Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO ODMORIŠTE

Smešan san (prijemni ispit)

Offtopic teme o svemu i svačemu

Smešan san (prijemni ispit)

Postod Daniel » Ponedeljak, 18. Jul 2016, 06:53

Eh, vi i vaši prijemni ispiti... :P Zbog vas sam malopre sanjao kako upravo polažem prijemni ispit, :lol: i kako čitam tekst jednog zadatka koji glasi
„Dokazati da u sledećem nizu konstanta [inlmath]\pi[/inlmath] teži nuli.“
(da, baš takva rečenica, od reči do reči), i zatim zadat niz.
I sad, ja gledam, u opštem članu niza zaista figuriše [inlmath]\pi[/inlmath], ali, mislim se, naopako, pa kako može konstanta da teži nečemu, pa konstanta je, valjda – konstanta? :think1:
A pogotovo, kako može konstanta [inlmath]\pi[/inlmath] da teži – nuli?! :wtf:
Ja se obratim dežurnom, a on će – „Ne smem Vam ništa reći, izričito nam je zabranjeno da pomažemo kandidatima.“
Ja krenem – „Ali, konstanta [inlmath]\pi[/inlmath]...“
– „Žao mi je, to Vam je što piše u tekstu.“
I, oprostim se ja od tog zadatka, krenem da čitam ove ostale. Međutim, svaki od njih ima tako neki nebulozan tekst. :(
I ja onda (u snu) razmišljam – dobro, ajd, nije meni zbog upisa, ionako ja nisam došao na ovaj prijemni s ciljem da (ponovo) upišem faks, već sam došao čisto da proverim svoje znanje (kao, recimo, na neki kolokvijum koji ne utiče na završnu ocenu)... Ali, opet, kako ću da se pojavim pred svojim Matemanijacima – s nula poena na prijemnom ispitu? :oops:

Eto, to je bio moj san. :D

Vi što ste polagali prijemne – ste imali vi možda neke slične, šašave snove u vezi s prijemnim? :)
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+

Re: Smešan san (prijemni ispit)

Postod 1 9 9 9 » Subota, 30. Jun 2018, 22:42

Evo bas pred prijemni za ETF proslog ponedeljka, sanjam da sam uradio dosta zadataka i zaboravio sve da ih zaokruzim na ono papiru koji se predaje sa zaokruzenim zadacima. Odsekao sam se ziv. :lol: :lol: :lol:
I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying.
1 9 9 9  OFFLINE
 
Postovi: 10
Zahvalio se: 11 puta
Pohvaljen: 2 puta


Povratak na ODMORIŠTE

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 15:02 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs