Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO PRIJEMNI ISPITI IZ MATEMATIKE

Polaganje prijemnih ispita na razlicitim fakultetima

Informacije o prijemnim ispitima, testovi sa ranijih prijemnih itd.

Polaganje prijemnih ispita na razlicitim fakultetima

Postod JohnLocke » Utorak, 01. Mart 2016, 15:55

Interesuje me da li je moguce da se polazu prijemni ispiti jedan za drugim na razlicitim fakultetima, konkretno na MATF-u i na FON-u , naravno u dva razlicita dana, zbog predaje dokumenata (svedocanstva, etc.) :think1:
jel polago neko dva prijemna ispita ovde :D , iskustva neka?
 
Postovi: 90
Zahvalio se: 63 puta
Pohvaljen: 12 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+
  • +2

Re: Polaganje prijemnih ispita na razlicitim fakultetima

Postod Ilija » Utorak, 01. Mart 2016, 17:43

Pa ako su prijemni ispiti na dva ili vise fakulteta u istom terminu (npr. 28.07.2016. u 10:00h) moras se odluciti za jedan. A ako su u razlicitim terminima, naravno, mozes polagati na koliko fakulteta hoces. Mislim da svi fakulteti za prijave za prijemni uzimaju fotokopije (koje najcesce nije potrebno overavati), a originali idu na uvid...a tek na upisu dajes originale (neki priznaju i overene fotokopije) dokumenata.
The difference between stupidity and genius is that genius has its limits. — Albert Einstein
Ilija  OFFLINE
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 505
Lokacija: Beograd, Srbija
Zahvalio se: 170 puta
Pohvaljen: 452 puta

Re: Polaganje prijemnih ispita na razlicitim fakultetima

Postod JohnLocke » Utorak, 01. Mart 2016, 17:47

Thanks Homer :D
a sto se tice priznavanja prijemnog ispita sa FON-a na nekim drugim fakultetima, jel to mit samo ili ima istine u tome
 
Postovi: 90
Zahvalio se: 63 puta
Pohvaljen: 12 puta

Re: Polaganje prijemnih ispita na razlicitim fakultetima

Postod Ilija » Utorak, 01. Mart 2016, 17:51

Pa to vec, mislim, da zavisi od fakulteta. Trebalo bi to ipak pitati njihovu studentsku sluzbu ili sluzbu vezanu za prijemne ispite. Mada video sam da neki fakulteti priznaju prijemne sa srodnih fakulteta. Mada, sumnjam da bi Matematicki ili ETF priznali prijemni sa FON-a (ne omalovazavam faks, ali je prijemni dooosta laksi, iskreno). Ne znam. Raspitaj se na fakultetima, najbolje - posalji mejl. :D
The difference between stupidity and genius is that genius has its limits. — Albert Einstein
Ilija  OFFLINE
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 505
Lokacija: Beograd, Srbija
Zahvalio se: 170 puta
Pohvaljen: 452 puta

Re: Polaganje prijemnih ispita na razlicitim fakultetima

Postod Onomatopeja » Utorak, 01. Mart 2016, 19:02

 
Postovi: 613
Zahvalio se: 15 puta
Pohvaljen: 588 puta

Re: Polaganje prijemnih ispita na razlicitim fakultetima

Postod Ilija » Utorak, 01. Mart 2016, 19:08

Elektrotehnicki fakultet u Beogradu ne priznaje nijedan prijemni ispit, sem njihovog naravno. Provereno.
The difference between stupidity and genius is that genius has its limits. — Albert Einstein
Ilija  OFFLINE
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 505
Lokacija: Beograd, Srbija
Zahvalio se: 170 puta
Pohvaljen: 452 puta

  • +1

Re: Polaganje prijemnih ispita na razlicitim fakultetima

Postod Ilija » Sreda, 02. Mart 2016, 10:20

Matematicki fakultet u Beogradu priznaje prijemne ispite iz matematike sa srodnih fakulteta (ETF, FON, Saobracajni...), medjutim problem je u tome sto prednost pri upisu imaju oni koji su polagali prijemni kod njih. Znaci tek nakon sto se upisu svi koji su polagali kod njih, a imaju osnov da se upisu, onda na red dolaze oni kandidati koji su prijemni polagali na drugom fakultetu. Kako mi rekose, zbog rasta broja kandidata koji polazu iz godine u godinu, skoro nikad se i ne dodje do tih kandidata, jer mesta budu popunjana.

Eto, nadam se da sam pomogao i svakako to priznavanje i oslanjanje na to ne bih preporucio.
The difference between stupidity and genius is that genius has its limits. — Albert Einstein
Ilija  OFFLINE
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 505
Lokacija: Beograd, Srbija
Zahvalio se: 170 puta
Pohvaljen: 452 puta

Re: Polaganje prijemnih ispita na razlicitim fakultetima

Postod Ilija » Sreda, 02. Mart 2016, 15:42

FON kao i Matematicki u Beogradu.
The difference between stupidity and genius is that genius has its limits. — Albert Einstein
Ilija  OFFLINE
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 505
Lokacija: Beograd, Srbija
Zahvalio se: 170 puta
Pohvaljen: 452 puta

Re: Polaganje prijemnih ispita na razlicitim fakultetima

Postod desideri » Sreda, 02. Mart 2016, 20:08

Mogu jedino da se složim sa svim Ilijinim postovima, proverio sam i na netu i u ličnim kontaktima.
Ilija, :thumbup:
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 1542
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 1097 puta
Pohvaljen: 864 puta

  • +1

Re: Polaganje prijemnih ispita na razlicitim fakultetima

Postod Ilija » Četvrtak, 03. Mart 2016, 20:18

Ilija je napisao:Elektrotehnicki fakultet u Beogradu ne priznaje nijedan prijemni ispit, sem njihovog naravno. Provereno.

Moram da se ispravim, jer je doslo do promene u odgovoru. Naime, kada sam poslao mejl sa pitanjem da li se priznaje prijemni sa drugih fakulteta, studentska sluzba mi je odgovorila samo kratko NE, a upravo mi stize mejl od prodekana za nastavu sa ETF-a da je situacija ista kao gore navedena za Matematicki i FON. Ne znam sta ti ljudi rade i odgovaraju. Neodgovorno s njihove strane. :D

Znaci priznaju se, ali prakticno nikad nema slobodnih mesta da bi se takvi kandidati razmatrali i primali. Kazu da je takva praksa na svim fakultetima. :)
The difference between stupidity and genius is that genius has its limits. — Albert Einstein
Ilija  OFFLINE
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 505
Lokacija: Beograd, Srbija
Zahvalio se: 170 puta
Pohvaljen: 452 puta

Sledeća

Povratak na PRIJEMNI ISPITI IZ MATEMATIKE

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 20:23 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs