Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica MATEMATIČKI FORUM „MATEMANIJA“ – UOPŠTENO O RADU FORUMA LATEX

Pisanje formule preko latexa

Softver instaliran na forumu za pregledno pisanje matematičkih formula
– uputstvo, saveti, pitanja i odgovori...

Pisanje formule preko latexa

Postod Ema K » Ponedeljak, 08. Maj 2023, 18:22

Pozdrav!
Imam jedno pitanje: Pokusala sam da pisem formule preko latexa, ali kad kliknem na pregled, kako bih proverila da li mi je formula dobro napisana, formula izadje u istom obliku kao kad sam kucala u latexu. Ne znam gde gresim, ali nikako ne mogu da napisem potrebnu formulu, sta da radim?
Ema K  OFFLINE
 
Postovi: 32
Zahvalio se: 0 puta
Pohvaljen: 0 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+

Re: Pisanje formule preko latexa

Postod Daniel » Ponedeljak, 08. Maj 2023, 23:04

Ono što mi prvo pada na pamet, i što je česta greška koju novi korisnici prave, to je da možda nisi Latex-kôd uokvirila odgovarajućim tagovima (inlineMath ili equation), što je objašnjeno u trećem pasusu Latex-uputstva (a i prikazano na slici).
Ukoliko ipak nije u tome problem, zamolio bih za screenshot, kako bih mogao detaljnije videti šta je u pitanju.
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta


Povratak na LATEX

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 14:09 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs