Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica MATEMATIČKA ANALIZA LIMESI

Limes niza s faktorijelima

[inlmath]\lim\limits_{x\to\infty}x\left(\sqrt{x^2+a^2}-x\right)[/inlmath]

Limes niza s faktorijelima

Postod boyan » Utorak, 01. Januar 2019, 15:46

Pozdrav, jako bi mi pomoglo ako bi mi neko mogao objasniti na koji nacin se rade ovakvi limesi i ako moze objasnjenje ovoga zadatka:
[dispmath]\lim_{n\to\infty}\frac{(n+2)!\cdot(n-1)!}{(3\cdot n!)\cdot(n+1)!}[/dispmath]
Poslednji put menjao Daniel dana Sreda, 02. Januar 2019, 02:13, izmenjena samo jedanput
Razlog: Korekcija Latexa
boyan  OFFLINE
 
Postovi: 1
Zahvalio se: 0 puta
Pohvaljen: 0 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+

Re: Limes niza s faktorijelima

Postod Daniel » Sreda, 02. Januar 2019, 02:15

Pozdrav, zamoliću te da pročitaš Pravilnik foruma, budući da ovde nisi baš ispoštovao tačke 6. i 13.
Pošto ti je ovo prvi post, neću ga ovaj put uklanjati, a Latex sam korigovao (ili bolje reći dodao) kako bi bilo čitljivije. Složićeš se da je ogromna razlika u preglednosti između
[dispmath]lim (((n+2)!*(n-1)!)/((3*n!)*(n+1)!)) ; n->∞[/dispmath] i
[dispmath]\lim_{n\to\infty}\frac{(n+2)!\cdot(n-1)!}{(3\cdot n!)\cdot(n+1)!}[/dispmath] Uputstvo za Latex imaš ovde.


S ovim limesom ne bi trebalo da bude problema ako su ti poznate osobine faktorijela. Da li znaš, recimo, kako možeš da uprostiš izraz [inlmath]\frac{(n+2)!}{(n+1)!}[/inlmath]?
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta


Povratak na LIMESI

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 18:49 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs