Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO ZANIMLJIVI ZADACI

Zadatak sa kontrolnog – prvi razred osnovne

  • +1

Zadatak sa kontrolnog – prvi razred osnovne

Postod desideri » Subota, 03. Decembar 2016, 11:37

Evo zadatka koji je "uzburkao" internet:

Ana je pročitala jednu priču, a Petar tri priče više od Ane. Koliko priča su zajedno pročitali Ana i Petar?

Dete je odgovorilo [inlmath]1+4=5[/inlmath] a učiteljica je to ispravila na [inlmath]1+3=4[/inlmath]
Video sam da postoji lavina komentara (izvor: http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/zadatak-iz-matematike-koji-je-podelio-srbiju-evo-zasto-o-ovom-kontrolnom-bruje-svi-clanak-2568137).
Meni pade na pamet i da su možda sedeli zajedno u klupi i tako zajedno pročitali tu jednu priču, onda Ana otišla a Petar pročitao još tri. Onda bi tačan odgovor bio [inlmath]1[/inlmath] :)
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 1542
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 1097 puta
Pohvaljen: 864 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+
  • +1

Re: Zadatak sa kontrolnog – prvi razred osnovne

Postod Daniel » Subota, 03. Decembar 2016, 12:11

RTS je napisao:Direktor Matematičke gimnazije Srđan Ognjanović za RTS je slikovito objasnio kako se dolazi do rešenja i napomenuo da se greške dešavaju svakome.

U pitanju je, kaže, zadatak koji bi mogao da zbuni đake, ali da ne bi trebalo da zbuni starije.


(LINK)

Direktor Ognjanović je ovo sjajno objasnio, a posebno mi se svideo njegov duhovit komentar na samom početku klipa:
„Prvo da kažem da mi je strašno drago da je Srbija počela da rešava zadatke iz matematike, to znači da smo izašli iz krize i da se sada zabavljamo.“
:D
Zaista, meni je skroz fascinantno kad se po društvenim mrežama pojavi tako neki zadatak u rangu prvog osnovne, tipa čemu je jednako [inlmath]2+2+2\times2+2[/inlmath] ili tome slično, :) i onda krene prava lavina odgovora, što tačnih što pogrešnih, jedni ubeđuju druge da su u pravu, ovi drugi ubeđuju ove prve... :mrgreen: Pa još kad se pojave i treći, sa svojim „tačnim“ odgovorom... :insane:
Dokonog li sveta... :)
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta


Povratak na ZANIMLJIVI ZADACI

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 21:14 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs