Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica OSTALE MATEMATIČKE OBLASTI MATEMATIČKA LOGIKA

Magični trougao

[inlmath]\left[p\land\left(q\Rightarrow\lnot p\right)\right]\Leftrightarrow\lnot\left(p\Rightarrow q\right)[/inlmath]

Magični trougao

Postod MarkoJ. » Sreda, 26. Decembar 2018, 15:17

Imam nejasan zadatak iz magicnog trougla. Zbir svih ivica tog trougla mora biti [inlmath]20[/inlmath]. Svaka ivica ima po [inlmath]4[/inlmath] kruzica u koje treba upisati brojeve od [inlmath]1[/inlmath] do [inlmath]9[/inlmath] tako da se ne ponavljaju i tako da zbir u sve tri ivice (stranice) tog trougla bude [inlmath]20[/inlmath].
Ideja je da se u gornji ćošak upise [inlmath]9[/inlmath] kao najveci broj, dok u drugi treba upisati neki manji broj.
Ja sam stavio [inlmath]9[/inlmath] i [inlmath]2[/inlmath] i [inlmath]6[/inlmath] u treci cosak, ali onda se dobija zbir, redom, [inlmath]20[/inlmath], [inlmath]20[/inlmath] i [inlmath]22[/inlmath]. A zbir mora biti jednak.
Poslednji put menjao Daniel dana Sreda, 26. Decembar 2018, 21:42, izmenjena samo jedanput
Razlog: Dodavanje Latex-tagova (tačka 13. Pravilnika)
MarkoJ.  OFFLINE
 
Postovi: 9
Zahvalio se: 0 puta
Pohvaljen: 0 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+
  • +1

Re: Magični trougao

Postod bobanex » Sreda, 26. Decembar 2018, 20:28

Pokušaj da ti zbir cifara u temenima bude [inlmath]15[/inlmath].
Sad ti sam provali zašto baš [inlmath]15[/inlmath].
bobanex  OFFLINE
BANOVAN
 
Postovi: 523
Zahvalio se: 0 puta
Pohvaljen: 505 puta


Povratak na MATEMATIČKA LOGIKA

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 14:17 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs