Neodredjeni integral

PostPoslato: Sreda, 27. Januar 2016, 12:39
od Zenchan
Pozdrav svima, nova sam ovde i treba mi pomoc oko resavanja sledeceg neodredjenog integrala:

(2*x^2+1)*e^x^2 dx

Pokusala sam preko parcijalne i uvodjenja nekih smena ali nisam bila zadovoljna rezultatom, takodje imam i jedan odredjeni u granicama izmedju 1 i 2

log(1+x^2)dx/(1+x^2)

Nisam nesto vesta u koriscenju ovih programa pa se nadam da razumete sta sam napisala.
Unapred hvala, sve najlepse.

Re: Neodredjeni integral

PostPoslato: Sreda, 27. Januar 2016, 14:08
od Ilija
Pozdrav i dobrodosla. :D Trebalo bi da procitas Pravilnik i Uputstvo za koriscenje Latex-a.

Zenchan je napisao:Pozdrav svima, nova sam ovde i treba mi pomoc oko resavanja sledeceg neodredjenog integrala:
(2*x^2+1)*e^x^2 dx

Da li je to sledeci integral: [inlmath]\displaystyle\int\left(2x^2+1\right)e^{x^2}\text{d}x[/inlmath] ?

Zenchan je napisao:Pokusala sam preko parcijalne i uvodjenja nekih smena ali nisam bila zadovoljna rezultatom,

Mozes slobodno napisati svoje resenje, da vidimo cime konkretno nisi bila zadovoljna. :D
Sugestija: Rastavi na dva integrala, za prvi uradi parcijalnu, a drugi prepisi, pa ce se integral iz parcijalne i prethodno prepisani skratiti i za resenje ce ostati samo [inlmath]xe^{x^2}+c[/inlmath].

Zenchan je napisao:takodje imam i jedan odredjeni u granicama izmedju 1 i 2
log(1+x^2)dx/(1+x^2)

Ovaj integral, ipak, postavi u novoj temi (jer tako kaze Pravilnik :crazy: :) ).