Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO PRIJEMNI ISPITI IZ MATEMATIKE

Prijemni ispiti u regionu

Informacije o prijemnim ispitima, testovi sa ranijih prijemnih itd.
  • +2

Prijemni ispiti u regionu

Postod Gamma » Petak, 12. Jun 2015, 11:10

Evo da ja otvorim jednu temu o prijemnim ispitima. Pa neka svako ovde piše šta zna i šta ne zna o prijemnim ispitima :mrgreen:
Gamma  OFFLINE
 
Postovi: 1009
Zahvalio se: 183 puta
Pohvaljen: 239 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+

Re: Prijemni ispiti u regionu

Postod Sinisa » Petak, 12. Jun 2015, 15:42

gdje mogu naci zadatke sa kvalifikacionih ispita za ETF BL iz 2012,2013 i 2014. godine?
Sinisa  OFFLINE
 
Postovi: 628
Zahvalio se: 74 puta
Pohvaljen: 399 puta

Re: Prijemni ispiti u regionu

Postod Gamma » Petak, 12. Jun 2015, 16:34

E ovako mnogo toga se nalazi na njihovome sajtu. Prijemni ispit se sastoji uvijek od [inlmath]10[/inlmath] zadataka gdje se boduje čitav postupak (nema zaokruživanja). Na žalost još nije izašla skripta sa zadacima od 2013 i 2014 godine. Uskoro bi trebala da izađe.
Gamma  OFFLINE
 
Postovi: 1009
Zahvalio se: 183 puta
Pohvaljen: 239 puta

Re: Prijemni ispiti u regionu

Postod Sinisa » Petak, 12. Jun 2015, 16:41

takav nacin bodovanja je i na ETF Istocno Sarajevo, mi cesto na kvalifikacionom ispitu imamo zadatke koji su bili prethodnih godina na ETF BL (i obrnuto)

-ima li negdje zadataka bez rjesenja od te 2 godine?
Sinisa  OFFLINE
 
Postovi: 628
Zahvalio se: 74 puta
Pohvaljen: 399 puta

Re: Prijemni ispiti u regionu

Postod Gamma » Subota, 13. Jun 2015, 10:25

I mene bi to zanimalo.Ima od 2012. Evo sada pogledah zadatke sa ETF-a I.Sarajevo. Ja ne vidim nikakvu sličnost s našim prijemnim. Barem ja mislim da je naš i teži.
Gamma  OFFLINE
 
Postovi: 1009
Zahvalio se: 183 puta
Pohvaljen: 239 puta

Re: Prijemni ispiti u regionu

Postod Jelenna » Subota, 13. Jun 2015, 12:01

Ako neko zeli da upise fakultet u Srbiji na ovoj stranici ima dosta prijemnih testova od prethodnih godina :)
https://prijemni.infostud.com/testovi-p ... h-ispita/#
Jelenna  OFFLINE
 
Postovi: 12
Zahvalio se: 4 puta
Pohvaljen: 4 puta

  • +1

Re: Prijemni ispiti u regionu

Postod desideri » Subota, 13. Jun 2015, 12:18

ja sam sugerisao (il' se kaže "sugerovao", Daniel će me ispraviti ako grešim :( ) otvaranje ove teme.
Thanks Gammi što je temu pokrenuo.
Po mojoj ideji, ovde ne bismo radili zadatke.
To uostalom niko i ne radi, hvala vam za poštovanje našeg pravilnika. Kada kažem našeg, mislim na sve nas.
Takođe, smatram da su spoljašnji linkovi u ovoj temi dozvoljeni.
Ali ne ka rešenim zadacima, molim vas, nego ka informacijama.
A i ova molba mi je suvišna, jer ste očigledno izuzetno odgovorni i ne linkujete spolja ka urađenim zadacima.
Ako budem došao do bilo kakve pouzdane informacije u smislu tema, pravila ponašanja na prijemnom, šta se od vas očekuje itd., obećavam da ću postovati.
Pozdrav svim maturantima :D
Čim ste na Matemaniji, polažete sigurno :thumbup: .
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 1542
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 1097 puta
Pohvaljen: 864 puta

Re: Prijemni ispiti u regionu

Postod Gamma » Subota, 13. Jun 2015, 19:07

Evo nešto iz Istočnog Sarajeva. Na njihovome sajtu nisam mogao da to pronađem :(
Gamma  OFFLINE
 
Postovi: 1009
Zahvalio se: 183 puta
Pohvaljen: 239 puta

Re: Prijemni ispiti u regionu

Postod desideri » Utorak, 16. Jun 2015, 01:16

Evo ja sam se raspitao i čuo da se na nekoliko tehničkih fakulteta Univerziteta u Beogradu održava i probni prijemni ispit.
Čuo sam da je to oko 23-24. ovog meseca. Nikakvih obaveza tu nema, pregledaju se zadaci, ali nije bitan broj poena. Cilj je da se oseti atmosfera i razbije trema, pošto je ono glavno oko sedam dana posle.
Ne znam da li znate za ovo, ako ima na vašem fakultetu izađite, šta vas košta :)
Da ponovim i ovo, nije zgoreg: mobilne telefone je najbolje ostaviti kod kuće, a ako baš morate imati tu spravicu uz sebe, isključite je. Nikakvo utišavanje i slično, kontrole će biti rigorozne. Neće vas pretresati, ali se signal lako može detektovati. Na nedozvoljena sredstva bilo koje vrste treba zaboraviti, no to ne moram ni da pričam našim članovima. Čim ste ovde, polažete fer i pošteno. Jer volite matematiku. I, nadam se, Matemaniju. :)
Ponesite lenjirić ili trouglić, ne verujem da to iko zabranjuje. Ma i šestar. Proverite da li je to dozvoljeno (a što ne bi bilo) na svom (ciljanom) fakultetu. Naime, obično daju "bele" papire ili "bele" vežbanke, a nekad je slika, grafik i slično neophodna da čovek vidi šta se traži. Ja, recimo, teško mogu bez lenjira da spojim "pristojno" dve tačke udaljene više od desetak santimetara.
Kalkulatore (popularno: digitrone), koliko ja znam, ne dozvoljava niko, nijedan fakultet na prijemnom ispitu.
Ako se radi "na zaokruživanje", nemojte nagađati. Znam da postoji i opcija negativnih poena ako se zaokruži pogrešan odgovor, pa čak i ako se ne zaokruži ništa. U takvom slučaju, ako baš ne znate ili niste bar 90% sigurni, bolje zaokružite opciju "ne znam". To ne nosi negativne poene.
Ponesite i grafitnu olovku i gumicu. Da biste mogli prepraviti odgovor. Kada se hemijskom olovkom zaokruži (a mora tako, da neko ne bi prepravljao posle vas), to je kraj.
Dva zaokružena odgovora, ili jedan precrtan, jedan zaokružen itd. nose negativne poene. Nema precrtavanja, priznaje se samo jedno zaokruživanje.
I još jedan praktičan savet: znajte da se teško dozvoljava odlazak do toaleta. Dobro, nemojte dehidrirati, taman posla, ali ne preterujte sa sokovima i kafom uoči prijemnog. Kafa je diuretik. A ako morate do toaleta, onda vam verovatno uzmu papire i kažu ok, to je to.
Ovo su neki praktični saveti. Ovo nije nekakva automatska moderatorska poruka, u šta ste se do sada, verujem, svi uverili.
Znam o čemu govorim.
Nemojte brzati, nikako! Razmislite o svakom zadatku. Prvo radite one zadatke koje ste 100% sigurni da znate i koji najmanje vremena oduzimaju. Tako se prikuplja zaliha poena.
Ako npr. sve uradite za sat vremena a imate dva ili tri sata, ne žurite napolje nego proveravajte ako treba i po 10 puta.
Moj vam je generalan savet da pre svega verujete u sebe. Kažite sebi:
Dajte mi papir i olovku i razbiću vaše zadatke.
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 1542
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 1097 puta
Pohvaljen: 864 puta

Re: Prijemni ispiti u regionu

Postod Gamma » Utorak, 16. Jun 2015, 06:14

Zadnja rečenica :thumbup:
Gamma  OFFLINE
 
Postovi: 1009
Zahvalio se: 183 puta
Pohvaljen: 239 puta

Sledeća

Povratak na PRIJEMNI ISPITI IZ MATEMATIKE

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 21 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 14:16 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs