Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica MATEMATIČKA ANALIZA GRAFIK FUNKCIJE

Grafik racionalne i kubne funkcije

Domen, (ne)parnost, nule, znak, asimptote, ekstremi, monotonost itd.

Re: Grafik racionalne i kubne funkcije

Postod Marko_BL » Petak, 12. Februar 2016, 21:58

Evo prikazaću to ovako: (radi snalaženja, "parove" sam označio istom bojom)

Vodio sam se pravilom "ako je ispred zagrade manje u zagradi se menja stanje"
Marko_BL je napisao:[dispmath]f'(x)=\left(\frac{x^2-2x}{x+1}\right)'=\frac{\left({\color{red}x^2}{\color{blue}-2x}\right)'({\color{green}x}{\color{#CC5EE4}+1})-\left({\color{#F70}x^2}{\color{green}-2x}\right)({\color{red}x}+1)'}{(x+1)^2}=\\
=\frac{({\color{red}x}{\color{blue}-2x}{\color{#CC5EE4}+1})-\left({\color{green}-x}{\color{#F70}-x^2}+1\right)}{(x+1)^2}=\frac{(\cancel{{\color{blue}-x}}{\bcancel{\color{#CC5EE4}+1}})-\left(\cancel{{\color{green}-x}}{\color{#F70}-x^2}\bcancel{+1}\right)}{(x+1)^2}=\frac{x^2}{(x+1)^2}[/dispmath]


A ako možete vi meni predstaviti na isti način kako sam ja vama, pošto stvarno ne kužim šta ste sa čim računali? Koje značenje ima ovaj apostrof (prim) ?
 
Postovi: 5
Zahvalio se: 0 puta
Pohvaljen: 0 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+
  • +2

Re: Grafik racionalne i kubne funkcije

Postod Ilija » Petak, 12. Februar 2016, 22:30

Whaaat?!? :shock: :D

Ako ovaj tvoj postupak ima i malo logike, onda ja ne znam sta da ti kazem, osim toga da prvo dobro proucis teoriju. Raditi ispitivanje funkcije, a ne znati sta je "apostrof" iliti prim - to svakako nema smisla i svakako prevazilazi granice objasnjavanja na ovom forumu. Toliko od mene, za sad.

EDIT: Ne bih da ispadne da sam drzak ili tako nesto - aspolutno sam raspolozen da pomognem, ali ovo zaista nema smisla.
The difference between stupidity and genius is that genius has its limits. — Albert Einstein
Ilija  OFFLINE
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 505
Lokacija: Beograd, Srbija
Zahvalio se: 170 puta
Pohvaljen: 452 puta

  • +1

Re: Grafik racionalne i kubne funkcije

Postod Daniel » Petak, 12. Februar 2016, 23:34

Apsolutno se slažem s prethodnikom. :)
Za šalu i zezanje smo uvek raspoloženi, ali za to postoji predviđena kategorija – „Matematički humor“. :)
Ovde ne, ovo je ozbiljan deo foruma. :nono:
:locked:
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

Prethodna

Povratak na GRAFIK FUNKCIJE

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 15:16 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs