malo izmenjena matematika

PostPoslato: Ponedeljak, 06. April 2015, 15:37
od ms.srki
imate trougao i duž , spojite ih samo tačkom ( presek trougla i duži je tačka ) koliki je obim novog geometriskog objekta ?

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Ponedeljak, 06. April 2015, 15:50
od Sinisa
[inlmath]O=O_1+2d[/inlmath]
[inlmath]O_1[/inlmath] - obim trougla
[inlmath]d[/inlmath] - duzina duzi

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Ponedeljak, 06. April 2015, 17:13
od desideri
Ako se ovde uvodi da je obim duži dužine [inlmath]d[/inlmath] zapravo [inlmath]2d[/inlmath] onda ja s' pravom pitam: zašto se zanemaruje obim tačke?

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Ponedeljak, 06. April 2015, 17:19
od Sinisa
ne zanemaruje se, ta tacka je presjek duzi i trougla... sto znaci da je vec uracunata u obim trougla ili duzinu duzi :D hahahaha

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Ponedeljak, 06. April 2015, 17:30
od ms.srki
Treba naći tri slićnosti između trougla i mnogougla ( osim trougla ) ?

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Ponedeljak, 06. April 2015, 17:31
od Sinisa
je li odgovor na prethodno pitanje tacan?

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Ponedeljak, 06. April 2015, 17:34
od ms.srki
da , ajde sad da te vidim , nađi u čemu je štos

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Ponedeljak, 06. April 2015, 18:35
od Sinisa
a to je bar lako, tri slicnosti su im tri stranice koje se ne nalaze u istom polozaju... :)

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Ponedeljak, 06. April 2015, 19:31
od desideri
A ja nađoh pet sličnosti:
trougao
mnogougao :D

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Ponedeljak, 06. April 2015, 19:37
od Sinisa
三角形
多邊形

mislim da je tvoje opazanje univerzalno za sve jezike, s obzirom da se ovaj predzadnji simbolcic moze nacrtati pomocu dvije linije...

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Ponedeljak, 06. April 2015, 20:12
od ms.srki
Niste pogodili , mala pomoć , dati su prva slova rešenja ( d. s. p. s. r. - dati su prva slova rešenja )
1. I. I.
2. I. J. O.
3. I. J. P. :laughing-rolling:

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Ponedeljak, 06. April 2015, 20:17
od Daniel

:mrgreen:

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Ponedeljak, 06. April 2015, 20:22
od Sinisa
ima ime
ima jedan obim
ima jednu povrsinu

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Utorak, 07. April 2015, 11:30
od ms.srki
ima veze sa uglovima :whistle:

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Utorak, 07. April 2015, 11:52
od Sinisa
aj reci koja su druga slova, ovako je pretesko :)

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Utorak, 07. April 2015, 11:56
od desideri
Nemojte druga slova, baš se patim oko ovoga...

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Utorak, 07. April 2015, 12:01
od Sinisa
@mr.srki, imaj srca i reci nam druga slova... zar ne vidis koliko se @desideri pati :(

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Utorak, 07. April 2015, 13:57
od ms.srki
Sinisa je napisao:ima ime
ima jedan obim
ima jednu povrsinu

crveno si pogodio

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Sreda, 08. April 2015, 09:57
od ms.srki
ima veze sa uglom od [inlmath]180^\circ[/inlmath]

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Četvrtak, 09. April 2015, 09:48
od ms.srki
1.) isto izgledaju , jer izgledajau kao trougao
2.) imaju jednaki obim
3.) imaju jednaku površinu
Trougao ABC , između AB ( AC , BC ) postoje beskonačno tačaka , i na njih su temena drugih mnogougla i imaju ugao od [inlmath]180^o[/inlmath] , valjda ste shvatili !!!

U klasičnoj matematici ravan je aksiom , može li ravan da bude dokaz?

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Četvrtak, 09. April 2015, 10:10
od Sinisa
ti hoces reci da su moje gace i carsav na kom spavam sasiveni od jednakih povrsina materijala? ne razumijem...

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Četvrtak, 09. April 2015, 13:25
od ms.srki
gledaj sliku , izgledaju kao trouglovi , ako ih naznaćimo budu : trougao ABC , četvorougao ABCD , petougao AEBCD , ... , posledica jer postoji ugao od [inlmath]180^o[/inlmath]

qqq.png
qqq.png (8.31 KiB) Pogledano 1680 puta

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Četvrtak, 09. April 2015, 13:44
od Sinisa
i sada mi na trougao trebamo gledati kao na "geometrijski objekt" koji moze biti sve i svasta?

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Nedelja, 12. April 2015, 20:10
od Sinisa
evo da i ja postavim jedno pitanje :)

ako nacrtam trougao (def. iz obicne matematike) bez da obiljezim vrhove, taj geometrijski objekat sa gledista izmijenjene matematike cemo posmatrati kao?



gamma ce naknadno dobiti skicu

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Ponedeljak, 13. April 2015, 09:38
od ms.srki
kao trougao , možeš da obeležiš vrhove ( ABC ) opet će biti trougao , ako navedemo da postoji više od tri tačaka ( temena ) i navedomo da je drugi mnogougao ( onda nije trougao ) , fora je da postoji ugao od [inlmath]180^o[/inlmath] , po ovome i ugao i duž mogu biti slićni kada je ugao od [inlmath]180^o[/inlmath] , izgledaju da su duži , ugao i duž i trougao mogu biti slićni kada su uglovi u trouglu [inlmath]\alpha=180^o[/inlmath] [inlmath]\beta=0^o[/inlmath] [inlmath]\gamma=0^o[/inlmath] izgledaju da su duži , je si razumeo , idemo na ravan ...

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Ponedeljak, 13. April 2015, 13:46
od Daniel
Najmanje dva puta sam te opomenuo da ne citiraš ceo prethodni post (tačka 15. Pravilnika).
Upozoravam te da ćeš sledeći put, zbog ovako tvrdoglavog kršenja Pravilnika, biti isključen s foruma.

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Utorak, 23. Jun 2015, 13:30
od Sinisa
@ms.srki, nedavno si spomenuo da s obzirom da je tacka beskonacno mala svaki trougao ima jednaku povrsinu... problem u tvom shvatanju je to sto brojeve ne povezujes sa stvarnim zivotom, matematika zapisuje logicki neke zakone koji vec postoje...s obzirom da je tacka konacno mala (proton ili elektron, nisam siguran sta je manje) tvoja tvrdnja pada u vodu... za sta ce ti povrsina izrazena u necemu sto ne postoji? I zar uopste vrijedi o tome raspravljati?

Sam pojam povrsine proistice u stvarnom svijetu i onda se tek kasnije objasnjama uz pomoc matematike... :) povrsina tacke je zanemarljiva, ali to ne znaci da je manja od najmanje cestice :)

Nisam se koristio nekim matematickim pojmovima, ali je ovo jednostavno neko moje misljenje :) vazno je da je matematika primjenjena, a ne da lupamo po nekim uglovima od [inlmath]180^\circ[/inlmath] jer to nema nikakvu primjenu u zivotu... ako matematika izadje izvan granica primjenjivog tj onoga sto ne mozemo zamisliti onda gubimo svaku kontrolu, nemoguce je bilo sta dokazati i bilo sta opovrgnuti...

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Petak, 03. Jul 2015, 20:35
od ms.srki
"tacka beskonacno mala" ja to nisam rekao , izgleda da ne razumeš srpski , tačka je početak ili kraj prirodne duži ( realnih duži ) , nema veličinu , njena vrednost je broj 0

Može li krug da ima manje od [inlmath]360^o[/inlmath] ili šta je to paralelnost tačke i krive u ravni i prostoru

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Petak, 03. Jul 2015, 21:15
od desideri
Po mom mišljenju, Sinisa je postavio jako dobro pitanje, a ti si, ms.srki, dao arogantan odgovor.
Dobro, u skladu s tvojim definicijama, molim te da mi odgovoriš na ovo pitanje:
Da li je prava zapravo kriva s poluprečnikom krivine jednakim beskonačnosti?

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Petak, 03. Jul 2015, 21:51
od desideri
@Sinisa,
da se doreknem, manji je elektron od protona. Po masi, naravno. Postoje i neutrini i kvarkovi, i još gomila toga, no bolje da ne ulazimo u fiziku elementarnih čestica, tek tu bi se ms.srki razmahnuo uz primenu ove njegove matematike :(

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Petak, 03. Jul 2015, 22:24
od Daniel
Inače, tačka, kao matematički pojam, nema dimenziju i zbog toga je besmisleno porediti je s materijalnim česticama koje imaju dimenzije.

Pogotovo je pogrešno reći da je tačka (u matematičkom smislu) konačno mala.

Re: malo izmenjena matematika

PostPoslato: Subota, 04. Jul 2015, 19:20
od ms.srki
desideri je napisao:Da li je prava zapravo kriva s poluprečnikom krivine jednakim beskonačnosti?

prava je prava , nije kriva , moja definisija dvosmerna beskonačna duž ,
@siniša postavlja pitanja kao književnost , a ti postavljaš precizno , pa ga baš ne razumem , jer se književnost može različito tumačiti :pace:

vratimo se na moje pitanje , odnos dva geometriska objekta ( tačka , zatvorena linija ) da li znate , da li krug može imati više [inlmath]360^o[/inlmath] , :whistle: