Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO PSEUDOMATEMATIKA

koja je funkcija

Radovi za koje se tvrdi da su matematički, ali nemaju rigorozan dokaz.
(Ne ulazite ako imate slab želudac! :) )

Re: koja je funkcija

Postod ms.srki » Petak, 27. Mart 2015, 17:29

Daniel je napisao:Au, da, u pravu si, kako nisam o tome razmišljao... :conf: Ali, čekaj, ko kaže da je to uopšte konstanta? Možda [inlmath]\sin^2\gamma+\cos^2\gamma[/inlmath], zapravo, predstavlja Srđanovu funkciju [inlmath]S\left(\gamma\right)[/inlmath]? :mrgreen:

pošto si ti ovde glavni , možda si diplomirani ( doktor ) matematike , ili profesionalni matematičar ( profesor , ... ) da ti postavim pitanje ?

geometriski objekt se nalazi u ravni , uslovi koje treba da zadovoljava , uglovi su unutrašnji uglovi:
a) ima šest uglova
b) zbir uglova je [inlmath]1080^o[/inlmath] :crazy:
Korisnikov avatar
ms.srki  OFFLINE
 
Postovi: 186
Zahvalio se: 21 puta
Pohvaljen: 6 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+

Re: koja je funkcija

Postod Daniel » Petak, 27. Mart 2015, 18:04

OK, to su uslovi. A gde je pitanje?

(Pitanje – to ti je ona rečenica što se završava znakom pitanja. :) )
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

Re: koja je funkcija

Postod ms.srki » Petak, 27. Mart 2015, 18:46

Koji je geometriski objekt ( kako se zove ) ?
Ako neznaš ime nacrtaj ga , nadam da sam bio jasan .
Poslednji put menjao Daniel dana Petak, 27. Mart 2015, 19:08, izmenjena samo jedanput
Razlog: Uklonjen nepotreban citat
Korisnikov avatar
ms.srki  OFFLINE
 
Postovi: 186
Zahvalio se: 21 puta
Pohvaljen: 6 puta

Re: koja je funkcija

Postod Daniel » Petak, 27. Mart 2015, 19:09

A, to... Pa, ništa lakše. Uvedemo novu matematiku, na sasvim novim aksiomama, u kojoj će stepen biti jednak [inlmath]\frac{2}{3}[/inlmath] stepena u standardnoj matematici – i eto nam pravilnog konveksnog šestougla čiji je zbir uglova [inlmath]1080^\circ[/inlmath]. :mrgreen:
Naravno, nije to jedini odgovor, ali je najjednostavniji – a u matematici se uvek trudimo da pojednostavljujemo stvari. ;)



Molim te da obratiš pažnju na Pravilnik foruma – u ovom slučaju, konkretno, na tačku 15. (Ne citirajte bez potrebe) :!:
Takođe, i na tačku 5. (Trudite se i da pišete gramatički i pravopisno ispravno) – reč „neznaš“ ne postoji u našem jeziku.
A zanimljive mozgalice jesu poželjne – ali u odgovarajućoj rubrici za to (tačka 8. Pravilnika). Ovo nije ni rubrika „Zanimljivi zadaci“, ni „Geometrija“, već „Funkcije“.
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

  • +1

Re: koja je funkcija

Postod Sinisa » Petak, 27. Mart 2015, 19:34

ne znam ni sam kako mi je ovo palo na pamet, ali imam jednu zamisao :)

posmatrajmo trougao i oko njega sestougao, zbir uglova tog "geometrijskog objekta" koji predstavlja supljinu izmedju linija trougla i sestougla zaista ima zbir uglova [inlmath]1080^\circ[/inlmath]

zato sto zbir spoljasnjih uglova trougla je [inlmath]360^\circ[/inlmath] a unutrasnih od sestougla je [inlmath]720^\circ[/inlmath]... tako da je taj zbir [inlmath]1080^\circ[/inlmath]

*** mr.srki , ako vec volis da istrazujes u matematici onda ti je pametnije da se baziras na geometriju ovog tipa, ovi grafici funkcija su cisto gubljenje vremena... :) nadam se da sam bio od pomoci :) :) :)
Sinisa  OFFLINE
 
Postovi: 628
Zahvalio se: 74 puta
Pohvaljen: 399 puta

Re: koja je funkcija

Postod Daniel » Petak, 27. Mart 2015, 19:43

Ih, pa što kvariš zabavu... :D

BTW...
Sinisa je napisao:zato sto zbir spoljasnjih uglova trougla je [inlmath]360^\circ[/inlmath]

Ovo je tačno, ali, obrati pažnju na to šta predstavljaju spoljašnji uglovi... Drugo, taj objekat nema šest uglova, kao što je u zadatku zadato... Ali, u svakom slučaju, vrlo si blizu rešenju ovog problema zasnovanom na standardnoj matematici... :)
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

Re: koja je funkcija

Postod Sinisa » Petak, 27. Mart 2015, 20:12

mala PROVALA u prethodnom postu, ne znam sta mi je bilo pa da pomislim da je zbir spoljasnjih uglova trougla [inlmath]360^\circ[/inlmath] ali sada kada mi je pokazao tu gresku shvatio sam da se radi o malo drugacijem "geometrijskom objektu" u pitanju je supljina izmedju dva trougla (jedan je upisan u drugi) tako da zbir unutrasnjih uglova tog "geometrijskog objekta" je jednak [inlmath]900^\circ[/inlmath] (zbir spoljasnjih uglova trougla) [inlmath]+180^\circ[/inlmath] (zbir unutrasnjih uglova trougla) i to zaista jesta [inlmath]1080^\circ[/inlmath] a ima i [inlmath]6[/inlmath] uglova sto se i trazilo u zadatku :)
Sinisa  OFFLINE
 
Postovi: 628
Zahvalio se: 74 puta
Pohvaljen: 399 puta

Re: koja je funkcija

Postod ms.srki » Subota, 28. Mart 2015, 07:24

Čestitam , izgleda da si ti inovativni matematičar , da postoje geometriska tela oblika mnogougao u mnogouglu , to se ne uči u školu .

Vratimo se funkciji , otkri šta je ( Utorak, 24. Mart 2015, 18:30 , pogledaj post ) koji još geometriski objekti se mogu dobiti ?
Korisnikov avatar
ms.srki  OFFLINE
 
Postovi: 186
Zahvalio se: 21 puta
Pohvaljen: 6 puta

Re: koja je funkcija

Postod ms.srki » Nedelja, 05. April 2015, 08:24

Operacija sa skupovima - razlika skupova , sa ovom operacijom dobićemo nove geometriske objekte
{ 5≥ x ≥0 }[inlmath]\setminus[/inlmath]{ 1≥y≥0} , šestougao
https://nq6ifq.bn1302.livefilestore.com ... png?psid=1
{ 3≥y≥0}[inlmath]\setminus[/inlmath]{1≥x≥0} sedmougao
https://0niwia.bn1302.livefilestore.com ... png?psid=1
{5≥x≥-1}[inlmath]\setminus[/inlmath]{2≥y≥1} trapez i trougao zajedno
https://d6pfkg.bn1302.livefilestore.com ... png?psid=1
Korisnikov avatar
ms.srki  OFFLINE
 
Postovi: 186
Zahvalio se: 21 puta
Pohvaljen: 6 puta

Re: koja je funkcija

Postod ms.srki » Nedelja, 05. April 2015, 12:37

desideri je napisao: Po mom mišljenju najbitnije u klasičnoj definiciji funkcije je da jedan original (zvaću ga element prvog skupa) može imati najviše jednu sliku (zvaću je element drugog skupa). Ili jednu ili nijednu.

Rene Dekart , dao je aksiom funkcije i grafik funkcije [inlmath]R^2[/inlmath] , x se nalazi u skupu realnih brojeva koje se nalazi na x-koordinati , y se nalazi u skupu realnih brojeva koji se nalazi na y-koordinati , preslikava se x u y , grafik funkcije je u ravni kao tačke (x,y) koje spojene prestavljaju linije u ravni , ovo je klasična matematika .

Kod mene se preslikavanje dešava u jednom realnom skupu , element x se preslikava u element y , grafik funkcije su duži ( [inlmath]a_{xy.}x_{xy.})[/inlmath] koje spojene prestavljaju površine u ravni
Korisnikov avatar
ms.srki  OFFLINE
 
Postovi: 186
Zahvalio se: 21 puta
Pohvaljen: 6 puta

PrethodnaSledeća

Povratak na PSEUDOMATEMATIKA

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju

cron

Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 14:12 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs