Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO PRIJEMNI ISPITI IZ MATEMATIKE

Zelje, fakultet

Informacije o prijemnim ispitima, testovi sa ranijih prijemnih itd.

Zelje, fakultet

Postod Nađa » Ponedeljak, 12. Jun 2017, 19:00

* MOD EDIT * Premešteno iz rubrike „Uputstva i korisni saveti“ u adekvatniju rubriku

Ovako posto je ovo rubrika za uputstva i savete, nadam se da se tu ukljucuju i saveti vezani za odabir fakulteta :D Mislim da su svi koji pomazu nama buducim studentima, ucenicima i studentima zavrsili da kazem prestizne fakultete :) i bas mi je drago sto su u mogucnosti da pomognu svakom ako ima neki problem sa nekim zadatkom. Ovako isla sam na dva probna ETF i FON. ETF mi je prva zelja i stvarno mi je izazov da upadnem na budzet, medjutim na probnom i nisam bas najbolje prosla... imala sam 56 poena od 100, dok na probnom sa FON-a sam imala 95 poena (gde su zadaci bili drasticno laksi). Treca zelja mi je Matematicki fakultet...ali sad sam u dilemi da li da menjam redosled zelja :sad3: :sad3: :sad3: jer svi mi kazu da ce pravi prijemni na ETF-u biti jos tezi od probnog i stvarno ne znam sta da radim. :unsure: Sta vi mislite? Da li treba da se i dalje drzim prve zelje i jos vise vezbam jos ove dve nedelje do prijemnog? :)
Nađa  OFFLINE
 
Postovi: 255
Zahvalio se: 137 puta
Pohvaljen: 108 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+
  • +1

Re: Zelje, fakultet

Postod miletrans » Ponedeljak, 12. Jun 2017, 19:38

Ovo baš i nije pitanje za ovaj tip foruma, al' ajde da dam svoje mišljenje...
Na pitanje koje si postavila niko ne može da ti odgovori sa "Da" ili "Ne". Svakako da bih svakome savetovao da sledi svoje želje. Ako odmah konkurišeš na FON, uvek ćeš imati ono "Eh, možda je ipak trebalo..." Budi svesna da je prijemni ispit samo prvi korak u studiranju, i da te u budućnosti čeka poprilična količina učenja, ispita, kolokvijuma, vežbi nerviranja... Kako stojiš sa fizikom? Trebaće ti za ETF tokom praktično celog školovanja. Ne zaboravi da je "težak" prijemni težak za sve. Sam podatak o broju bodova na ispitu pruža potpunu informaciju tek kada ga uporediš sa drugima. Kada sam upisivao gimnaziju, bio sam [inlmath]42[/inlmath]. na rang listi. Godinu dana kasnije bih sa istim brojem bodova bio sedmi. Mislim da shvataš šta hoću da kažem. Ali, kao što rekoh, odluka je isključivo tvoja. A za sve probleme u pripremi prijemnog, tu je Matemanija. :D
Globalni moderator
 
Postovi: 601
Zahvalio se: 54 puta
Pohvaljen: 692 puta

Re: Zelje, fakultet

Postod Nađa » Ponedeljak, 12. Jun 2017, 19:41

Hvala :) Stvarno mi znaci misljenje drugih. Hmmm pa dobro stojim sa fizikom, mada nesto i ne volim laboratorijske vezbe xD . Vise mi lezi matematika :D
Nađa  OFFLINE
 
Postovi: 255
Zahvalio se: 137 puta
Pohvaljen: 108 puta

  • +2

Re: Zelje, fakultet

Postod miletrans » Ponedeljak, 12. Jun 2017, 19:53

Zaboravih da dodam. To "svi kažu..." nemoj da shvataš zdravo za gotovo. Dovoljno je da nekoliko ljudi iz čiste panike ili neznanja kaže da će prijemni da bude težak, i onda se takve stvari rašire kao šumski požar.
Za fiziku sam te pitao zato što se na ETF-u dosta ozbiljno radi, da znaš šta te čeka. Pogledaj programe smerova za koje si zainteresovana. Proveri koji se predmeti uče, koliko detaljno... Ne pišem ti ovo da bih te odvratio od ETF-a, već samo da bih ti skrenuo pažnju da treba da sagledaš jednu širu sliku kada biraš fakultet.
Globalni moderator
 
Postovi: 601
Zahvalio se: 54 puta
Pohvaljen: 692 puta


Povratak na PRIJEMNI ISPITI IZ MATEMATIKE

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju

cron

Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 22:46 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs