Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO PSEUDOMATEMATIKA

malo izmenjena matematika

Radovi za koje se tvrdi da su matematički, ali nemaju rigorozan dokaz.
(Ne ulazite ako imate slab želudac! :) )
  • +2

Re: malo izmenjena matematika

Postod Sinisa » Četvrtak, 09. April 2015, 10:10

ti hoces reci da su moje gace i carsav na kom spavam sasiveni od jednakih povrsina materijala? ne razumijem...
Sinisa  OFFLINE
 
Postovi: 628
Zahvalio se: 74 puta
Pohvaljen: 399 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+

Re: malo izmenjena matematika

Postod ms.srki » Četvrtak, 09. April 2015, 13:25

gledaj sliku , izgledaju kao trouglovi , ako ih naznaćimo budu : trougao ABC , četvorougao ABCD , petougao AEBCD , ... , posledica jer postoji ugao od [inlmath]180^o[/inlmath]

qqq.png
qqq.png (8.31 KiB) Pogledano 1679 puta
Poslednji put menjao Daniel dana Petak, 02. Oktobar 2015, 11:53, izmenjena samo jedanput
Razlog: Smanjivanje slike na razumnu veličinu – Pravilnik, tačka 14!
Korisnikov avatar
ms.srki  OFFLINE
 
Postovi: 186
Zahvalio se: 21 puta
Pohvaljen: 6 puta

  • +1

Re: malo izmenjena matematika

Postod Sinisa » Četvrtak, 09. April 2015, 13:44

i sada mi na trougao trebamo gledati kao na "geometrijski objekt" koji moze biti sve i svasta?
Sinisa  OFFLINE
 
Postovi: 628
Zahvalio se: 74 puta
Pohvaljen: 399 puta

Re: malo izmenjena matematika

Postod Sinisa » Nedelja, 12. April 2015, 20:10

evo da i ja postavim jedno pitanje :)

ako nacrtam trougao (def. iz obicne matematike) bez da obiljezim vrhove, taj geometrijski objekat sa gledista izmijenjene matematike cemo posmatrati kao?



gamma ce naknadno dobiti skicu
Sinisa  OFFLINE
 
Postovi: 628
Zahvalio se: 74 puta
Pohvaljen: 399 puta

Re: malo izmenjena matematika

Postod ms.srki » Ponedeljak, 13. April 2015, 09:38

kao trougao , možeš da obeležiš vrhove ( ABC ) opet će biti trougao , ako navedemo da postoji više od tri tačaka ( temena ) i navedomo da je drugi mnogougao ( onda nije trougao ) , fora je da postoji ugao od [inlmath]180^o[/inlmath] , po ovome i ugao i duž mogu biti slićni kada je ugao od [inlmath]180^o[/inlmath] , izgledaju da su duži , ugao i duž i trougao mogu biti slićni kada su uglovi u trouglu [inlmath]\alpha=180^o[/inlmath] [inlmath]\beta=0^o[/inlmath] [inlmath]\gamma=0^o[/inlmath] izgledaju da su duži , je si razumeo , idemo na ravan ...
Poslednji put menjao Daniel dana Ponedeljak, 13. April 2015, 13:45, izmenjena samo jedanput
Razlog: Uklonjen citat prethodnog posta – tačka 15. Pravilnika foruma!
Korisnikov avatar
ms.srki  OFFLINE
 
Postovi: 186
Zahvalio se: 21 puta
Pohvaljen: 6 puta

Re: malo izmenjena matematika

Postod Daniel » Ponedeljak, 13. April 2015, 13:46

Najmanje dva puta sam te opomenuo da ne citiraš ceo prethodni post (tačka 15. Pravilnika).
Upozoravam te da ćeš sledeći put, zbog ovako tvrdoglavog kršenja Pravilnika, biti isključen s foruma.
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

  • +1

Re: malo izmenjena matematika

Postod Sinisa » Utorak, 23. Jun 2015, 13:30

@ms.srki, nedavno si spomenuo da s obzirom da je tacka beskonacno mala svaki trougao ima jednaku povrsinu... problem u tvom shvatanju je to sto brojeve ne povezujes sa stvarnim zivotom, matematika zapisuje logicki neke zakone koji vec postoje...s obzirom da je tacka konacno mala (proton ili elektron, nisam siguran sta je manje) tvoja tvrdnja pada u vodu... za sta ce ti povrsina izrazena u necemu sto ne postoji? I zar uopste vrijedi o tome raspravljati?

Sam pojam povrsine proistice u stvarnom svijetu i onda se tek kasnije objasnjama uz pomoc matematike... :) povrsina tacke je zanemarljiva, ali to ne znaci da je manja od najmanje cestice :)

Nisam se koristio nekim matematickim pojmovima, ali je ovo jednostavno neko moje misljenje :) vazno je da je matematika primjenjena, a ne da lupamo po nekim uglovima od [inlmath]180^\circ[/inlmath] jer to nema nikakvu primjenu u zivotu... ako matematika izadje izvan granica primjenjivog tj onoga sto ne mozemo zamisliti onda gubimo svaku kontrolu, nemoguce je bilo sta dokazati i bilo sta opovrgnuti...
Sinisa  OFFLINE
 
Postovi: 628
Zahvalio se: 74 puta
Pohvaljen: 399 puta

Re: malo izmenjena matematika

Postod ms.srki » Petak, 03. Jul 2015, 20:35

"tacka beskonacno mala" ja to nisam rekao , izgleda da ne razumeš srpski , tačka je početak ili kraj prirodne duži ( realnih duži ) , nema veličinu , njena vrednost je broj 0

Može li krug da ima manje od [inlmath]360^o[/inlmath] ili šta je to paralelnost tačke i krive u ravni i prostoru
Korisnikov avatar
ms.srki  OFFLINE
 
Postovi: 186
Zahvalio se: 21 puta
Pohvaljen: 6 puta

  • +1

Re: malo izmenjena matematika

Postod desideri » Petak, 03. Jul 2015, 21:15

Po mom mišljenju, Sinisa je postavio jako dobro pitanje, a ti si, ms.srki, dao arogantan odgovor.
Dobro, u skladu s tvojim definicijama, molim te da mi odgovoriš na ovo pitanje:
Da li je prava zapravo kriva s poluprečnikom krivine jednakim beskonačnosti?
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 1542
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 1097 puta
Pohvaljen: 864 puta

  • +1

Re: malo izmenjena matematika

Postod desideri » Petak, 03. Jul 2015, 21:51

@Sinisa,
da se doreknem, manji je elektron od protona. Po masi, naravno. Postoje i neutrini i kvarkovi, i još gomila toga, no bolje da ne ulazimo u fiziku elementarnih čestica, tek tu bi se ms.srki razmahnuo uz primenu ove njegove matematike :(
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 1542
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 1097 puta
Pohvaljen: 864 puta

PrethodnaSledeća

Povratak na PSEUDOMATEMATIKA

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 20:08 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs