Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica OSTALE MATEMATIČKE OBLASTI ANALITIČKA GEOMETRIJA

Zadatak iz ravni

[inlmath]\left(x-p\right)^2+\left(y-q\right)^2=R^2[/inlmath]

Zadatak iz ravni

Postod bojanm99 » Nedelja, 11. Novembar 2018, 07:18

Imam jednu jedan problem sa zadatkom evo i celog a konkretno me budi zadatak pod C
1. Date su tacke [inlmath]A(1,-5,0)[/inlmath], [inlmath]B(0,2,-3)[/inlmath], i [inlmath]C(0,1,2)[/inlmath]
a. napisati jednacinu prave koja prolazi kroz tacke [inlmath]A[/inlmath] i [inlmath]B[/inlmath]
b. napisati jednacinu ravni koja sadrzi ove tri tacke
c. napisati jednacine ravni koje su paralelne i normalne na ravan i koje sadrze tacku [inlmath]D(1,2,3)[/inlmath]

Buni me zadatak pod c, kako je moguce da budu pararelne i normalne :unsure: , iz postavke zadatka se kaze da treba napisati vise jednacina ravni, u ovom slucaju dve, ali ja nemam nijednu i ideju kako bi to geometrijski moglo da se objasni, ako neko zna nacin na koji moze da se resi
 
Postovi: 4
Zahvalio se: 1 puta
Pohvaljen: 0 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+

Re: Zadatak iz ravni

Postod miletrans » Nedelja, 11. Novembar 2018, 08:38

Ja shvatam ovaj deo zadatka kao da imaš dva "podzadatka". Treba da odrediš ravan koja je paralelna ravni iz dela pod b i sadrži tačku [inlmath]D[/inlmath]. A onda, nezavisno od ovoga treba da odrediš ravan koja je normalna na ravan iz dela pod b i sadrži tačku [inlmath]D[/inlmath]. Mada, takvih ravni ima beskonačno mnogo. Možda ovo treba da se tumači drugačije, mada ja ne vidim kako. :think1:
Globalni moderator
 
Postovi: 601
Zahvalio se: 54 puta
Pohvaljen: 692 puta


Povratak na ANALITIČKA GEOMETRIJA

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 41 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 09:56 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs