Polaganje prijemnih ispita na razlicitim fakultetima

PostPoslato: Utorak, 01. Mart 2016, 15:55
od JohnLocke
Interesuje me da li je moguce da se polazu prijemni ispiti jedan za drugim na razlicitim fakultetima, konkretno na MATF-u i na FON-u , naravno u dva razlicita dana, zbog predaje dokumenata (svedocanstva, etc.) :think1:
jel polago neko dva prijemna ispita ovde :D , iskustva neka?

Re: Polaganje prijemnih ispita na razlicitim fakultetima

PostPoslato: Utorak, 01. Mart 2016, 17:43
od Ilija
Pa ako su prijemni ispiti na dva ili vise fakulteta u istom terminu (npr. 28.07.2016. u 10:00h) moras se odluciti za jedan. A ako su u razlicitim terminima, naravno, mozes polagati na koliko fakulteta hoces. Mislim da svi fakulteti za prijave za prijemni uzimaju fotokopije (koje najcesce nije potrebno overavati), a originali idu na uvid...a tek na upisu dajes originale (neki priznaju i overene fotokopije) dokumenata.

Re: Polaganje prijemnih ispita na razlicitim fakultetima

PostPoslato: Utorak, 01. Mart 2016, 17:47
od JohnLocke
Thanks Homer :D
a sto se tice priznavanja prijemnog ispita sa FON-a na nekim drugim fakultetima, jel to mit samo ili ima istine u tome

Re: Polaganje prijemnih ispita na razlicitim fakultetima

PostPoslato: Utorak, 01. Mart 2016, 17:51
od Ilija
Pa to vec, mislim, da zavisi od fakulteta. Trebalo bi to ipak pitati njihovu studentsku sluzbu ili sluzbu vezanu za prijemne ispite. Mada video sam da neki fakulteti priznaju prijemne sa srodnih fakulteta. Mada, sumnjam da bi Matematicki ili ETF priznali prijemni sa FON-a (ne omalovazavam faks, ali je prijemni dooosta laksi, iskreno). Ne znam. Raspitaj se na fakultetima, najbolje - posalji mejl. :D

Re: Polaganje prijemnih ispita na razlicitim fakultetima

PostPoslato: Utorak, 01. Mart 2016, 19:02
od Onomatopeja

Re: Polaganje prijemnih ispita na razlicitim fakultetima

PostPoslato: Utorak, 01. Mart 2016, 19:08
od Ilija
Elektrotehnicki fakultet u Beogradu ne priznaje nijedan prijemni ispit, sem njihovog naravno. Provereno.

Re: Polaganje prijemnih ispita na razlicitim fakultetima

PostPoslato: Sreda, 02. Mart 2016, 10:20
od Ilija
Matematicki fakultet u Beogradu priznaje prijemne ispite iz matematike sa srodnih fakulteta (ETF, FON, Saobracajni...), medjutim problem je u tome sto prednost pri upisu imaju oni koji su polagali prijemni kod njih. Znaci tek nakon sto se upisu svi koji su polagali kod njih, a imaju osnov da se upisu, onda na red dolaze oni kandidati koji su prijemni polagali na drugom fakultetu. Kako mi rekose, zbog rasta broja kandidata koji polazu iz godine u godinu, skoro nikad se i ne dodje do tih kandidata, jer mesta budu popunjana.

Eto, nadam se da sam pomogao i svakako to priznavanje i oslanjanje na to ne bih preporucio.

Re: Polaganje prijemnih ispita na razlicitim fakultetima

PostPoslato: Sreda, 02. Mart 2016, 15:42
od Ilija
FON kao i Matematicki u Beogradu.

Re: Polaganje prijemnih ispita na razlicitim fakultetima

PostPoslato: Sreda, 02. Mart 2016, 20:08
od desideri
Mogu jedino da se složim sa svim Ilijinim postovima, proverio sam i na netu i u ličnim kontaktima.
Ilija, :thumbup:

Re: Polaganje prijemnih ispita na razlicitim fakultetima

PostPoslato: Četvrtak, 03. Mart 2016, 20:18
od Ilija
Ilija je napisao:Elektrotehnicki fakultet u Beogradu ne priznaje nijedan prijemni ispit, sem njihovog naravno. Provereno.

Moram da se ispravim, jer je doslo do promene u odgovoru. Naime, kada sam poslao mejl sa pitanjem da li se priznaje prijemni sa drugih fakulteta, studentska sluzba mi je odgovorila samo kratko NE, a upravo mi stize mejl od prodekana za nastavu sa ETF-a da je situacija ista kao gore navedena za Matematicki i FON. Ne znam sta ti ljudi rade i odgovaraju. Neodgovorno s njihove strane. :D

Znaci priznaju se, ali prakticno nikad nema slobodnih mesta da bi se takvi kandidati razmatrali i primali. Kazu da je takva praksa na svim fakultetima. :)

Re: Polaganje prijemnih ispita na razlicitim fakultetima

PostPoslato: Ponedeljak, 23. Maj 2016, 20:58
od JohnLocke
Matf je ove godine uveo elektronsko prijavljivanje za polaganje prijemnog ispita :?:
Ovo je prvi put ili? Moram da priznam da ovako nesto nisam ocekivo.
http://upis.matf.bg.ac.rs/

Re: Polaganje prijemnih ispita na razlicitim fakultetima

PostPoslato: Ponedeljak, 23. Maj 2016, 21:19
od Ilija
Za MATF ne znam, ali eto kad vec spominjemo, na ETF-u to takodje postoji. Dakle nedelju-dve pred odlazak na prijavu prijemnog pusti se tzv. "Veb prijava", gde popunite svoje osnovne podatke neke, pa ste kada dodjete da predate dokumenta oslobodjeni popunjavanja nekih obrazaca, jer oni to popune za vas. Tako da je to dosta efikasnije. Mislim, sustina toga je da oni kao naprave termine dolaska na predaju dokumenata, radi smanjenja guzve. :)

Re: Polaganje prijemnih ispita na razlicitim fakultetima

PostPoslato: Četvrtak, 16. Jun 2016, 23:28
od Ajnštajn
Ilija, nisi u pravu za prijemni na FON-u (prijemni je sve samo ne lagan i dosta zadataka je istih kao na ETF-u), pripremam se za FON, a rezervne opcije su mi matematicki ili saobracajni, raspitala sam se i bolje je polagati ponovo prijemni u septembru, uvek se misteriozno pojavi jos nekoliko mesta, kojih nije bilo za studente sa drugih fakulteta u junu.. Naravno, rec je o samofinansiranju... Srecno ljudi!!!

Re: Polaganje prijemnih ispita na razlicitim fakultetima

PostPoslato: Četvrtak, 16. Jun 2016, 23:55
od Ilija
Pozdrav i dobro dosli na forum, gospodjice @Ajnštajn. Posto se spominjem u Vasem postu, red je da odgovorim, a da bismo znali o cemu se radi, citiracu svoj prethodni post:
Ilija je napisao:Mada, sumnjam da bi Matematicki ili ETF priznali prijemni sa FON-a (ne omalovazavam faks, ali je prijemni dooosta laksi, iskreno).

Mozda je doslo do nekog nesporazuma, ali eto da dopunim svoj odgovor. Da li je nesto lakse ili teze individualna je stvar. Mozda je nekom prijemni na bilo kom fakultetu veoma jednostavan, a nekome svaki pretezak. To se vec svodi na to koliko znamo matematiku. Ipak ja i dalje stojim iza toga da FON daje, takoreci, lakse zadatke u odnosu na ostale fakultete na kojima se primarno radi matematika. To je moje misljenje, a i svakog koga ja poznajem, a da matematiku za prijemni sprema ili je spremao. Dakle, meni je prijemni na FON-u laksi (citaj: dosta laksi) od prijemnog na ETF-u ili MATF-u. To sto sam rekao da je laski od nekog drugog, apsolutno ne znaci da sam taj prijemni ocenio kao lagan. Svakako da se slicni zadaci provlace, to je neminovno, ali mislim da bi se vecina slozila sa mnom ukoliko bi postojala neka anketa ili tako nesto.

Jos jednom pozdrav i srecno na predstojecim prijemnim ispitima. Da se to samo odradi dobro. Gde je lakse, gde je teze, ne treba mnogo da nas brine. Bitno je navezbati zadatke do maksimuma i onda opustencija. :thumbup: