti cele funkcije, odnosno da li je funkcija definisana za svako realno [inlmath]x[/inlmath] ili samo na nekom intervalu.
Globalni moderator
 
Postovi: 601
Zahvalio se: 54 puta
Pohvaljen: 692 puta

Re: Neprekidnost funcije

Postod dk0123 » Utorak, 11. Septembar 2018, 08:21

Hvala :D
dk0123  OFFLINE
 
Postovi: 2
Zahvalio se: 1 puta
Pohvaljen: 0 puta


Povratak na FUNKCIJE

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 11:02 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs