Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica MATEMATIČKA ANALIZA POLINOMI

Dijeljenje polinoma i ostaci

[inlmath]P\left(x\right)=a_nx^n+a_{n-1}x^{n-1}+\cdots+a_2x^2+a_1x+a_0[/inlmath]

Dijeljenje polinoma i ostaci

Postod sasquekun » Nedelja, 23. Septembar 2018, 14:33

Treba mi pomoc oko ovog zadatka, molim vas:
Polinom [inlmath]f(x)[/inlmath] pri dijeljenju sa [inlmath]g_1(x)=x-1[/inlmath] daje ostatak [inlmath]1[/inlmath], sa [inlmath]g_2(x)=x-2[/inlmath] ostatak [inlmath]2[/inlmath], sa [inlmath]g_3(x)=x-3[/inlmath] ostatak [inlmath]5[/inlmath]. Nađi ostatak pri dijeljenju polinoma [inlmath]f(x)[/inlmath] polinomom [inlmath]g(x)=g_1(x)\cdot g_2(x)\cdot g_3(x)[/inlmath]?

Znam da se treba postaviti sistem međutim ne mogu doci do tacnog rjesenja. Hvala
Poslednji put menjao miletrans dana Nedelja, 23. Septembar 2018, 15:04, izmenjena samo jedanput
Razlog: Dodavanje LaTex-a - Tačka 13 Pravilnika
 
Postovi: 1
Zahvalio se: 0 puta
Pohvaljen: 0 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+
  • +1

Re: Dijeljenje polinoma i ostaci

Postod miletrans » Nedelja, 23. Septembar 2018, 15:11

Pozdrav i dobro nam došao.

Kao što vidiš, dodao sam LaTex u tvoj post, složićeš se da je sada preglednije. Pošto kažeš da "znaš da postaviš sistem, ali dobiješ pogrešno rešenje", zamolio bih te da napišeš taj sistem i rešenje koje si dobio i rešenje koje treba da se dobije. Pa da vidimo gde je greška.

Sve ovo je predviđeno našim Pravilnikom, molim te da ga detaljno proučiš.

Na forumu ima i detaljno uputstvo za LaTex, a ako sa tim imaš problema, reci (bilo u odgovarajućem potforumu, bilo putem PP-a nekom od moderatora), tu smo da pomognemo.
Globalni moderator
 
Postovi: 601
Zahvalio se: 54 puta
Pohvaljen: 692 puta


Povratak na POLINOMI

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju

cron

Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 14:13 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs