Srećno! :)

PostPoslato: Ponedeljak, 29. Jun 2015, 04:13
od Daniel
Budući da prijemni ispiti kreću od danas, „Matemanija“ želi sreću svim svojim vernim članovima koji polažu danas i narednih dana. :goodluck:

Osvetlajte nam obraz i pokažite kako „Matemanijaci“ rasturaju prijemne. :D

Obavezno javite kako ste prošli. :) Može i u ovoj temi.

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Ponedeljak, 29. Jun 2015, 21:12
od Sinus Versus
Hvala. :D
Mene samo zanima mišljenje svih admina ovog foruma (kao, jelte, najiskusnijih ljudi) o ovogodišnjem prijemnom za ETF.
Po mom mišljenju, sahranili su nas žešće. :)

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Ponedeljak, 29. Jun 2015, 21:34
od Daniel
Pazi, ako su vas sahranili, onda nisu sahranili samo tebe, već su sahranili i tvoje konkurente. :D
Tako da, kad pogledaš – dođe ti na isto. :)

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Ponedeljak, 29. Jun 2015, 21:41
od Gamma
Dok se nekome ne smrkne drugome neće da svane :mrgreen:

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Utorak, 30. Jun 2015, 11:50
od Sinus Versus
Ahahaha, tačno :D Ne, ostatak se slaže sa mnom, strašno je bilo. :D

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Utorak, 30. Jun 2015, 15:07
od bobanex
Dajte neki od tih strasnih zadataka da ih resimo.

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Utorak, 30. Jun 2015, 21:10
od Mirko Topalovic
Hvala Daniele...A sada raspust :D

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Sreda, 01. Jul 2015, 23:01
od zlatna ribica
evo ja da javim, upala sam na budzet na FONu :D hvala svima koji su doprineli tome i pomagali oko zadataka! :D

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Četvrtak, 02. Jul 2015, 10:08
od Daniel
Hvala i tebi na ovoj lepoj vesti. :) Pa, nek je sa srećom. :thumbup:

bobanex je napisao:Dajte neki od tih strasnih zadataka da ih resimo.

http://prijemni.etf.bg.ac.rs/resenja/20 ... matika.pdf

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Četvrtak, 02. Jul 2015, 10:37
od bobanex
Video sam ja zadatke nego me je cisto zanimalo koji su zadaci bili problematicni nasim korisnicima.

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Četvrtak, 02. Jul 2015, 10:39
od bobanex
Meni je 18. bio najinteresantniji posto se do sada nisam sretao sa takvim tipom zadatka ili se ne secam.

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Četvrtak, 02. Jul 2015, 20:14
od desideri
@zlatna ribica,
čestitke i od mene i jedno veliko tj boldovano, italik i podvučeno: hvala što si nas obavestila o svom uspehu.
Nije nikakva obaveza za sve ostale, pretpostavljam da ste svi položili i upisali željeni fakultet, no molim vas da nas obavestite o svom uspehu.
To će značiti i ostalim korisnicima, a ova tema je pravo mesto za to.
Samo napred!
Matemanija je uvek bila uz vas i biće i ubuduće :) .
p.s. Tek sada ćete imati matematiku, na svojim fakultetima. Matematika 1 (ispit) tradicionalna je "ulaznica" za fakultet. I uvek je na prvoj godini studija.
p.p.s. A uvek imate Matemaniju

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Četvrtak, 02. Jul 2015, 20:36
od Sinisa
i ja sam upao na budzet :) hvala svima na pomoci!




skromnost je vrlina

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Četvrtak, 02. Jul 2015, 21:09
od Gamma
Naravno isto na budžet :drink:

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Četvrtak, 02. Jul 2015, 22:41
od Daniel
Čestitke i Siniši i Gammi i, takođe, puno sreće & uspeha u predstojećem, studentskom periodu života. :thumbup:

Sinisa je napisao:skromnost je vrlina

Al' ni s njom ne valja baš preterivati. :P
Dakle, ljudi, neće Siniša javno da kaže, ali osvojio je prvo mesto na svom faksu po broju bodova na prijemnom. E, za to extra-čestitke! :bravo: :bravo: :bravo:

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Petak, 03. Jul 2015, 11:57
od hachiman
Budzet :D upao na ETF.

Cestitam Sinisa.

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Petak, 03. Jul 2015, 17:00
od Trougao
Upao sam na budzet na matematičkom. :mrgreen:

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Subota, 04. Jul 2015, 07:41
od Anonimo
PMF-budzet. Na FON-u sam upao na samofinansiranje, jaka je konkurencija bila ove godine. Sve u svemu zadovoljan sam, bitno je imati budzet, hvala matemaniji na pomoci oko zadataka. :handgestures-thumbupleft:

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Nedelja, 05. Jul 2015, 11:19
od Sinus Versus
ETF i ja. :)

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Utorak, 07. Jul 2015, 23:44
od andrijana_
I ja FON. Sve cestitke ostalima! A vama hvala ljudi na svesrdnoj pomoći i podršci sve vreme :welovematemanija:

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Sreda, 08. Jul 2015, 13:37
od desideri
Zahvaljujem svima koji su nas obavestili o rezultatima na prijemnim ispitima i svojim uspesima.
Tema se ne zatvara, daleko od toga, siguran sam da ima još ljudi koji bi se pohvalili (skromnost jeste vrlina, što bi rekao Siniša, i to podržavam, no prijemni je najčešće samo jednom u životu). Trebalo bi ceniti i uspehe drugih i sopstvene uspehe. Uopšte, ceniti sve što je pozitivno.
Čestitam vam svima, svaka čast :thumbup:

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Četvrtak, 09. Jul 2015, 15:35
od Mirko Topalovic
Na prijemnom na fonu sam imao 60,isao sam i na pmf tamo uradio 17 tacnih,2 pogresno i jedan sam ostavio "Ne znam" upisao sam se na fon... :D
Kako provodite ove dane bez matematike? :D Ako uopste kod vas ima tih dana :D

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Četvrtak, 09. Jul 2015, 17:18
od zlatna ribica
čestitam, kolega! Kao i koleginici Andrijani :D

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Četvrtak, 09. Jul 2015, 17:29
od Daniel
@hachiman, @Trougao, @Anonimo, @Sinus Versus, @andrijana_ @Mirko Topalovic
Čestitam vam svima i hvala što ste lepe vesti o svom uspehu podelili s nama (ostalima sam već čestitao). :)
Svima vam želim još više uspeha od oktobra. :)

Mirko Topalovic je napisao:Kako provodite ove dane bez matematike? :D Ako uopste kod vas ima tih dana :D

Naravno da nema takvih dana. :) Si ti mislio da će forum d'umre čim vi ispolažete te svoje prijemne i pobegnete od matematike glavom bez obzira? :D

Imamo vrlo, vrlo zanimljive teme ovih dana. :mhm: Doduše, nema ih baš onoliko kao u vreme prijemnih, al' upravo zato sad možemo svakoj od tih postojećih tema da posvetimo mnogo više pažnje i vremena, pa se razviju i vrlo interesantne diskusije. Nije bitan kvantitet, bitan je kvalitet. :)

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Četvrtak, 09. Jul 2015, 20:22
od Mirko Topalovic
Hvala kolenigice,i ja tebi cestitam,a hvala i koleginici Andrijani,ukoliko i ona zeli da mi cestita,a ovom prilikom ja njoj cestitam....kao i tebi,ali to sam vec rekao.
:P
Daniele znam ja tebe,ne mozes ti bez matematike ni dana,nego je pitanje vise bilo upuceno za ostale saborce sa raznih prijemnih... :D mislim da si u onome u pravu,da su se svi razbezali glavom bez obzira :D Ja licno moram da se odmorim malo,ali svakako da mi je u mislima jos onaj tvoj savet koji si mi jednom prilikom dao (nadam se da se secas)...

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Četvrtak, 09. Jul 2015, 20:54
od zlatna ribica
hvala, hvala. Nadam se da cemo se druziti tamo, pretpostavljam da si na ISIT-u :D

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Četvrtak, 09. Jul 2015, 21:30
od Mirko Topalovic
Jesam...Druzicemo se naravno,ako zatreba i ucicemo zajedno :D

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Četvrtak, 09. Jul 2015, 22:08
od andrijana_
Mirko Topalovic je napisao:Hvala kolenigice,i ja tebi cestitam,a hvala i koleginici Andrijani,ukoliko i ona zeli da mi cestita,a ovom prilikom ja njoj cestitam....

Hvala ti i naravno da zelim, ne samo fonovcima, nego i svima kojima vec nisam :D

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Četvrtak, 09. Jul 2015, 22:49
od Mirko Topalovic
Hvala sto zelis i sto si mi cestitala....
Vidjamo se u oktobru!

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Subota, 11. Jul 2015, 17:47
od desideri
Još jednom čestitam svima :thumbup:
Vidimo se još, ne u ovoj temi naravno, posebno u vezi s integralima, funkcijama, diferencijalnim jednačinama, linearnom algebrom...
A tek Operaciona istraživanja (npr. na FON-u)...
To je primenjena matematika koju planiramo da uvedemo (govorim u ime moderatorskog tima).
Tema se ne zatvara, znam da ste se svi "razbežali" posle ovih prijemnih i ostalih rokova, no znajte da Matemanija nikada ne spava :D

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Nedelja, 26. Jun 2016, 17:05
od Daniel
Al' brzo prođe godina, da ne poveruješ... :) (Sa'će neko reći – kako kome :D )
Tema opet aktuelna, sutra kreću ovogodišnji prijemni, te želim svim forumašima koji polažu da poželim najbolji mogući ishod i da upišu i fakultet i smer koji najviše žele. :)
Bili ste uz Matemaniju u proteklom periodu, Matemanija će i narednih dana biti uz vas.
Još jednom, srećno, i javljajte kako ste prošli. :)

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Nedelja, 26. Jun 2016, 17:55
od jovanmilic97
Hvala Daniele! Obavestavacu kako bude islo (cak i da bude lose, bicu iskren, nisam neko ko krije svoje neuspehe)

Zelim svim prijemasima da upisu sto zele i da sve bude dobro! :D

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Nedelja, 26. Jun 2016, 18:55
od ubavic
Srećno ljudi :D

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Nedelja, 26. Jun 2016, 19:37
od Mećava
Baš sam i ja hteo da započnem ovu temu. Ali eto preduhitrio si me. Nema veze, u svakom slučaju želim da svi uradite najbolje što možete i da ne pravite neke banalne greške.

PS: I još nešto čuo sam da ako ubujete čarape naopačke da to donosi sreću. =]

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Ponedeljak, 27. Jun 2016, 13:54
od jovanmilic97
Evo mene da se javim, nisam siguran kako cu proci, ali sam uradio oko 12-15 zadataka, jer nisam za sve siguran.
Videcemo u 16 h, javicu se opet tada. :D

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Ponedeljak, 27. Jun 2016, 15:21
od jovanmilic97
I evo Status post broj 2.

Imam [inlmath]38,74[/inlmath](broj bodova iz skole)+[inlmath]23,76[/inlmath](broj bodova sa testa pomnozenih sa [inlmath]0,6[/inlmath]), sto znaci da imam [inlmath]62,5[/inlmath] ukupno.

Ja ne znam da li ce mi biti ovo dovoljno.... Pogotovo sto se prijavilo oko 1400 ljudi. :?

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Ponedeljak, 27. Jun 2016, 15:26
od Daniel
Kakvi su, po tvojoj proceni, bili zadaci?

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Ponedeljak, 27. Jun 2016, 15:31
od jovanmilic97
Mnogoooooo geometrije (koja mi slabije ide) i teska trigonometrijska jednacina kao 20.zadatak.

Inace prva strana (sa puno algebre koja mi lezi) je bila laksa po meni nego prosle godine, a 2.strana je bila mnogo teza nego prosle godine. Mada ja sto sam se cuo sa drugarima, kazu da su obojica uradili oko 15 zadataka (nisu proverili da li su i tacni doduse) koji su inace veoma dobri iz matematike.

Mogao sam bolje, 2 zadatka sam pogresio jer sam pogesno zaokruzio jedan iako sam imao tacno resenje u svesci gde smo radili ( :oops: ), a za jedan sam zaboravio jedan slucaj (e glupane... :x ).

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Ponedeljak, 27. Jun 2016, 17:36
od Daniel
Thnx za info.

Postavljeno.

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Utorak, 28. Jun 2016, 15:53
od Daniel
Ali, ovaj komentar pobedio. :mrgreen:

izvala.png
izvala.png (5.4 KiB) Pogledano 2191 puta

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Utorak, 28. Jun 2016, 16:11
od samaras7
Ljudi, šta mislite:
Na fon-u sam na prijemnom imao tačno 85 bodova. Šta mislite, kakve su mi šanse za ISiT na samofinansiranju? :(
Ja mislim da ću uspeti, mada prošle godine je sa 85 bodova, bilo 420. mesto. Doduše ove godine ima 60 mesta više, ali nemam podatak koliko je imao zadnji koji je upisao ISiT na samofinansiranju. Pozdrav!

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Četvrtak, 30. Jun 2016, 16:09
od Nenad
Ovako, morao sam da dodjem do druga da bih se ulogovao na forum, posto nemam struju ceo dan.
Prijemni na viseru je bio presmesan, ali ja sam pogresio na najlaksem zadatku, napravio sam stvarno glupu gresku. Btw to je jedini zadatak koji nisam pregledao, jer sam bio uveren sto posto da je tacan. Ovako sam 28. po osvojenim bodovima sa prijemnog i 99. po bodovima iz srednje. Nadam se da cu upasti na budzet na zeljenom smeru.
A vama ljudi stvarno hvala za svu pomoc. Vi ste najzasluzniji za to sto sam na prijemni izasao bez trunke treme.
Nadao sam se da ce dati zadatak iz trigonometrije koji ce biti malo tezi, ali jok. Zadatak iz trigonometrije je bio prost, a o informatici da ne pricam xD.

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Subota, 02. Jul 2016, 01:19
od Mećava
Evo i ja da javim moje rezultate. Ipak su pomogle one carape =]. Radio sam prijemni na Masinskom fakultetu u BG. Nisam se bas proslavio uradio sam 12-13 zadataka bilo je nekih trigonometriskih malo zeznutih nesto sam isao nasumice i tako. Sve u svemu uzeo sam 33.6 plus iz skole 37.4 i to mi je bilo dovoljno da budem 323 od 1030. Primaju 520(20). http://vesti.mas.bg.ac.rs/wp-content/up ... 2016_1.pdf <----- Ovde mozete da vidite zadatke ja sam bio 2 grupa.

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Subota, 02. Jul 2016, 08:36
od gaxon97
FON budzet :), 57/60 bodova na testu, zelim da se zahvalim svima sa foruma na pomoci i strpljenju, a posebno Danielu koji je uvek bio tu da ispravi sve moje pravopisne greske :D ahahha

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Ponedeljak, 04. Jul 2016, 13:18
od Nenad
Upao samo! Hvala vam ljudi na svemu!!
Msm izašli su samo preliminarni rezultati, ali to je to, sumnjam da će se nešto promeniti i uticati na mene.
Naše druženje tek počinje. Položen je najlakši ispit. :D

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Sreda, 06. Jul 2016, 22:23
od politicar123
Upao na E2, na FTN-u, 53/60 bodova na prijemnom, ukupno skoro 93 boda, ali moglo je to i bolje :D Sve u svemu hvala na pomoci, nisam postavljao mnogo pitanja, ali sam na postavljena pitanja dobijao odgovore :D

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Četvrtak, 07. Jul 2016, 19:30
od ubavic
Evo i ja da se javim.
Iako se nisam bas proslavio na prijemnom, upisao sam danas MATF :)
Vidimo se!

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Petak, 08. Jul 2016, 21:27
od Herien Wolf
Screenshot_2.jpg
Screenshot_2.jpg (16.38 KiB) Pogledano 3056 puta

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Ponedeljak, 18. Jul 2016, 09:56
od jovanmilic97
Evo i ja da se ''pohvalim''(uz veliko zakasnjenje) da sam upisao ETF samofinansiranje. Puno zahvaljujem ovom sajtu i svima na koji su tu bili i koji ce biti. :D

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Petak, 02. Jun 2017, 11:37
od powerranger2
Ćao ljudi!
Zanima me,po vašem mišljenju,koliko je prijemni na Matfu teži nego na FONu,gledajući prethodnu(2016) godinu?

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Nedelja, 25. Jun 2017, 18:06
od Nađa
Evo i ja da iskoristim priliku i pozelim srecu svima koji ce u narednom periodu da polazu prijemne ispite na zeljeni fakultet ili fakultete :). Ja imam sutra prijemni :D :aureola:

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Nedelja, 25. Jun 2017, 19:53
od MilosNinkovic99
I ja ću da poželim sreću svima koji ovih dana polažu prijemni (kao i samom sebi). Posebno ću poželjeti sreću vama koji ste na ETF-u, vaši zadaci su najteži.

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Nedelja, 25. Jun 2017, 23:16
od Daniel
Ja sam se potpuno pogubio u vremenu, tek malopre sam, iz Nađinog posta, skontao da je prijemni na ETF-u – već sutra. :wtf: Al' vreme leti... (i zimi i leti)
Naravno, pridružujem se željama za što bolje odrađene prijemne i upise željenih smerova. :thumbup:

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Sreda, 05. Jul 2017, 19:43
od Nađa
Upisala sam se na budzetu na Matematickom, primenjena matematika :D i samofinansiranje ER na Elektrotehnickom :) :) :) Hvala svima koji su mi pomagali :)

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Sreda, 05. Jul 2017, 20:40
od ffilipovicc98
Takodje se zahvaljujem svima koji su pomagali i odgovarali na postove, ja sam upao na budzet i na ETFu na ER smeru i na MATFu, a upisao sam informatiku na MATFu :D

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Četvrtak, 06. Jul 2017, 18:38
od lukka123
ffilipovicc98 je napisao:Takodje se zahvaljujem svima koji su pomagali i odgovarali na postove, ja sam upao na budzet i na ETFu na ER smeru i na MATFu, a upisao sam informatiku na MATFu :D

Da li mozes molim te da mi kazes odakle si spremao prijemni,iz kojih knjiga?
Hvala unapred.

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Petak, 07. Jul 2017, 14:02
od abudzabadabila
ja sam upisao fon isit na budzet, hvala na pomoci oko zadataka

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Petak, 07. Jul 2017, 14:23
od Daniel
Čestitke, i puno uspeha od oktobra želim. :)

@Nađa, i za koji si se na kraju opredelila?

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Petak, 07. Jul 2017, 17:24
od Nađa
Hvalaaa :)
Ipak sam se opredelila za ETF :D

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Sreda, 04. Jul 2018, 22:02
od 1 9 9 9
Evo samo da se zahvalim ovom neverovatnom forumu i ljudima koji su neverovatno pomogli prilikom spremanja prijemnog ispita! Ne znam kako bih bez vas ljudi. Hvala puno! :D

Upadoh na budzet na ETF, a kad se setim u septembru kad sam pocinjao da spremam koliko nista nisam znao, prezadovoljan sam hah! Puno pozdrava celom forumu, a posebno Danielu :D

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Četvrtak, 05. Jul 2018, 00:54
od Daniel
Opa, čestitam i nek je sa srećom! :thumbup: I hvala što si ovu lepu vest podelio s forumom. :)

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Petak, 06. Jul 2018, 18:08
od DzoniMaler
Pozdrav svima, hteo bih da se pohvalim da sam upao na budzet na oba fakulteta na kojima sam konkurisao, na FONu i MATFu. Na kraju sam upisao MATF, i smer.

Hvala svima koji su mi pomogli, a i onima koji su postavljali pitanja. Ja sam uglavnom bio spreman za prijemni, pitao sam par puta ovde i potrudio se da pomognem sa zadacima koji su drugima predstavljali problem.

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Petak, 06. Jul 2018, 20:33
od Daniel
Super, čestitam. :thumbup: Video sam još ranije, po tvojim postovima koji su vrlo kvalitetni, da za tebe neće biti zime na prijemnom. A verujem, ni tokom predstojećih studija. :) Srećno s MATF-om!

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Utorak, 21. Jul 2020, 14:16
od Griezzmiha
Iskoristio bih priliku, da se svima zahvalim za pomoc tokom spremanja prijemnog! Upisao sam smer informatiku i racunarstvo. Hvala jos jednom svima koji su izdvojili svoje slobodno vreme da pomognu oko spremanja, zaista ste velike ljudine, srdacan pozdrav za sve!

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Utorak, 13. Jul 2021, 14:05
od Zisti1912
Pozdrav svima,

Želeo bih da se zahvalim svim forumašima koji su mi pomogli da se upišem na željeni fakultet. Uspeo sam da upišem Mašinski i TMF na budžet, a na Građevinski sam upao na samofinansirajući. Hvala svima, ovakve divne rezultate ne bih uspeo da postignem bez vas, pomogli ste mi oko zadataka bezbroj puta i davali ste mi savete koje su mi bili od prevelike pomoći. HVALA VAM!!!!

Na kraju sam upisao svoju prvu želju, što je Mašinski fakultet. Želim svima sreće u životu i znajte da ste najbolji.

Hvala,
Zisti1912

Re: Srećno! :)

PostPoslato: Utorak, 13. Jul 2021, 16:49
od Acim
Svaka čast, samo napred!