Stokesov teorem

PostPoslato: Nedelja, 01. Jul 2018, 16:04
od enaa
Neka je [inlmath]w \colon D \to V_0[/inlmath] neprekidno diferencijabilno vektorsko polje, pri čemu je [inlmath]D \subseteq \mathbb{R}^3[/inlmath] otvoren skup. Neka je [inlmath]\overrightarrow S[/inlmath] po dijelovima glatka ploha orijentirana poljem jediničnih vektora normale [inlmath]n_0[/inlmath] i neka je [inlmath]\vec \partial S[/inlmath] konzistentno orijentiran tub plohe [inlmath]\overrightarrow S[/inlmath] ([inlmath]\partial S[/inlmath] je po dijelovima glatka krivulja). Tada vrijedi [dispmath]\iint rot\, w\, \vec \partial S = \oint w\, dr = \oint w\, t_0 ds.[/dispmath]

Trebam pomoć ! Zanima me kako pročitati ove oznake iz Stokesovog teorema poput [inlmath]w \colon D \to V_0[/inlmath], [inlmath]D \subseteq \mathbb{R}^3[/inlmath]. Ne znam nikako kako ih "prevest" na hrvatski. Pa ako mogu dobit malu pomoć bila bih zahvalna. :mhm: :wink2:

Re: Stokesov teorem

PostPoslato: Ponedeljak, 02. Jul 2018, 15:49
od Onomatopeja
Nije mi jasno pitanje, jer si u samom iskazu rekla da je [inlmath]w[/inlmath] neprekidno diferencijalno vektorsko polje, te sta tu ima jos dodatno prevoditi?

Ako postoji neka .pdf varijanta odakle si ovo prepisala, ne bi bilo lose da to priloziz ovde, jer je ovo dosta traljavo i neprecizno napisano.

U Srbiji se koristi izraz: Stoksova teorema. Ako je od nekog znacaja. Inace Stokes' theorem.

Re: Stokesov teorem

PostPoslato: Ponedeljak, 02. Jul 2018, 22:39
od enaa
http://lavica.fesb.unist.hr/mat3/predavanja/node24.html

Zanima me kako se čitaju ove oznake poput dvotočke, i ovo ostalo što sam navela a da mi nije jasno. :think1: