Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO ODMORIŠTE

Reci koje sadrze neki broj

Offtopic teme o svemu i svačemu

Re: Reci koje sadrze neki broj

Postod Vule » Subota, 26. Decembar 2015, 09:30

Malo ću da promenim tvoj original, bez ikakvih zlih namera, mislim da će se lakše shvatiti poenta.
Daniel je napisao:Ako su dozvoljene i oznake brojeva, a ne samo brojevi kao takvi, imam i ja još mnooogo primera. :)
svetlo, procena, devojka... i sve reči iz rečnika koje sadrže [inlmath]e[/inlmath].
hartija, partija, i100rija, milicija... i sve reči iz rečnika koje sadrže [inlmath]i[/inlmath].
prekid, pile, tenis, ... i sve reči iz rečnika koje sadrže i [inlmath]e[/inlmath] i [inlmath]i[/inlmath].
Naravoučenije: bolje da ne koristimo oznake brojeva. ;)

po5i na5 posku5i
pa100rak Bo100n Ro100v ra100piti
a3jum mo3ti Ka3n

Naravno da su dozvoljene i oznake brojeva (bar u "mojoj" igri, a nikoga ne silim da je igra), (mada [inlmath]\pi[/inlmath] nije ništa manje oznaka od 0123456789, u stvari [inlmath]\pi[/inlmath] je baš broj, transcedentan, pa se ni u jednoj bazi ne može zapisati konačnim brojem cifara, pa se baš zato za taj broj a i e uvedene oznake, ali to za igru nije ni važno...) jer je igra. Koja igra? Pa recimo "zbuniti protivnika". Ko su protivnici? Recimo roditelji, učitelji, babe, dede, komšije... Možda u "tvojoj" igri nisu dozvoljene, možda u igri koju ste pokrenuli nisu, ali inspirisan njome evo dajem predlog za još jednu igru, gde je sve što "zbunjuje" ;) dozvoljeno, pa i ba[inlmath]\rho[/inlmath]k, Eliza[inlmath]\beta[/inlmath]... Nije to tako strašno, što dajem još jednu igricu, zar ne? ;) Ne treba biti u zabavi, na odmoru (u odmorištu) ni baš toliko "strog". ;) I raširiti se može igra i na rečenice, uz nestrogoću razdvajanja reči...

Odmaramo, odmaramo ;) . Opušteno ;) .
--
Vule
Vule  OFFLINE
 
Postovi: 26
Zahvalio se: 9 puta
Pohvaljen: 8 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+
  • +1

Re: Reci koje sadrze neki broj

Postod Uroš » Utorak, 29. Decembar 2015, 14:50

Šestoperka, triptih, osama, potpetica, nasedam, devetati, prstohvat.

Završio bih uz šalu: edan (edan = jedan na makedonskom). :)
Uroš  OFFLINE
 
Postovi: 36
Zahvalio se: 39 puta
Pohvaljen: 13 puta

Re: Reci koje sadrze neki broj

Postod pentagram142857 » Sreda, 30. Decembar 2015, 17:00

@Daniel i @Vule

Mozete da koristite oznake ukoliko se te oznake ne citaju samo sa jednim slovom (bez [inlmath]e[/inlmath] i [inlmath]i[/inlmath]).

[inlmath]\varphi[/inlmath]gura, [inlmath]\pi[/inlmath]ca, [inlmath]\pi[/inlmath]ta, [inlmath]\sin[/inlmath]ovac, [inlmath]\sqrt{\text{zemlje}}[/inlmath], [inlmath]\kappa^{\text{glavi}}[/inlmath], [inlmath]\xi[/inlmath]lem, [inlmath]\psi[/inlmath]hologija, zgodna [inlmath]\theta[/inlmath], [inlmath]\varphi[/inlmath]ktivno

U2ranje, 3fun, 5ronijevic.
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 135
Zahvalio se: 49 puta
Pohvaljen: 120 puta

Re: Reci koje sadrze neki broj

Postod dusan91 » Sreda, 19. Oktobar 2016, 20:26

(PIm)^ex meni je ovo urnebesno :) nema lateha na telefonskoj verziji sajta :/
dusan91  OFFLINE
 
Postovi: 41
Zahvalio se: 12 puta
Pohvaljen: 13 puta

Re: Reci koje sadrze neki broj

Postod Daniel » Sreda, 19. Oktobar 2016, 20:45

[inlmath](\pi m)^{ex}[/inlmath]
Jel' ovako to treba da izgleda? :)

(Latex možeš koristiti i preko telefona, kad klikneš na dugme „Full-verzija“.)
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

Re: Reci koje sadrze neki broj

Postod desideri » Sreda, 19. Oktobar 2016, 20:49

Meni ovo tvoje (bez Latexa :) ) deluje kao "Pijem na eks", mada nisam siguran, ali sam siguran da Matemanija takvu praksu (da se pije na eks) ne podržava. :) Bolje sokiće, polako...
Evo i mog pitanja. Jeste da i nema preterano matematike, ali ima kombinatorike.
Koja reč srpskog jezika kada se čita sa leve u desnu stranu ima slovo "k" , a kada se čita u obrnutom smeru onda "nema k".
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 1542
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 1097 puta
Pohvaljen: 864 puta

  • +1

Re: Reci koje sadrze neki broj

Postod Daniel » Sreda, 19. Oktobar 2016, 23:49

desideri je napisao:ali sam siguran da Matemanija takvu praksu (da se pije na eks) ne podržava. :) Bolje sokiće, polako...

To da govoriš u svoje ime. :P
O ukusima se ne raspravlja! :nono: :tongue:

desideri je napisao:Koja reč srpskog jezika kada se čita sa leve u desnu stranu ima slovo "k" , a kada se čita u obrnutom smeru onda "nema k".

Odgovor. :P



Ontopic (pošto je ovo ipak, jelte, tema o rečima koje sadrže neki broj) :)
3mer, 3per, 3jaža, S3t vju, kas3rati, 3m staza
ka5an, 5a, 5lja, Ma5 šou, kom5entan
pro100rija, pro100, pre100, re100, 100ka, i100piti, La100vo, 100varište, hra100vina, 100lovi, 100palo, 100mak
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

Re: Reci koje sadrze neki broj

Postod pentagram142857 » Četvrtak, 20. Oktobar 2016, 05:58

Ja [inlmath]7[/inlmath] na stolicu, [inlmath]100[/inlmath]kholm, [inlmath]5[/inlmath]rograd, [inlmath]8[/inlmath]a Bin Laden.
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 135
Zahvalio se: 49 puta
Pohvaljen: 120 puta

  • +1

Re: Reci koje sadrze neki broj

Postod atp » Petak, 02. Decembar 2016, 22:33

petarda, odvaliti, stolica, trip
atp  OFFLINE
 
Postovi: 16
Zahvalio se: 8 puta
Pohvaljen: 12 puta

Re: Reci koje sadrze neki broj

Postod atp » Petak, 02. Decembar 2016, 23:15

Evo sastavio sam i malu skriptu koja ispisuje sve reci koje u sebi sadrze neku cifru ili broj deset kao rec, evo je ovde.
Malo zeza osisana latinca pa se tu mogu naci i reci koje ne zadovoljavaju ovaj uslov.
atp  OFFLINE
 
Postovi: 16
Zahvalio se: 8 puta
Pohvaljen: 12 puta

PrethodnaSledeća

Povratak na ODMORIŠTE

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 22:42 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs