Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO MATEMATIČKA LITERATURA

Priprema za fakultet

Priprema za fakultet

Postod sekigan » Četvrtak, 11. Jul 2019, 20:40

Pozdrav,
Od oktobra krećem da studiram na Matematičkom fakultetu, pa bih želeo da iskoristim leto da se pripremim za isti. Koliko vidim, studentima najveći problem predstavlja analiza, ali generalno, zanimaju me i ostali predmeti. Uzimajući u obzir da trenutno ne slušam predavanja, kako mi preporučujete da se spremim?
Korisnikov avatar
sekigan  OFFLINE
 
Postovi: 18
Zahvalio se: 3 puta
Pohvaljen: 2 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+
  • +1

Re: Priprema za fakultet

Postod miletrans » Četvrtak, 11. Jul 2019, 22:27

Neka ti je sa srećom!

Moj ti je savet da se dobro odmoriš i napuniš baterije preko leta. Kad krenu predavanja i vežbe videćeš da je to jedan potpuno drugačiji sistem rada od onog na koji si navikao. Sada si verovatno umoran i "ispražnjen" od mature i prijemnog. Čak i ako nisi, pazi da ti se ne desi da radiš celo leto bez odmora i da tamo negde u aprilu "pukneš" i nemaš snage da pomisliš na matematiku. A tada ti najviše treba energije za pripremu za juni. Dakle, polako, odmori se, pa na jesen udri punom parom (ali, bukvalno od prvog dana). Ovo je moje mišljenje, prihvatam da je možda pogrešno.
Globalni moderator
 
Postovi: 601
Zahvalio se: 54 puta
Pohvaljen: 692 puta

  • +1

Re: Priprema za fakultet

Postod Corba248 » Četvrtak, 11. Jul 2019, 23:37

Ja bih se složio sa miletrans. Ako nisi siguran u srednjoškolsko znanje bolje je da nešto iz toga eventualno obnoviš (naravno, budi spreman za dosta učenja od prvog oktobra (manje-više)). Što bi jedan profesor rekao, fakultet je osmišljen za normalne ljude, a ne za vunderkindove (ili kako se već piše). Na MATF-u se, bar u prvoj godini, poprilično sporo radi tako da ćeš sigurno imati vremena da sve naučiš u predviđenom roku.

P. S. Ograđujem se, ja sada kad pogledam tako bih uradio, što ne znači da je to najbolje za svakoga.
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 314
Zahvalio se: 37 puta
Pohvaljen: 352 puta

Re: Priprema za fakultet

Postod Milan Grujić » Petak, 12. Jul 2019, 01:05

Želimo ti mnogo uspeha u pripremama za studiranje :mhm: :mhm: :mhm:
Poslednji put menjao Daniel dana Petak, 12. Jul 2019, 02:16, izmenjena samo jedanput
Razlog: Uklanjanje suvišnog citata – tačka 15. Pravilnika
 
Postovi: 14
Zahvalio se: 1 puta
Pohvaljen: 3 puta

  • +1

Re: Priprema za fakultet

Postod Tinker » Sreda, 14. Avgust 2019, 00:01

Koji smer si upisao na MATF-u, od toga ti jako zavisi koji predmet će ti biti i najteži :D. Ako si upisao I(informatika) smer, javi se meni u privatnoj poruci pa me pitaj ako imaš neka detaljnija pitanja, ja sada završavam prvu godinu pa te mogu uputiti ako ti je potrebna pomoć. Pozdrav.

P.S. slažem se sa gospodom iznad. Odmaraj za leto, biće ti vremena kada ćeš sedeti i učiti po 10 sati dnevno. :D
Education is what remains after one has forgotten what one has learned in school - Albert Einstein
Tinker  OFFLINE
 
Postovi: 79
Zahvalio se: 54 puta
Pohvaljen: 35 puta

Re: Priprema za fakultet

Postod sekigan » Nedelja, 18. Avgust 2019, 21:13

Upisao sam smer matematika, modul teorijska matematika i primene. Već sam počeo da učim analizu iz knjige Darka Milinkovića, pošto svi kažu da je ona najzahtevnija tokom prve godine na mom smeru. Mislim da će mi učenje tokom raspusta sigurno pomoći da smanjim obim učenja tokom godine, pošto do početka oktobra ću imati solidnu osnovu i će predavanja za mene više predstavljati ponavljanje gradiva, nego učenje nečega novog.
Korisnikov avatar
sekigan  OFFLINE
 
Postovi: 18
Zahvalio se: 3 puta
Pohvaljen: 2 puta

Re: Priprema za fakultet

Postod sekigan » Nedelja, 18. Avgust 2019, 22:32

sekigan je napisao:i će predavanja
*predavanja će, nisam siguran što ne postoji opcija izmene komentara.
Korisnikov avatar
sekigan  OFFLINE
 
Postovi: 18
Zahvalio se: 3 puta
Pohvaljen: 2 puta

Re: Priprema za fakultet

Postod Corba248 » Nedelja, 18. Avgust 2019, 22:50

Postoji mogućnost izmene, ali samo prvih [inlmath]15[/inlmath] minuta.
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 314
Zahvalio se: 37 puta
Pohvaljen: 352 puta

Re: Priprema za fakultet

Postod Tinker » Utorak, 20. Avgust 2019, 00:40

Koliko sam upućen, na tvom smeru je analiza 1 dvosemestralna i nosi nešto oko 20 espb, ili grešim? Svakako smatram da treba još malo da se odmoriš, ali ako si baš zapeo na fejsu nađi grupu MATFinfo i raspitaj se od kolega koji su na tom smeru šta i kako da učiš. Svako dobro
Education is what remains after one has forgotten what one has learned in school - Albert Einstein
Tinker  OFFLINE
 
Postovi: 79
Zahvalio se: 54 puta
Pohvaljen: 35 puta


Povratak na MATEMATIČKA LITERATURA

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju

cron

Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 11:53 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs