Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica OSTALE MATEMATIČKE OBLASTI GEOMETRIJA

Priprema za takmicenje SŠ

[inlmath]\triangle ABC\sim\triangle A'B'C'[/inlmath]

Priprema za takmicenje SŠ

Postod unravel » Utorak, 10. Oktobar 2017, 15:28

Pozdrav, učenik sam 3. razreda SŠ, imam 'tanko' znanje geometrije iz osnovne škole i zanima me da li bih mogao to da nadoknadim konstantnim radom do takmičenja koje je 13. januara koliko sam upućen. Takođe trebala bi mi neka knjiga vezana za geometriju od osnovnih pojmova i formula do složenih zadataka.
unravel  OFFLINE
 
Postovi: 2
Zahvalio se: 0 puta
Pohvaljen: 0 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+
  • +1

Re: Priprema za takmicenje SŠ

Postod Corba248 » Utorak, 10. Oktobar 2017, 17:30

Pozdrav. :)
Sve zavisi od toga kakvo ti je trenutno znanje matematike uopšte i koliko planiraš tome da se posvetiš. Ono što treba da znaš je to da na takmičenjima iz matematike uvek (pa dobro, ne baš uvek, ali skoro uvek) dolazi po jedan zadatak iz geometrije, teorije brojeva, kombinatorike i algebre ili analize (ili oba). Svi zadaci su na višem nivou nego u srednjoj školi. Moj savet ti je da, ako iz geometrije imaš baš malo znanja, uopšte ni ne počinješ sad sa učenjem toga. Bolje da se skoncentrišeš na ostale oblasti. Zadaci iz kombinatorike nisu mnogo teški i u njima figurišu svega nekoliko formula koje imaš ovde. Pretpostavljam da si do sad već pregledao ranije godine, tako da možeš najbolje sam da proceniš koliko ti treba da sustigneš taj nivo. Ako misliš da se ozbiljno tome posvetiš trebalo bi da počneš što pre i, naravno, svaki zadatak koji nije jasan možeš postaviti na forumu pa ćemo pokušati da ga razjasnimo. :)
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 314
Zahvalio se: 37 puta
Pohvaljen: 352 puta

Re: Priprema za takmicenje SŠ

Postod unravel » Utorak, 10. Oktobar 2017, 18:03

Svake godine sem 1. srednje sam se plasirao barem na okružno takmičenje, sve ostale lekcije mi idu ok, samo što se tiče geometrije ne znam osnovne stvari tipa ortocentar, komplanarne prave i tako neke stvari koje se pojavljuju u zadacima (sad znam pomenute primere) pa bi mi odgovarala neka knjiga koja pokriva te pojmove. Planiram da se posvetim 24/7 ukoliko je to potrebno.
unravel  OFFLINE
 
Postovi: 2
Zahvalio se: 0 puta
Pohvaljen: 0 puta


Povratak na GEOMETRIJA

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 60 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 16:57 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs