Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica MATEMATIČKA ANALIZA TEJLOROV RED

Makloren

[inlmath]e^x=1+x+\frac{x^2}{2!}+\frac{x^3}{3!}+\cdots[/inlmath]

Makloren

Postod sarakej » Utorak, 12. Januar 2016, 18:09

Dobro vece, pre svega moram reci da se uvek vracam na vas forum cim nesto zaskripi, i veoma sam zahvalna na svim odgovorima koje pronalazim ovde, keep up the good work :mhm: :thumbup:
Zelela bih da naucim nesto vise o resavanju limesa razvojem u Maklorenov red, prvi put se susrecem sa time, a sa predavanja mi nije najjasnije. Konkretno, zanima me kako odrediti do kog clana treba razvijati? Hvala unapred ;)
sarakej  OFFLINE
 
Postovi: 3
Zahvalio se: 0 puta
Pohvaljen: 0 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+
  • +1

Re: Makloren

Postod Onomatopeja » Utorak, 12. Januar 2016, 21:48

Do kog clana razviti je nesto sto predstavlja vecitu enigmu, tj. to se ne moze znati unapred (zavisi od primera do primera). Naravno, ako se u imeniocu (ili brojiocu, isto je) javi samo polinom [inlmath]m[/inlmath]-tog stepena, onda je potrebno razviti i brojilac (odnosno imenilac) do [inlmath]m[/inlmath]-tog stepena. Ali, problem se obicno javlja sto i u brojiocu, i u imeniocu, imamo neke proizvoljne funkcije (koje nisu samo polinomi), te onda ne mozemo biti sigurni dokle da razvijamo (tj. moramo malo ici na osecaj). Takodje, jasno je da ako razvijemo funkciju vise no sto nam je bilo potrebno, onda necemo pogresiti u samom postupku, ali cemo verovatno izgubiti dosta nepotrebnog vremena na sam razvoj (jer smo razvijali vise nego sto nam je efektivno bilo potrebno).
 
Postovi: 613
Zahvalio se: 15 puta
Pohvaljen: 588 puta


Povratak na TEJLOROV RED

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 14:32 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs