Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica MATEMATIČKA ANALIZA GRAFIK FUNKCIJE

Grafik "Integrala"

Domen, (ne)parnost, nule, znak, asimptote, ekstremi, monotonost itd.

Grafik "Integrala"

Postod Herien Wolf » Ponedeljak, 29. Maj 2017, 13:55

Pitanje je krajnje jednostavno, kako lepo ispitati grafik ove funkcije?
[dispmath]f(x)=\int\limits_0^x\arcsin\frac{t}{\sqrt{2t^2+4t+4}}\,\mathrm dt[/dispmath] Ono što je meni jasno je nalaženje prvog i drugog izvoda, eventualno domena definisanosti, s tim što bi se tu posmatrala prvo definisanost podintegralne funkcije a posle i slučaj da li je podintegralna funkcija svuda integrabilna. Trivijalno se nalazi i jedna nula funkcije ([inlmath]x=0[/inlmath]). Možda se za asimptote ispituje konvergencija integrala za "kritične" vrednosti.
Zanimljivo je da ovakve zadatke nismo radili na vežbama ali ih viđam u rokovima, stoga kopka me kako se oni rade. Mene sam račun ne zanima, nego me zanima princip po kome se ispituju ova čuda.
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 231
Zahvalio se: 87 puta
Pohvaljen: 213 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+

Re: Grafik "Integrala"

Postod atp » Sreda, 31. Maj 2017, 22:04

Hm mozda ovo resis kao odredjeni i dobijes neku funkciju pa onda crtas njen grafik ?
atp  OFFLINE
 
Postovi: 16
Zahvalio se: 8 puta
Pohvaljen: 12 puta


Povratak na GRAFIK FUNKCIJE

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 17:23 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs