Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO ODMORIŠTE

Zahvalnica, motivacija i pitanje za savet za faks

Offtopic teme o svemu i svačemu
  • +2

Zahvalnica, motivacija i pitanje za savet za faks

Postod Acim » Sreda, 07. Jul 2021, 13:56

Pozdrav svima,
Pre svega, želeo bih da se zahvalim svima na pomoći tokom moje pripreme za fakultet. Uspeo sam da upadnem, nije budžet, ali mi je bitno da sam upao, s obzirom kakvim sam se predznanjem raspolagao u prethodnom periodu. U osnovnoj školi, matematiku nisam nikad gotivio, šta više, mrzeo sam je i nikada mi nije išla od ruke. Generalno, tokom svih 8 razreda imao sam maltene poklonjenu dvojku i pred prijemni za srednju školu sam iz matematike imao svega jedan tačan zadatak od dvadeset. Praktično, nisam znao ništa, osim, figurativno rečeno koliko je [inlmath]2+2[/inlmath]. Od prvog dana srednje škole, odlučio sam da to promenim. Krenuo sam (što preko interneta, što od pomoći profesora) da popunjavam rupe, a da pri tome paralelno pratim regularnu nastavu, tj. oblasti koje trenutno radimo. Nakon dve ipo godine, uspeo sam da popunim sve rupe koje sam imao u osnovnoj školi. Od sredine 3. godine sam polako krenuo da se spremam za prijemni i mata je tad išla dosta dosta lakše. U četvrtoj godini sam malo pojačao tempo pripreme (u tom nekom periodu sam i član foruma) i nadograđivao sebe dodatno, naravno uz vašu pomoć. Na samom prijemnom me nikakva frka nije hvatala, bez obzira što je bilo po par stotina ljudi u mojoj grupi. Znao sam da samo treba da dam svoj maksimum na prijemnom što sam i uradio.
Uspeo sam da upadnem i na FON (IT smer) kao i FTN NS (it smer). Kao što napomenuh, nije budžet (žestoka konkurencija je bila na obadva iako sam imao solidan br poena), ali mi je bitno da sam upao i izuzetno sam zadovoljan ostvarenim rezultatom. U stvari sam uspeo da pobedim samog sebe, koji je mislio da je matematiku nemoguće naučiti, i zapravo mi je to samofinansiranje znak da treba da "navalim" troduplo jače na samom faksu i da se izborim za budžet na drugoj.
Još jednom, želim da se zahvalim svim članovima foruma koji su mi pomagali u svakojakim zadacima, znajte da sam svaki vaš savet primenjivao u zadacima :D .

Želeo bih takođe da motivišem sve ostale koji su bili u sličnoj situaciji kao ja (slabo predznanje iz matematike) da nikad ne odustaju, bitno je dati svoj maksimum pa makar rezultat toga bio i pad. Da se ne lažemo, nisam inteligentan, prosek sam, već sam svojim konstantnim i dugotrajnim radom to postigao. Siguran sam da i ostali mogu to i još i bolje nego ja ;)

E sad, hteo sam da pitam za savet. Iako sam stekao predznanje, nisam siguran kako dalje na faksu. Video sam da na prvoj godini radimo vektore u prostoru, slobodne vektore i nisam siguran kako ću njih savladati, s obzirom da sam završio ekonomsku školu (znam samo najosnovnije iz njih, ali dalje teško), pa me zanima da li bih trebao već od avgusta da krenem da ih radim? Ako da, koji biste mi sajt/ video preporučili?
Hvala Vam unapred.
Acim  OFFLINE
 
Postovi: 370
Zahvalio se: 221 puta
Pohvaljen: 55 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+
  • +2

Re: Zahvalnica, motivacija i pitanje za savet za faks

Postod miletrans » Sreda, 07. Jul 2021, 19:12

Svaka čast! Drago mi je da je Matemanija doprinela uspešnom prijemnom, ali uvek kažem, ti si taj koji je ispred sebe dobio prazan papir za rešavanje zadataka. I, ti si taj koji je te zadatke rešavao i (tačno) rešio.

Sviđa mi se pristup koji imaš da ti je bitnije da si sam zadovoljan onim što si uradio i da ti je najbitniji osećaj da si dao sve od sebe. To je dobar pristup i za fakultet, svaki ispit spremaš da ga zaista naučiš i da razumeš gradivo, a ocena posle dođe sama od sebe. Samo nemoj da slušaš priče "Sve sam znao a oborio me.". Ne ide to baš tako. Može da se desi da imaš više ili manje sreće sa pitanjima koja ti dođu, pa dobiješ JEDNU ocenu više ili niže od realne (mada je i to mnogo ređe nego što se misli), ali da naučiš neki predmet sa razumevanjem pa da padneš ispit nije realan scenario.

Što se tiče saveta šta i kako raditi preko leta, pogledaj šta sam napisao ovde, da sad ne ponavljam. Naravno, sva pitanja iz vektora (i ne samo iz vektora) su dobrodošla.

Kao i uvek kod ovakvih tema, napominjem da je ovo moje lično mišljenje bazirano na mom ličnom iskustvu. Niti je ovo jedini mogući pristup niti je univerzalno najbolji.
Globalni moderator
 
Postovi: 601
Zahvalio se: 54 puta
Pohvaljen: 692 puta


Povratak na ODMORIŠTE

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 23:16 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs