Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica OSTALE MATEMATIČKE OBLASTI TRIGONOMETRIJA

Trigonometrijski izraz (FON)

[inlmath]\sin\left(\alpha+\beta\right)=\sin\alpha\cos\beta+\cos\alpha\sin\beta[/inlmath]

Trigonometrijski izraz (FON)

Postod grizzli99 » Četvrtak, 24. Maj 2018, 11:58

Imam problem sa ovim zadatkom (15. za samostalni rad), te da li neko zna kako se resava?
[dispmath]\frac{\tan10^\circ\cdot\sin80^\circ}{\sqrt3\cdot\tan10^\circ-1}[/dispmath]
Poslednji put menjao Corba248 dana Četvrtak, 24. Maj 2018, 12:42, izmenjena samo jedanput
Razlog: Korekcija LaTeX-a: * -> \cdot, dodavanje oznake za stepen
 
Postovi: 2
Zahvalio se: 2 puta
Pohvaljen: 0 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+
  • +1

Re: Trigonometrijski izraz (FON)

Postod Tinker » Četvrtak, 24. Maj 2018, 12:07

Pošto vidim da si nov na forumu, a svakako je trebalo da pročitaš Pravilnik, daću ti samo početnu ideju, a ostalo možeš i sam da rešiš, ovaj zadatak nije nešto previše kompleksan.
[dispmath]\tan10^\circ=\frac{\sin10^\circ}{\cos10^\circ}\\
\sqrt3=\tan60^\circ[/dispmath] Dalje bi trebalo da možeš sam. :D
P.S. Sve ovo gore su stepeni da ne dođe do zabune, nego mene je mrzelo da tražimo oznaku u Latex-u za iste. :D
Poslednji put menjao Corba248 dana Četvrtak, 24. Maj 2018, 12:43, izmenjena samo jedanput
Razlog: Dodavanje oznake za stepen
Education is what remains after one has forgotten what one has learned in school - Albert Einstein
Tinker  OFFLINE
 
Postovi: 79
Zahvalio se: 54 puta
Pohvaljen: 35 puta

Re: Trigonometrijski izraz (FON)

Postod Corba248 » Četvrtak, 24. Maj 2018, 12:51

Tinker je napisao:P.S. Sve ovo gore su stepeni da ne dođe do zabune, nego mene je mrzelo da tražimo oznaku u Latex-u za iste. :D

Dodao sam to. Inače oznaka je ^\circ, a bez ^ se dobija samo kružić - [inlmath]\circ[/inlmath].

@grizzli99 Sledeći put bi trebalo da napišeš da li nemaš početnu ideju ili si donekle stigao i sl. (kao što je predviđeno tačkom 6 Pravilnika), da bi onaj ko ti odgovara znao gde je problem.
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 314
Zahvalio se: 37 puta
Pohvaljen: 352 puta

Re: Trigonometrijski izraz (FON)

Postod Daniel » Četvrtak, 24. Maj 2018, 23:51

Zadatak je rešen ovde.
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

Re: Trigonometrijski izraz (FON)

Postod grizzli99 » Četvrtak, 31. Maj 2018, 10:28

Hvala na resenju, nisam ni video nigde pravilnik, ali sledeci put cu ga detaljno procitati :D
 
Postovi: 2
Zahvalio se: 2 puta
Pohvaljen: 0 puta


Povratak na TRIGONOMETRIJA

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 15:32 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs