E u r e k a

PostPoslato: Subota, 02. Februar 2019, 16:58
od ms.srki
Kvadratura kruga

Predhodno znanje
- duž i kružni luk od [inlmath]180^0[/inlmath] za odgovarajući poluprečnik imaju istu dužinu

Novo znanje
- duž je broj [inlmath]\pi[/inlmath] za jediničnu destrukciju , jedinična destrukcija je oblik proporcije ,

da bi ste shvatili o čemu je reč pogledajte dole
https://www.geogebra.org/m/vc2bbmau

[inlmath]A_0,A_1,A_2[/inlmath] su brojevi [inlmath]0,1,2[/inlmath] , uhvatite tačku [inlmath]A_1[/inlmath] I pomerate levo ili desno , uporedite ih sa brojevnom pravom ,

duž može imati različite vrednosti gledano po brojevnoj pravi , gledano po jedniničnu destrukciju duž ima istu vrednost

iz duž vrednosti [inlmath]\pi[/inlmath] dobiće se površina kvadrata i poluprečnik [inlmath]r=1[/inlmath] kao jedinična destrukcija

Re: E u r e k a

PostPoslato: Subota, 02. Februar 2019, 19:35
od pentagram142857
Prekrsio si tri pravila iz pravilnika:
1. Stavio si neprecizan naslov.
2. Napravio si jednu gramaticku gresku (treba prethodno a ne predhodno).
3. Post ti je donekle nejasan.
(Na trenutak sam te zamislio kako izlazis iz kade onako go i mokar).

Re: E u r e k a

PostPoslato: Nedelja, 03. Februar 2019, 00:12
od Daniel
Pentagrame, pa nemojmo biti takve cepidlake. ;) Zar da jednog velikog tvorca nove matematike, a uz to i trisektora i kvadraturanta kruga – opominjemo zbog par prekršenih pravila... :whistle:

Re: E u r e k a

PostPoslato: Nedelja, 03. Februar 2019, 12:42
od ms.srki
- to je rekao arhimed kada je nešto novo otkrio , bio je go I mokar jer je izašao iz kade , na čudna mesta dolaze rešenja , pa sam ja nešto otkrio
- ja govorim i pišem moj srpski , dole globalizacija srpskog jezika ( književni jezik )
- post je meni jasan , iz poluprečnika nisam našao postupak da dobijem kvadrat I broj [inlmath]\pi[/inlmath] kao duž , ali sam našao postupak da iz kružnog luka ( preko duži , koja prestavlja [inlmath]\pi[/inlmath] proporciju ) nađem kvadrat koji ima istu površinu kao i krug ( iz poluprečnika )

vidimo se za nekoliko dana kada napravim na GEOGEBRA prezentaciju , kvadrat

Re: E u r e k a

PostPoslato: Nedelja, 03. Februar 2019, 16:36
od pentagram142857
Daniele, salim se ja malo sa Srkijem. :)
Vazi Srki, vidimo se za nekoliko dana. :)