Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO MATEMATIČKA LITERATURA

Preporuka zbirke

Preporuka zbirke

Postod techn0 » Petak, 22. April 2016, 11:32

Pozz svima. :)
Trebao bih preporuku za par zbirki iz matematike koje obuhvataju srednju skolu i gradivo na prvoj godini etf-a. (algebra i analiza)
Odustao sam od polaganja matematike za ovu godinu jer pred kraj prvog semestra asistenti toliko brzo prelaze gradivo i toliko daleko idu da ja doslovno ne znam sta pricaju, apsolutno ne razumijem.. :crazy: :crazy:
Za to sam u potpunosti sam kriv, ne mrzim matematiku, ali sam bio mnogo lijen u srednjoj skoli.
Imam Venea i Stojanovica za sve 4. godine srednje, takodje imam i matematiku za maturante od Stojanovica.
Kojeg autora mi preporucujete? Presao bih sve iz tih zbirki a najvise oblasti koje ne razumijem i koje nisam ucio pa da nastavim sa gradivom sa fakulteta.
Hvala unaprijed.
techn0  OFFLINE
 
Postovi: 35
Zahvalio se: 9 puta
Pohvaljen: 7 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+
  • +1

Re: Preporuka zbirke

Postod Sinisa » Petak, 22. April 2016, 15:46

http://www.fetp.ba/ preporucujem ti ovo ako si jos uvijek lijen, ako nisi mislim da su i te zbirke koje vec imas dovoljne :)
Sinisa  OFFLINE
 
Postovi: 628
Zahvalio se: 74 puta
Pohvaljen: 399 puta

Re: Preporuka zbirke

Postod techn0 » Subota, 23. April 2016, 09:14

Hehe nije vise problem u ljenosti. Vec trazim nekoga ko ce mi preporuciti ili usmjeriti koja je zbirka "bolja" za moj faks.
Hvala na odgovoru a vec sam pogledao mnogo materijala iz osnova elektrotehnike sa datog linka, pogledacu i matis. Predavac je odlican! :)
techn0  OFFLINE
 
Postovi: 35
Zahvalio se: 9 puta
Pohvaljen: 7 puta

  • +1

Re: Preporuka zbirke

Postod desideri » Subota, 23. April 2016, 19:44

Ja bih ti preporučio rusku zbirku (prevedenu na srpski jezik) od Ljaška i grupe autora.
Veruj mi da je super i da je ok za ETF, uz gomilu detaljno urađenih zadataka.
Ja to imam u pdf-u ali to ovde postovati ne mogu.
Javi mi se preko pp pa ti na mejl mogu to poslati.
Pozdrav.
p.s. Nemam link, to mi je na kompu. Ima oko 700 strana.
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 1542
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 1097 puta
Pohvaljen: 864 puta

Re: Preporuka zbirke

Postod techn0 » Nedelja, 24. April 2016, 15:11

@desideri
Hvala na odgovoru. Nema mi druge nego da sjednem i vjezbam! Neiskusan sam u matematici pa nisam htio da se zalecem i radim tek tako tamo neku zbirku.
Htio sam cuti misljenja ovde na forumu. Javicu se na pm pa da preuzmem od Vas zbirku. :)
techn0  OFFLINE
 
Postovi: 35
Zahvalio se: 9 puta
Pohvaljen: 7 puta

Re: Preporuka zbirke

Postod Onomatopeja » Nedelja, 24. April 2016, 19:33

Uzmi svesku sa vezbi i radi po njoj. To je osnovna i najbitnije (mnoge predmete sam ucio samo iz sveske).

Mozes dosta da zalutas po Ljasku jer je to obimna zbirka (koju ja obicno ne preporucujem). Zato se vise skoncentrisi na one tipove zadataka (iz zbirke) kakve ste radili na vezbama.
 
Postovi: 613
Zahvalio se: 15 puta
Pohvaljen: 588 puta

Re: Preporuka zbirke

Postod techn0 » Nedelja, 24. April 2016, 20:21

@Onomatopeja
Problem je sto imam dosta praznina u mom znanju. Neke oblasti znam odlicno, dok pojedine oblasti koje asistenti obradjuju doslovno ne znam o cemu pricaju. :facepalm: Dobrodosla bi mi zbirka koja obuhvata zadatke iz srednje skole i sa faksa. Sada sam u nedoumici sa cime krenuti, mozda je najbolje da uzmem Vene-a pa opleti sve 4. godine? Ili je mozda preopsirno?
Nadam se da vas ne zamaram ali pokusajte me razumiti, svjez sam na fakultetu gdje profesori traze razumjevanje matematike dok se u srednjoj skoli sve svelo na sablon. :insane:
techn0  OFFLINE
 
Postovi: 35
Zahvalio se: 9 puta
Pohvaljen: 7 puta

  • +1

Re: Preporuka zbirke

Postod Onomatopeja » Utorak, 26. April 2016, 14:14

Mislim da nema smisla da radis sve cetiri godine, jer ti dosta toga ne treba u analizi i algebri. Zato, skoncentrisi se na ono sto ti je potrebno, tj. kreni sa sveskom sa fakultetskih vezbi pa usput popunjavaj „rupe u znanju“ (cini mi se da je to najekonomicniji pristup).

Inace, pre bih radio po Krugovoj zbirci nego po Veneovoj.
 
Postovi: 613
Zahvalio se: 15 puta
Pohvaljen: 588 puta

Re: Preporuka zbirke

Postod techn0 » Utorak, 26. April 2016, 14:44

Uredu, hvala na odgovoru. :thumb-up:
LP
techn0  OFFLINE
 
Postovi: 35
Zahvalio se: 9 puta
Pohvaljen: 7 puta

Re: Preporuka zbirke

Postod heisenberg96 » Utorak, 16. Avgust 2016, 22:52

Pozdrav,

Preporućujem ti zbirku koja je sa našeg ETF-a u BL, detaljno obrađeni zadaci iz Matematicke analize 1 (nizovi, gr. vr. funkcije, Teoreme srednjih vrijednosti, Tejlorov razvoj, te integrali i ostale oblasti tog tipa što se kod nas radi u Matematici 2 ) . Detaljno su urađeni zadaci sa vise desetaka rokova. Mislim da ce ti pomoći, naravno, ako je planiras polagati u narednim rokovima hahaha .

Zbirka se zove: "Zbirka riješenih ispitnih zadataka iz Matematicke analize 1"
Autor: dr Snježana Maksimović
 
Postovi: 10
Zahvalio se: 10 puta
Pohvaljen: 0 puta

Sledeća

Povratak na MATEMATIČKA LITERATURA

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 15:42 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs