Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica OSTALE MATEMATIČKE OBLASTI TRIGONOMETRIJA

Trigonometrijske nejednacine

[inlmath]\sin\left(\alpha+\beta\right)=\sin\alpha\cos\beta+\cos\alpha\sin\beta[/inlmath]

Trigonometrijske nejednacine

Postod nelenzii1337 » Četvrtak, 05. April 2018, 14:48

Pozdrav svima :D
Trenutno radim trigonometrijske nejednacine i je li moze neko da mi objasni kako da nadjem presjek rjesenja (npr kada je u pitanju apsolutna trigonometrijska nejednacina). Konkretno nije mi jasan dio kada su npr svi intervali sa [inlmath]+k\pi[/inlmath] a u presjeku se dobije [inlmath]k\frac{\pi}{2}[/inlmath] ( prvi put pisem u latexu, ne zamjerite ako ima gresaka :) )
Poslednji put menjao Daniel dana Četvrtak, 05. April 2018, 14:58, izmenjena samo jedanput
Razlog: Korekcija Latexa
 
Postovi: 4
Zahvalio se: 0 puta
Pohvaljen: 0 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+

Re: Trigonometrijske nejednacine

Postod Daniel » Četvrtak, 05. April 2018, 15:01

Teško da ti to možemo objasniti ovako napamet, ako ne daš neki primer zadatka. Kao što uostalom (ne bez razloga) i kaže tačka 11. Pravilnika.

A možeš pogledati i ranije teme u ovoj rubrici „Trigonometrija“, imali smo baš dosta zadataka u kojima su tražene unije, preseci...
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

Re: Trigonometrijske nejednacine

Postod nelenzii1337 » Četvrtak, 05. April 2018, 15:26

Evo npr ovaj zadatak:
[dispmath]\left[\sin\left(2x-\frac{\pi}{12}\right)\right]<\frac{\sqrt2}{2}[/dispmath] Meni je rjesenje prvog slucaja je: [inlmath]\frac{-7\pi}{12}+k\pi,\;\frac{\pi}{6}+k\pi[/inlmath]
Rjesenje drugog [inlmath]\frac{-\pi}{12}+k\pi,\;\frac{2\pi}{3}+k\pi[/inlmath]
Poslednji put menjao Daniel dana Četvrtak, 05. April 2018, 15:41, izmenjena samo jedanput
Razlog: Korekcija Latexa
 
Postovi: 4
Zahvalio se: 0 puta
Pohvaljen: 0 puta

Re: Trigonometrijske nejednacine

Postod Daniel » Četvrtak, 05. April 2018, 15:42

Korigovao sam ti Latex – ne piše se
Kôd: Obeleži sve
[equationNEKI_IZRAZ][/equation]
već
Kôd: Obeleži sve
[equation]NEKI_IZRAZ[/equation]
(drugačiji položaj uglaste zagrade koja zatvara Latex-tag). Uostalom, pre nego što pošalješ post, imaš dugme „Pregled“ na koje možeš kliknuti da bi video kako će post izgledati nakon objavljivanja, pa tako možeš uočiti i eventualne greške u Latex-kodu.

Budi malo rečitiji, molim te. Šta podrazumevaš pod „prvim i drugim slučajem“?
Inače, ovaj zadatak se može uraditi i bez razdvajanja na slučajeve.
Rešenja ovakvog oblika treba da budu unutar zagrada – oblih ili uglastih, zavisno od otvorenosti ili zatvorenosti intervala.
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

Re: Trigonometrijske nejednacine

Postod nelenzii1337 » Sreda, 20. Jun 2018, 01:38

Hvala, uspio sam da rijesim zadatak.
 
Postovi: 4
Zahvalio se: 0 puta
Pohvaljen: 0 puta


Povratak na TRIGONOMETRIJA

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 45 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 16:10 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs