Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da sami dobijete pomoć kada vam zatreba

Index stranica OSTALE MATEMATIČKE OBLASTI OSTALE OBLASTI MATEMATIKE

Zadaci s procentima

Sve što spada u matematiku a ne spada u prethodno nabrojane rubrike

Re: Zadaci s procentima

Postod Daniel » Četvrtak, 13. Jun 2013, 01:26

forzajuve je napisao:Sto znaci da ce se povrsina povecati za [inlmath]34[/inlmath]

...ili, procentualno, za [inlmath]68\%[/inlmath], što je podatak koji se i traži. ;) EDIT: Sad videh da je u međuvremenu već objašnjeno.

@smAshh rešenje [inlmath]1.[/inlmath] zadatka imaš ovde. Doduše, s izmenjenim brojnim vrednostima.
I zaista nema potrebe da postavljaš [inlmath]9[/inlmath] (devet) zadataka koji se rade po potpuno istom principu. Ako znaš princip rešavanja za jedan, znaćeš i za ostale. A ako ti neki zadatak baš pravi problem, onda napiši ovde taj zadatak i napiši šta ti tačno pravi problem. Ali ovako, da ti radimo svih devet zadataka, pa hm... neće da može. :nene:
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
a.k.a. Korenko
a.k.a. Korenko

Zahvalio se: 767 puta
Pohvaljen: 1624 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+

Postod smAshh » Četvrtak, 13. Jun 2013, 01:32

Pa ne znam kako se rade zadaci, nemam pojma princip, zato sam postavio.... Hoces objasniti?
smAshh  OFFLINE

Postod Daniel » Četvrtak, 13. Jun 2013, 01:39

Molim? :shock:

Evo, za pečurke (tj. za tvoje šljive, jer samo se razlikuje po brojnim vrednostima) dao sam kompletno objašnjenje ovde. Forza ti je malopre dao kompletno objašnjenje za pravougaonik i za bure. Sve što je potrebno, to je da pročitaš. :?

Razumem da ti možda nešto u našim objašnjenjima nije jasno, ali onda, brate, lepo kaži, nije mi jasno to, to i to, pa će objasnimo, nije problem nikakav...
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
a.k.a. Korenko
a.k.a. Korenko

Zahvalio se: 767 puta
Pohvaljen: 1624 puta

• +1

Postod blake » Četvrtak, 13. Jun 2013, 01:41

Hahahahahahahahaha :lol2:
blake  OFFLINE

Zahvalio se: 127 puta