Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO ODMORIŠTE

Matematički kviz

Offtopic teme o svemu i svačemu

Re: Matematički kviz

Postod desideri » Sreda, 19. Oktobar 2016, 21:09

Felix Klein. Interesantno je da se oženio unukom slavnog nemačkog filozofa Hegela.
E sada moje pitanje (ako Daniel da plus, to znači da sam tačno odgovorio, ako ne, izvinjavam se što sam pogrešio tako da ne odgovarajte pre plusa).

Godine 1933. ruski matematičar Kolmogorov postavio je aksiomatsku definiciju verovatnoće. Kolmogorov je bio genijalan, no pre njega je skoro istu definiciju verovatnoće postavio takođe ruski matematičar, i to 1917. Ko je on?
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 1542
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 1097 puta
Pohvaljen: 864 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+

Re: Matematički kviz

Postod desideri » Sreda, 19. Oktobar 2016, 21:19

Moram da se doreknem:
Ovaj moj prethodni post je odgovor u vezi sa "bocom" tj na pitanje koje je postavio @dusan91.
A takođe sam i postavio pitanje, no možda sam sve i zabrkao. :(
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 1542
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 1097 puta
Pohvaljen: 864 puta

Re: Matematički kviz

Postod Daniel » Sreda, 19. Oktobar 2016, 22:13

Pa, jesi. :D
Ako tvoj prethodni post predstavlja odgovor na Dušanovo pitanje (a mislim da si mu tačno odgovorio), zbog čega bi onda trebalo da ti ja dam plus? :)
Ništa mi nije jasno. :mrgreen:
Jedino što vidim, to je da sad imamo dva neodgovorena pitanja (prvo moje, zatim i tvoje).

Predlažem da to razrešimo tako što će sledeći koji se bude javio odgovoriti na jedno od ta dva pitanja (ne postavljajući naredno pitanje), a onaj ko se nakon njega bude javio taj da odgovori na drugo preostalo pitanje i da zatim postavi svoje.
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

  • +1

Re: Matematički kviz

Postod dusan91 » Četvrtak, 20. Oktobar 2016, 00:16

Daniel je napisao:Francuski matematičar iz 18. stoleća. Osim matematikom, bavio se i fizikom, mehanikom, teorijom muzike i filozofijom.
Tu i tamo nam, između ostalog, „pripomogne“ i kad imamo posla s beskonačnim redovima. :)

Dalamber? :?
dusan91  OFFLINE
 
Postovi: 41
Zahvalio se: 12 puta
Pohvaljen: 13 puta

Re: Matematički kviz

Postod Daniel » Četvrtak, 20. Oktobar 2016, 00:33

Taj. :)
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta

  • +1

Re: Matematički kviz

Postod dusan91 » Petak, 21. Oktobar 2016, 23:01

desideri je napisao:Godine 1933. ruski matematičar Kolmogorov postavio je aksiomatsku definiciju verovatnoće. Kolmogorov je bio genijalan, no pre njega je skoro istu definiciju verovatnoće postavio takođe ruski matematičar, i to 1917. Ko je on?

Berstajn :crazy: ovo je vilo tesko :P
dusan91  OFFLINE
 
Postovi: 41
Zahvalio se: 12 puta
Pohvaljen: 13 puta

Prethodna

Povratak na ODMORIŠTE

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 13:46 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs