Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica MATEMATIČKA ANALIZA INTEGRALI

Neodredjeni integral

[inlmath]\int xe^x\mathrm dx[/inlmath]

Neodredjeni integral

Postod Zenchan » Sreda, 27. Januar 2016, 12:39

Pozdrav svima, nova sam ovde i treba mi pomoc oko resavanja sledeceg neodredjenog integrala:

(2*x^2+1)*e^x^2 dx

Pokusala sam preko parcijalne i uvodjenja nekih smena ali nisam bila zadovoljna rezultatom, takodje imam i jedan odredjeni u granicama izmedju 1 i 2

log(1+x^2)dx/(1+x^2)

Nisam nesto vesta u koriscenju ovih programa pa se nadam da razumete sta sam napisala.
Unapred hvala, sve najlepse.
Zenchan  OFFLINE
 
Postovi: 1
Zahvalio se: 0 puta
Pohvaljen: 0 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+
  • +1

Re: Neodredjeni integral

Postod Ilija » Sreda, 27. Januar 2016, 14:08

Pozdrav i dobrodosla. :D Trebalo bi da procitas Pravilnik i Uputstvo za koriscenje Latex-a.

Zenchan je napisao:Pozdrav svima, nova sam ovde i treba mi pomoc oko resavanja sledeceg neodredjenog integrala:
(2*x^2+1)*e^x^2 dx

Da li je to sledeci integral: [inlmath]\displaystyle\int\left(2x^2+1\right)e^{x^2}\text{d}x[/inlmath] ?

Zenchan je napisao:Pokusala sam preko parcijalne i uvodjenja nekih smena ali nisam bila zadovoljna rezultatom,

Mozes slobodno napisati svoje resenje, da vidimo cime konkretno nisi bila zadovoljna. :D
Sugestija: Rastavi na dva integrala, za prvi uradi parcijalnu, a drugi prepisi, pa ce se integral iz parcijalne i prethodno prepisani skratiti i za resenje ce ostati samo [inlmath]xe^{x^2}+c[/inlmath].

Zenchan je napisao:takodje imam i jedan odredjeni u granicama izmedju 1 i 2
log(1+x^2)dx/(1+x^2)

Ovaj integral, ipak, postavi u novoj temi (jer tako kaze Pravilnik :crazy: :) ).
The difference between stupidity and genius is that genius has its limits. — Albert Einstein
Ilija  OFFLINE
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 505
Lokacija: Beograd, Srbija
Zahvalio se: 170 puta
Pohvaljen: 452 puta


Povratak na INTEGRALI

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 15:59 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs