Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica OSTALE MATEMATIČKE OBLASTI LINEARNA ALGEBRA

Binarne operacije, grupoid, polugrupa, monoid, grupa

Matrice, determinante...

Binarne operacije, grupoid, polugrupa, monoid, grupa

Postod miros » Sreda, 13. Septembar 2017, 08:17

Pozdrav. Malo sam čitao i pokušavao shvatiti pojmove binarne operacije, grupoid, polugrupa, monoid i grupa. Najviše sam se bazirao na ovu stranicu.

Može li netko na razumljiviji način objasniti navedene pojmove ili dati primjer za svaki od navedenih pojmova? Ok, binarne operacije su zbrajanje, oduzimanje i množenje, to je jasno. Evo npr. pokušao sam shvatiti pojam grupe (Grupa je uređeni par [inlmath](G,*)[/inlmath] nepraznog skupa [inlmath]G[/inlmath] i binarne operacije [inlmath]*[/inlmath] pri čemu su zadovoljene sljedeće stavke:...). To bi vjerojatno npr. za zbrajanje trebalo izgledati ovako [inlmath](G,+)[/inlmath]. U redu, sve i da jeste, ne kužim, što je pisac time htio reći, što bi to meni trebalo predstavljati? :unsure:
miros  OFFLINE
 
Postovi: 4
Zahvalio se: 10 puta
Pohvaljen: 0 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+

Povratak na LINEARNA ALGEBRA

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 09:06 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs