Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO MATEMATIČKA LITERATURA

Parabola

Parabola

Postod coa » Petak, 14. Oktobar 2016, 10:41

Pozdrav svima, pisem seminarski na temu parabola (metodika nastave na faksu) i zeleo bih da to lepo odradim pa sam krenuo na vreme sa prikupljanjem literature :D
Ali mi treba pomoc oko pronalazenja nekih nestandardnih, zanimljivih i tezih (takmicarskih) zadataka, kao i nekih primera primene u praksi, svaka pomoc je dobrodosla.
coa  OFFLINE
 
Postovi: 44
Zahvalio se: 26 puta
Pohvaljen: 17 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+

Re: Parabola

Postod desideri » Petak, 14. Oktobar 2016, 14:24

Evo mog predloga:
Postuj temu "Gausov metod najmanjih kvadrata za dobijanje jednačina regresione parabole" u rubriku "Matematička statistika". Napiši nešto u stilu da ne znaš ni da počneš, da si gledao po netu (a i pogledaj, što da ne :) ) i ja ti promptno odgovaram, pošto se ta rubrika uželela korisnika. U tekstu posta obavezno poštuj Pravilnik foruma Matemanija.
p.s. Veruj mi da ćeš oduševiti profesora povezivanjem parabole i statistike. Ma samo postuj, napisaću tutorijal ako treba, sa svim teorijskim izvođenjima i primerima uz navođenje odgovarajuće literature. :)
p.p.s A na Matemaniji ima sijaset zadataka (i lakih i teških) na temu parabole, samo malo "promatemanijaj" :)
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 1542
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 1097 puta
Pohvaljen: 864 puta

Re: Parabola

Postod coa » Petak, 14. Oktobar 2016, 16:37

Hvala ti na ekspresnom odgovoru :D A sto se tice nedostatka korisnika u rubrici MS, bice mi drago da ubuduce postujem svoje nedoumice, s obzirom da sam na faksu na smeru za statistiku, aktuarsku i finansijsku matematiku :D
coa  OFFLINE
 
Postovi: 44
Zahvalio se: 26 puta
Pohvaljen: 17 puta


Povratak na MATEMATIČKA LITERATURA

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju

cron

Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 11:53 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs